10.12.2020, 08:40 | czytano: 3399

Miliony na przebudowę Kuźnic. Czy tym razem się uda?

Materiały UM w Zakopanem
Zakopane dostało 5,5 mln złotych dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę węzła przesiadkowego w Kuźnicach. Problem w tym, że miasto od prawie roku nie może znaleźć wykonawcy dla tej inwestycji.
Urząd Miasta w Zakopanem ogłaszał już kilka przetargów i za każdym razem na przeszkodzie stawała zbyt wysoka cena, zbyt duża do udźwignięcia dla samorządu. Pod koniec listopada magistrat ogłosił nowy przetarg, licząc, że w końcu ceny ofert spadną. Urząd czeka na nie do końca grudnia i wtedy okaże się czy, również dzięki przyznanej przez rząd dotacji, uda się znaleźć wykonawcę i ruszyć z pracami.
Ich zakres obejmuje m.in. przebudowę i rozbudowę placu miejskiego w Kuźnicach, przebudowę fragmentu ul. Przewodników Tatrzańskich i ul. Kuźnice, budowę ścieżki rowerowej, budowę obiektów małej architektury oraz tymczasowego dworca komunikacji zbiorowej. Wizualizacja inwestycji na załączonym zdjęciu.

Termin zakończenia prac wyznaczono na jesień 2022 roku.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
MW10.12.2020, 11:37
Budowa "węzła przesiadkowego" i pseudo dworca komunikacji zbiorowej w Kuźnicach to NAJGŁUPSZY POMYSŁ - może stacja metra a kolejne przystanki to: Kalatówki, Hala Kondratowa, Kasprowy Wierch,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl