31.12.2020, 15:00 | czytano: 3309

Nowy członek Euroregionu Tatry

Wolę przystąpienia do polsko-słowackiego stowarzyszenia zadeklarowała Rabka-Zdrój, jedna z ostatnich gmin w powiecie nowotarskim, które jeszcze do niego nie należą.
- Liczę na to, że tak jak inne gminy, skorzystamy ze środków Euroregionu Tatry. Tym bardziej, że są tam realizowane takie zadania jak ścieżki rowerowe i inne projekty, które nas interesują - powiedział burmistrz Leszek Świder podczas głosowania nad uchwałą w tej sprawie.
Euroregion Tatry to stowarzyszenie, które skupia 31 jednostek samorządowych, w tym 28 gmin i miast oraz 3 powiaty. Zostało utworzone dla ożywienia wzajemnych stosunków po obu stronach granicy Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Słowacji we wszystkich dziedzinach gospodarczych, kulturalnych oraz społecznych i nawiązuje do historycznej tradycji dobrego sąsiedztwa. Członkowie stowarzyszenia realizują wspólne projekty z zakresu turystyki, rekreacji czy kultury, finansowane ze środków Unii Europejskiej.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nic za darmo31.12.2020, 16:24
Wpierw trzeba zapłacić sporą składkę członkowską na stowarzyszenie ,
by pisać projekty konkursowe.
intruz31.12.2020, 15:28
Popatrzcie się i zdążyli. Dwa stoliki wolne dla Luksemburga I Francji? Flagi wyrzuciliście za okno? Panie Świder, na przystankach komunikacji publicznej nie powinno umieszczać się, żadnych reklam ani ogłoszeń. Przystanek to nie kolumna ogłoszeniowa.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl