11.01.2021, 15:32 | czytano: 6023

Ministrowie o emocjach wśród przedsiębiorców z branży turystycznej oraz akcji Góralskie Weto. "Liczymy, że unikniemy zamieszania"

Fot. Kadr z nagrania
- Zdajemy sobie sprawę ze skali frustracji społecznej. Z szacunkiem podchodzimy do tych emocji i uzasadnionych argumentów - mówił podczas konferencji w Warszawie wicepremier Jarosław Gowin. - Jednak nieprzestrzeganie zasad prowadzi do zwiększenia transmisji wirusa, zwiększenia liczy chorych i przypadków śmiertelnych - dodał minister Michał Dworczyk.
- Im dłużej trwa pandemia, tym bardziej jesteśmy zmęczeni i tym większe są emocje wśród przedsiębiorców i samorządowców - dodał minister Michał Dworczyk, dodając, iż wierzy, że pomoc ze strony rządu poprawi sytuacje w gminach, gdzie to napięcie jest bardzo duże. - Wierzymy też w utrzymanie tej samodyscypliny, bo wierzymy, że to już ostatnia prosta, gdyż widać już światełko w tunelu.
Na pytanie o bunt przedsiębiorców, którzy powołując się na wyroki sądów planują nie stosować się do obostrzeń, minister Gowin dodał, że to spór dla prawników, a decyzje rządu o wprowadzeniu obostrzeń wpisuje się w porządek prawnych krajów Unii Europejskiej.

Padło też pytanie o akcję Góralskie Weto i planowane otwarcie biznesów po 17 stycznia bez względu na ograniczenia epidemii. - Nie chcemy mówić o konsekwencjach prawnych, liczymy, że poczucie odpowiedzialności przedsiębiorców za całą dużą Ojczyznę, w połączeniu z pomocą ze strony rządu, która sukcesywnie trafia do przedsiębiorców, sprawi, że unikniemy tego typu zamieszania - powiedział wicepremier.

- Oczywiście, możemy dyskutować na temat różnego rodzaju kar i konsekwencji, którymi obciążane są osoby łamiące przepisy. Jak już powtarzaliśmy, mamy świadomość, jak bardzo przedsiębiorcy zmęczeni są sytuacją pandemii. Mamy jednak też świadomość tego, jakie konsekwencje może mieć nieprzestrzeganie zasad - dodał minister Dworczyk. - Nieprzestrzeganie tych zasad prowadzi do zwiększenia transmisji wirusa, zwiększenia liczy chorych i przypadków śmiertelnych. Wierzymy w odpowiedzialność Polaków.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
do ot co13.01.2021, 16:05
Nie wiem co Cię tu śmieszy skoro sytuacja jest bardzo poważna, wręcz zła. Gdyby rząd wspierał gotówką, comiesięcznie kazdego obywatela, to niechby rozpisywali obostrzenia jakie chce. Tzw tarcze to kupa uwarunkowań, żeby tylko jak najmniej poszło do ludzi...
Pi13.01.2021, 15:44
Czy dzieci pani emilewicz jeździły wbrew https://... a wy górale miejcie zamknięte biznesy bo jest lockdown
K.12.01.2021, 14:42
To jest po prostu skandal. Rząd warszawski miota się to w lewo, to w prawo. Nikt za nic nie odpowiada. Chaos i bezprawie.

Ale najlepiej krzyknąć "to dla waszego dobra! pomyślcie o dzieciach, o dziadkach!" odnieść się do emocji, i tyle.

Zasługujecie na odpowiedzialność własnym majątkiem za te koszmarne decyzje, rujnujące życie milionom obywateli.
pamętam12.01.2021, 13:26
Dla przypomnienia - w 2015 roku premier Kopacz z PO odmówiła zakupu szczepionek na inny typ SARS, wszyscy po niej jeździli. A się okazuje, że np. Szwecja do dziś wypłaca odszkodowania swoim obywatelom za skutki uboczne po przyjęciu tej szczepionki z 2015. Może też dlatego Szwedzi teraz idą swoją drogą. I jeszcze jedno Kopacz zakazała sprzedaży drożdżówek w szkołach, jakie było larum, że sklepiki poupadają, że biedne dzieci itd.. A teraz proszę od nowego roku podatek cukrowy wprowadzony i wszystko gra...
antylockdown12.01.2021, 12:20
Szczepionka chroni ponoć przez ok. 6 miesięcy. Wirus mutuje, kto go więc dogoni? Będziemy w notorycznym korowodzie szczepionkowo-nfalowym-lockdownowym. Maseczki po szczepieniu trzeba nadal nosić, bo wg wirusologów wirus "nie zaraża wnętrza organizmu", ale pozostaje w górnych drogach oddechowych, stąd możesz nadal zarażać...Szczepionka niezbadana do końca, skutki uboczne nieznane, koncerny farmaceutyczne zwolnione z odpowiedzialności...Zamykana gospodarka, nawet sprzedawcom zniczy się dostało. Gowin mówił wczoraj o pomocy ale nie przedsiębiorcom tylko samorządom górskim... A gdzie ministrowie z Podhala - Siarka i Gut - Mostowy? Sam wirus wyeliminował poczciwą grypę sezonową. Mają nas w garści do końca świata. Będą dostosowywać obostrzenia do potrzeby chwili. Jakby w marcu miały być wybory, to byśmy usłyszeli od rządzących, że wirus jest w odwrocie...
zaniepokojona12.01.2021, 11:56
Te pieniądze wydawane na "tarczę" to można by przeznaczyć na szpitale, lekarzy i pielęgniarki. Rozbudować każdy szpital o dodatkowy oddział covidowy i zwiększyć zatrudnienie w szpitalach, żeby nie było braków personelu. Może starczyłoby zachęcić medyków odpowiednimi płacami, albo w ostateczności zrobić nakaz pracy. Byłyby wtedy i szpitale, i pracownicy szpitali, więc można by leczyć wszystkich ludzi z covidem. Czemu w tą stronę nikt nie myśli? Tylko drenują budżet państwa, a ileż tak można... Za chwilę wprowadza nowe podatki żeby był jakiś pieniądz w budżecie, bo przecież z powietrza te wszystkie "tarcze" się nie biorą.
Nemo12.01.2021, 11:08
Ale by to było fajnie jakby to PO rządziła. Wszystko by było otwarte, szczepionka by była w każdym domu,itd. /.../

Człowieku, uspokój się. Zamiast ubliżać - poczytaj tekst regulaminu na dole strony. Moderator.
To nie wasz dworczyk12.01.2021, 07:09
Naprawdę, Szanowni Panowie Ministrowie, wierzę głęboko, że spotka Was niedługo odpowiedzialność karna, za to, co teraz z Polską robicie.
wojtek12.01.2021, 05:34
Większość z tych co najgłośniej krzyczą prowadzi te swoje interesy na lewo nie płacąc żadnych podatków, lub płacąc ułamek z tego co powinni. Dlatego pomoc od rządu powinna być proporcjonalna w stosunku do uzyskiwanych dochodów w poprzednim roku.
wojtek12.01.2021, 05:25
A jednak są ludzie dla których życie Polaków nie ma znaczenia. Liczy się tylko własny zarobek bez względu na koszty.
Stan kulach12.01.2021, 02:02
To my żyjemy w Polsce czy w kraju o nazwie Europa ?
Nie utraciliśmy suwerenności to dlaczego Pan Gowin zakrywa swoje działania przepisami UE ??
van11.01.2021, 22:16
@Obserwator
Ktoś tu się nadaje na obserwacje. I nie wklejaj pod każdym artykułem tego swojego odkrycia.
Ale jak to minie proponuje zrobić sobie wycieczkę po EU i zobaczysz jednak tą różnorodność. Tylko musisz się otworzyć i rozmawiać z ludźmi tylko nie o polityce i innych tematach pokrewnych ale o życiu i proponuje więcej słuchać .
Info11.01.2021, 20:28
18 Stycznia ruszają stoki narciarskie potwierdzona informacja
Góralskie VETO11.01.2021, 20:01
Tarcza , czy ktoś widział tą tarczę bo ja od listopada nie doczekałem się ani grosza pomocy i nie zapowiada się żeby miało być inaczej. Jak słyszę jak ministrowie pieprzą o wsparciu dla branży hotelarskiej to mnie krew zalewa, jedno wielkie kłamstwo propaganda płynąca na całą Polskę.
Całe życie głosowałem na tą opcję polityczną, teraz bardzo żałuję i zapewniam że tego błędu więcej nie popełnię.
Popieram Góralskie VETO
Swój11.01.2021, 19:18
Popieram Górali !!! Tak trzymać
STAŚ11.01.2021, 19:04
W tym całym zamieszaniu, zawsze traci robotnik ! Jak wytłumaczyć....?
Obserwator11.01.2021, 18:56
Popatrzcie jak ten sam scenariusz jest w wszystkich krajach UE.

Pamiętajcie wszyscy jesteśmy pod panowaniem Uni Europejskiej i każdy kraj członkowski musi wykonywać rozkazy płynące z Brukseli. Tak jest od czasu przyjęcia traktatu Lizbońskiego. Podpisując ten traktat każdy naród zrzekł sie swojej suwerenności i poczęci niepodległości. Wiem , że to co pisze jest dla was dziwne i Nowe ale to dzięki temu , że UE ma swoich polityków w każdym kraju na swoich usługach , media wszelakie. I takie informacje jeszcze długo do Was nie przedostaną się.

Ten słodki cukierek medialny w postaci UE jak widzicie nie jest tak zdrowy dla Narodów które macie w głowie . Świat przyszły ma się składać tylko z jednego państwa , jednego narodu = UE z jednym prawem i jedną walutą z jedną myślą naczelną .Bez żadnej różnorodnośći , Wolności,
Ciężko taki pręgierz narzucić wolnym Narodom, wolnym ludzią .Ale żeby do tego doprowadzić trzeba wymyślić idee bardzo atrakcyjne i powoli skuszać ludzi , wyborców .na tym polega polityka spełniania podstawowych deprywacji. Takimi ideami jest wszelkiego róbta co chceta - wolność seksualna , dotacje jako promocja lenistwa.......itp.....
Marta11.01.2021, 18:46
Pensje rządu dla narodu! Dla tych co zamknięci . Jak podzielimy to na ZUS wystarczy i jeszcze zostanie ! My też chcemy jeść! Gowin zamknij księgarnie - brat nie musi zarabiać .
Wielbiciel pisu11.01.2021, 17:37
Nasz wielki prokurator Ziobro zrobi z wami porządek gdy wejdzie nowa ustawa która nie przewiduje odmowy mandatów albo grzywny
Komornik11.01.2021, 17:33
Teraz wlepi się wam mandaty bez prawa odmowy i będziecie siedzieć cicho jak trusie albo myszy pod mietłom.
Wielbiciel pisu11.01.2021, 17:28
Nic nie zrobicie bo jesteście MIĘKISZONY
Góralskie weto ha ha ha ha ha
NT11.01.2021, 17:25
Do ot co. Podaj e-maila to prześle Ci moje dane , wysokość pensji z poprzedniego sezonu to mi przelejesz kasę bo za twoje durne gadanie i tak samo durne gadanie ministrów dzieci nie nakarmię.
Wielu ludzi na Podhalu jest bardzo bogatych ale jeszcze więcej ludzi pracuje na zwykłej pensji w turystyce i to oni maja problem. A Ty piszesz o prawie i bezprawiu a ja o życiu lub śmierci. Dotarło he?
ot co11.01.2021, 17:13
Krzyczcie tu anonimowo, krzyczcie ... Śmieszy mnie to całe medialne "potajemne otwarcie". Niech jeszcze rząd każe po tym otwarciu płacić za leczenie zakażonych ludzi oraz wypłacać im odszkodowania za utratę zdrowia i dożywotnie renty to wtedy piszczeć będą ci, co to krzyczą teraz najgłośniej i do bezprawia podżegają ... Krzykiem, to jeszcze nikt nic nie zbudował. Dotarło ? He ??
szkodnik w rządzie PIS-u11.01.2021, 16:49
Kto trzyma tą V kolumnę w osobie tego Gowina w rządzie . narobił fermentu jak był ministrem u Tuska - zlikwidował sądy w wielu miejscach , teraz likwiduje małe i duże firmy turystyczne . Kaczyński mu pozwalana wiele , bo i zablokował wybory prezydenckie w maju , a teraz blokuje wyciągi narciarskie . Największy szkodnik w rządzie PIS-u .
antymandat11.01.2021, 16:46
Nie wierzyć im. Ten ich pomysł z brakiem możliwości odmówienia mandatu policjantowi wszystko mówi co chcą z nami zrobić. Tu już nie ma żartów.
Zdrowy11.01.2021, 16:41
Widać w czyim interesie działa rząd. Banki należą tylko do jednej grupy.
Na co czekacie11.01.2021, 16:39
Otwierać Hotele, Restauracje i ruszać do roboty, przyjmując gości. Jak całe Podhale ruszy, to i tak Wam nic nie zrobią. Co, wojsko napuszczą, policję. To trzeba potężną armię żeby ogarnąć całe podhale.
NT11.01.2021, 16:20
Tak tak tarcza baju baju 3 tygodnie siedzę w domu i nic nie dostanę, ani pensji ani tarczy. Co oni gadają? Może tym gadaniem nakarmie dzieci.
Osiol11.01.2021, 16:06
Przecież te rozdawane kredyty ktoś kiedyś będzie musiał spłacić wpedzamy nasze potomstwo w spiralę długów bez wyjścia już teraz nowe podatki to potomstwo nie uciągnie i to co im zostawimy zostanie zadłużone bo co rok będzie teraz 15-20 podwyżek podatków idziemy rym rozdawnictwem na dno
pamiętający11.01.2021, 15:52
Dosyć pobłażliwości dla rządu. Trzeba twardo i konsekwentnie postawić na swoim i bronić swojego dziedzictwa, firm, przedsiębiorstw i racji większości. Dosyć jak to powiedział Pan Mentzen i Pan Braun "zamordyzmu tego bandyckiego rządu, który swoimi decyzjami prowadzi do upadku polskich przedsiębiorstw, zubożenia i upodlenia społeczeństwa. Premier Morawiecki, Ministrowie Szumowski, Niedzielski, były i obecny główny Inspektor Sanitarny, pod Sąd i do więzienia"
Zdrowy11.01.2021, 15:47
Zakończyć pseudopandemię !!!
,,,,,,,11.01.2021, 15:40
Baju baju a z czego mają żyć niezatrudnieni pracownicy z powodu zamknięcia stoków narciarskich.Kto im zapłaci za siedzenie w domu ,pewnie opiekuńczy ministrowie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl