21.12.2020, 13:30 | czytano: 3399

Z Podsarnia do Rabki-Zdroju i ze Szczawnicy do Nowego Targu dojedziemy publicznymi busami

Arch. Podhale24.pl
Od 1 stycznia 2021 roku ponownie zostaną uruchomione publiczne linie busów z Podsarnia do Rabki-Zdroju i ze Szczawnicy do Nowego Targu. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu wybrało firmy, które będą wozić pasażerów na tych trasach.
Pierwszą z linii obsługiwać będzie firma transportowa Jarosz z Rabki-Zdroju, drugą firma RAFATEX z Gródka nad Dunajcem.
Trasa pierwszej linii prowadzić będzie trasą: Podsarnie – Harkabuz – Bukowina Osiedle – Harkabuz – Raba Wyżna – Rokiciny Podhalańskie – Chabówka – Rabka-Zdrój; drugiej: Szczawnica – Krościenko nad Dunajcem – Tylmanowa – Ochotnica Dolna – Ochotnica Górna – Knurów – Harklowa – Łopuszna – Ostrowsko – Waksmund – Nowy Targ. Linie mają zostać uruchomione na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Linie są współfinansowane m.in. z tzw. Funduszu Autobusowego i budżetów gmin.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
koło zapasowe22.12.2020, 07:52
Już widzę jak w godzinach szczytu PRYWATNI busiarze jadą minutę przed NARODOWYMI busami i zgarniają pasażerów (w tej samej cenie lub 50gr taniej jeśli trzeba). Pasażerowie to barany i będą zachwyceni (szybciej, taniej). Tak będzie dopóki nie wykończą regularnej linii. A później pasażerowie znowu będą skazani na ich widzimisię. I znów będzie płacz.
Przerabiane nie raz, nie w jednym miejscu, nie na jednej linii.

Nie wystarczy uruchomić linię i odtrąbić sukces. Trzeba jeszcze walczyć o nią z nieuczciwą konkurencją, która nie ponosi opłat za przystanki, zatrudnia na czarno, wozi ludzi złomami - to są konkretne pieniądze, które uczciwy, publiczny przewoźnik musi wydać a gangsterowi zostają w kieszonce. Jest jeszcze kwestia uczciwości NARODOWYCH kierowców, którzy albo będą wozić znajomych, rodzinę, pociotków "na gapę" lub inkasować za przejazd do własnej kieszeni.

A ponieważ urzędnicy uwielbiają pierdzieć w stołki i mają określoną pulę gotówki do wydania na nietrafione pomysły, to już widzę komunikat za rok lub dwa że linie przegrały z kowidem i "niewdzięcznością" pasażerów.
Ludzie, ile razy jeszcze chcecie to przerabiać? Nie macie co z pieniędzmi robić? To dajcie rodzicom dzieci niepełnosprawnych, upośledzonych, którzy naprawdę potrzebują pomocy i nie rozwalą kasy na głupoty.
Golden21.12.2020, 22:42
Kto tak ci fredziu powiedział ?
Według mnie najlepsza bo maja najlepsze auta bezpiecNe nowe mercedesy .
fred21.12.2020, 18:02
A w LIpnicy Wielkiej kiedy takie kursy bo Jankara to nie najlepsza firma przewozowa,kierowcy emeryci .
Patriota21.12.2020, 16:45
Nie publicznymi tylko NARODOWYMI busami polskiej produkcji
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl