31.12.2020, 09:36 | czytano: 3290

W Szczawnicy popłynął gaz

Arch. Podhale24.pl
Na tę chwilę mieszkańcy Szczawnicy czekali od dawna. Do uzdrowiska popłynął gaz. Jest to bardzo ważny krok na mapie drogowej gazyfikacji pienińskiego uzdrowiska, ale do podłączenia wszystkich chętnych jeszcze daleka droga.
Burmistrz Grzegorz Niezgoda nie kryje zadowolenia: - Gaz do Szczawnicy już jest przekazywany nowo wybudowaną siecią gazową. Zgodnie z pismem Polskiej Spółki Gazowniczej z dnia dzisiejszego (wczoraj - przyp. red.) Oddział Gazowniczy w Krakowie dokonał zagazowania i uruchomienia sieci gazowej średniego ciśnienia w mieście Szczawnica w ulicy Głównej od granicy z miejscowością Krościenko do potoku Skotnickiego oraz w ulicach : Pienińska, Flisacka, Nad Grajcarkiem i Wygon - przekazał.
Kolejne odcinki będą uruchamiane w dalszej kolejności w kolejnych miesiącach 2021 roku.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu "Gazyfikacja rejonu Szczawnicy i gmin ościennych" przez PSG.

Mieszkańcy, turyści oraz żyjący z turystyki właściciele hoteli i pensjonatów liczą, że gazyfikacja znacznie wpłynie na poprawę jakości powietrza w uzdrowisku.

oprac. jd, Grzegorz Niezgoda / Facebook
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mieszkaniec23.01.2021, 07:11
Miał być we wrześniu 2020r na Sopotnickiej i dalej nie ma.Co z umowami które podpisali inni mieszkańcy.Nigdzie w Szczawnicy nie można się na ten temat nic dowiedzieć.
Pis31.12.2020, 11:06
Płynie z kroscienka z beczki na targowicy stojąca bomba między domami Brawo
BUKIET31.12.2020, 09:43
w Krościenku był Najpierw i zasila UG Bank ......
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl