12.12.2020, 10:59 | czytano: 4682

Służby prześwietlają majątek Andrzeja Guta-Mostowego

Arch. Podhale24.pl
"Rzeczpospolita" podała, że oświadczenie majątkowe posła Andrzeja Guta-Mostowego w Zakopanego, wiceministra rozwoju i polityka Porozumienia Jarosława Gowina, jest analizowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Gazeta pyta, czy uchodzący dotychczas za jednego z najbogatszych parlamentarzystów Andrzej Gut-Mostowy nie złamał przepisów antykorupcyjnych zakazujących posiadania więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach. Według gazety, zakopiański polityk przekazał udziały w dwóch spółkach żonie, z którą ma wspólnotę małżeńską.
Po publikacji sprawą zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne, informując, że oświadczenia majątkowe osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe są poddawane ciągłe weryfikacji przez służby. W przypadku Andrzeja Guta-Mostowego "dotychczas nie uzyskano w ich trakcie informacji dających podstawę do wszczęcia czynności kontrolnych".

Gazeta podaje, że przed wyborem na stanowisko sekretarza stanu, zakopiański poseł przepisał większość udziałów w spółkach Sabała i Witów-Ski na żonę. Jednak zdaniem ekspertów, na których powołuje się dziennik, scedowanie udziałów w spółce na żonę, z którą ma się wspólność majątkową, prowadzi do niedopuszczalnej koncentracji i może być niezgodne z prawem.

Andrzej Gut-Mostowy, mimo ustawowego obowiązku, od roku nie złożył także deklaracji w rejestrze korzyści - zaznacza "Rzeczpospolita".

oprac. r/ źródło: "Rzeczpospolita"
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nowotarżanin12.12.2020, 13:10
wreszcie
88812.12.2020, 12:48
Tam wszyscy po jednych piniondzach od prawa do lewa z naciskiem i w szczególności lewa.
p12.12.2020, 12:42
z relacji prasowych to w 2019 roku endriu uzyskał dochód który wpisał do oświadczenia ze spółki witów ski ponad dwie duże bańki , ale zapomniał oczywiście przez roztargnienie wpisać dochód ponad trzy duże bańki z udziałów 47% w hotelu sabała w zakopcu - ot czyste przeoczenie ...
klio12.12.2020, 12:27
Największe profity to on miał w czasach jak rudego popierał,to za panowania Platformy wszyscy robili kokosowe interesy.Brać się za wszystkich z prawa i lewa i rozliczać!
Osiol12.12.2020, 12:27
Pasuje do tego rządu premier mija się z prawdą kupuje od kościoła obszar wielkości Radomia Szu jak kupił to do dziś nikt nie może wyjaśnić ten od prawa 56pedofili nie ujawnia bo...... A obstawia temat osilkami ten ułaskawiony przez prezia to się jakoś nazywa.... Grupa czy rząd jak oni mają czelność służby apolityczne naslac na gorala
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl