12.12.2020, 17:16 | czytano: 3355

Milion złotych dla gminy Szaflary na inwestycje w szkołach

Gmina otrzymała dofinansowanie tej wysokości z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tych pieniędzy finansowane będą dwie inwestycje.
W Skrzypnem wykonywana jest przebudowa części budynku Szkoły Podstawowej na przedszkole. W ramach inwestycji zostanie wydzielona i przebudowana część pomieszczeń dydaktyczno – pomocniczych zlokalizowanych na parterze budynku. W dawnych pomieszczeniach zaplecza kuchennego zostaną wydzielone pomieszczenia cateringu wraz ze zmywalnią, a w pozostałych pomieszczeniach wydzielona zostanie szatnia, jadalnia, dwie sale zajęć dla dzieci, sala zajęć indywidualnych oraz sanitariat. - W chwili obecnej trwają prace budowlane, a ich termin zakończenia został wyznaczony do dnia 30.06.2021 r. - informuje wójt Rafał Szkaradziński.
Jak dodaje, w Bańskiej Niżnej w budynku starej szkoły, gdzie do tej pory zlokalizowany był punkt przedszkolny powstanie przedszkole. Na parterze budynku zostaną wydzielone cztery sale dla dzieci z sanitariatami, szatnia oraz zaplecze szatniowo – socjalne dla pracowników i pomieszczenia cateringu. Dla tej inwestycji w bieżącym roku gmina planuje przeprowadzenie postępowania przetargowego, w pierwszym kwartale 2021 r. rozpoczęcie prac, a ich zakończenie w III kwartale 2021 r.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rentgen*14.12.2020, 19:33
Dużo gmin z Podhala otrzymało "darmowe" pieniądze ale wiadomo Wojt z Szaflar chwalić się lubi. Teraz jeszcze propaganda w gazecie gminnej. A i nie zapomnijmy ze jeszcze dolozy zdjęcia przed nowym wozem strażackim dla OSP Szaflar- same sukcesy!!! Łubu dubu łubu dubu niech żyje......
Mizerny wynik13.12.2020, 12:50
No w porównaniu z 7-mioma milionami dla Poronina, czy 9-cioma dla Ochotnicy, to słabo panie wójcie Szaflar. No cóż wpływy się kończą i schyłek Pana już od dawna trwa. A te pieniądze, darmowe przecież, były wyjątkowo łatwe do załatwienia. Lepiej się było nie chwalić.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl