02.12.2020, 17:14 | czytano: 4639

Podhalańskie Dni Trzeźwości (zdjęcia)

Fot. Jan Malinowski
W Nowym Targu rozpoczęły się Podhalańskie Dni Trzeźwości. W tym roku, z uwagi na panującą pandemię, zamiast planowanego spotkania środowisk trzeźwościowych, będą miały formułę online.
Są one nawiązaniem do organizowanych przez 33 lata w Nowym Targu Dni Trzeźwości na Podhalu. Spotkanie trzeźwościowe zainaugurowała Msza św. w Kościele św. Jadwigi Królowej, podczas której homilię wygłosił znany w Polsce duszpasterz trzeźwości ks. Władysław Zązel. Wzruszające było także świadectwo niepijącego alkoholu od 34 lat Mikołaja z NKA „Rodzina”.
Msza, w której uczestniczyli przedstawiciele nowotarskich środowisk abstynenckich, w tym Klubu Abstynentów „Rodzina”, została zarejestrowana i będzie udostępniona podobnie jak inne materiały na stronie internetowej grupy modlitewnej „Światło Taboru” oraz na kanale You Tube „Podhalańskie Dni Trzeźwości”. Pozostałe wideoprezentacje, dostępne od najbliższej soboty również w formule online, dotyczą: rodziny w problemem alkoholowym, objawów alkoholizmu, faktów i mitów na temat alkoholu, form pomocy osobom uzależnionym, zasad funkcjonowania Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz osób pijących z kasą i klasą czyli wysokofunkcjonujących alkoholików.

Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Vademecum Rodziny, Nowotarski Klub Abstynentów „Rodzina”, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” i Parafia św. Jadwigi Królowej. Zadanie dotowane przez Gminę Miasto Nowy Targ w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Nadesłał: J.S., zdj. Jan Malinowski
komentarze
:)03.12.2020, 12:09
W Ostrowsku też chodzą
jan_hemoroid03.12.2020, 06:10
Znów zaczęli beze mnie....
W wekkendy nie organizujcie takich akcji bo nikt nie przychod,i.
wydalać02.12.2020, 22:50
Zadanie dotowane przez Gminę Miasto Nowy Targ. Na lampę kiedy dotacja?W kościele można świecami świecić, bo nie zgasną.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl