14.01.2021, 13:02 | czytano: 5506

Konferencja Samorządów Gmin Górskich (video)

W Zakopanem trwa konferencja prasowa Samorządów Gmin Górskich. Podczas ostatniego spotkania samorządowców w Karpaczu apelowali oni, by od 18-tego stycznia otworzyć branże turystyczną, jednak ich głos nie został wysłuchany i obostrzenia przedłużone zostały do końca stycznia.
Gospodarzem dzisiejszej konferencji, która odbywa się na Zakopiańskiej Hali Sportowej jest burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. W spotkaniu udział biorą starostowie powiatu tatrzańskiego: Piotr Bąk i Jerzy Zacharko, starosta powiatu nowotarskiego Krzysztof Faber, burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, burmistrz Karpacza Radosław Jęcek, burmistrz Świeradowa-Zdroju Roland Marciniak, burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski. Gminy powiatu tatrzańskiego reprezentują wójtowie: Anita Żegleń - Gmina Poronin, Andrzej Nowak - Gmina Biały Dunajec, Roman Krupa - Gmina Kościelisko, Andrzej Pietrzyk - Gmina Bukowina Tatrzańska. Samorząd Zakopanego reprezentuje przewodniczący Rady Maista Jan Gluc.wo/
komentarze
leming doskonały16.01.2021, 11:09
@Mieszkaniec
Po raz kolejny powtarzasz swoją wypowiedź, która nic nie wnosi do dyskusji, poza Twoim, żalem, zazdrością, zawiścią, które epatujesz na lewo i prawo. Dobrze jest krytykować innych ale samemu podjąć ryzyko i otworzyć jakikolwiek biznes, to już jest problem, który Cię przerasta. Niemniej życzę Ci, byś na początek otworzył jakiś biznes - odwagi - może za 20 - 30 lat przy dobrej koniunkturze dorobisz się okazałej "fury" i domu. Jak zostawisz dobrze prosperujący biznes swoim dzieciom ( pod warunkiem, że będzie się im chciało pracować a nie tylko narzekać jak Ty to dotychczas robisz ) to jest szansa, że następne pokolenie rozbuduje Twój biznes, zwielokrotni dochody, dorobi się kilku "fur" i pensjonatów i najpierw dzieci a później wnuki będą pod niebiosa wychwalać ojca - dziadka. Życzę powodzenia w biznesie.
Mieszkaniec15.01.2021, 22:43
@leming doskonały
No nie, przedsiębiorcy dostali kase, a pracownicy nie. Myślenie przedsiębiorcy jest takie, że jak zarobił kiedyś 10mln, a teraz z tarczy dostał 100tys, odliczamy jakieś 75tys na utrzymanie itd, to wychodzi 25tys czyli mimo wszystko na minusie nie jest, a nigdy nie będzie tak, że ciągle będziesz zarabiał miliony i to na lewo. A pracownicy co dostali? NIC, więc nie porównuj ich do pracowników. Boli ich to, że w tym roku wyjdą za mało na plusie. Działałeś legalnie, podatki odprowadzałeś to dostałeś kase, a jak nie to znaczy, że takich dużych strat nie masz, proste. Tak wgl to czemu tyle ludzi jest w Zakopanym, gdzie mieszkają? Wytłumacz mi to, na ulicy? Pensjonaty są zapełnione bo i tak wynajmują ludziom mimo zakazów. Nie pracujesz jako zwykły pracownik u prywaciarza to nie możesz takich rzeczy wiedzieć jak widać. Prywaciarz ma gdzieś czy masz coś do jedzenia czy nie, a przynajmniej większość, ile zarobisz u nich tyle masz, a w dodatku umowa z najniższą krajową, a reszta do ręki. Może zaprzeczysz? A stanu epidemiologicznego nie zrobią, bo by kraj zbankrutował, musiałby zapłacić odszkodowania wszystkim dużym firmom i nie tylko, myślą tak jak większość przedsiębiorców, byleby mniej zapłacić. Nie zgadzam się ze wszystkim co robią, ale z tym, że przedsiębiorcy bankrutują to mnie śmieszy. Teraz zaczniesz znowu o kredytach, niektórzy zwykli ludzie też mają i z czego mają płacić? Oni je pobrali, żeby mieć gdzie mieszkać, mieć dach nad głową, a przedsiębiorcy mają wille i pełne kieszenie pieniędzy,lecz nie chcą jej wyjmować z piwnic, tylko trzeba ponarzekać, posępić, żeby dostać ZA NIC od Państwa. Ciężko Wam teraz zejść na niższy poziom życia, bo przecież Wy "lepsi" jesteście, prawda?
leming doskonały15.01.2021, 20:33
@Mieszkaniec
Przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze wypowiedzi - to wszystko są naczynia połączone. Uwalisz jednego właściciela firmy, rykoszetem dostają zatrudnieni w niej pracownicy i kooperujący z formą zaopatrzeniowcy, dostawcy, hurtownicy i łańcuszek pokrzywdzonych się wydłuża. Czyli wracamy do punktu wyjścia.
Mieszkaniec15.01.2021, 14:44
@leming doskonały
Kto buja ten buja, dziwne, że teraz przedsiębiorcy inwestują. Piszesz, że tak im pieniędzy brakuje to z czego to inwestują? Skoro masz biznes, który się kręci pare lat to zarobiłeś już wystarczająco, żeby nie stękać, że nie masz pieniędzy na chleb dla dzieci. Pracownicy nie zarabiają tyle co przedsiębiorcy, wielu z nich żyje z miesiąca na miesiąc! Co Oni mają zrobić? Nie mają pieniędzy odłożonych, a mają rodziny? I to nie pisze o patologii tylko o normalnych ludziach, którzy ciężko pracują, po 12h dziennie, żeby dzieci miały normalne życie. Według Ciebie tylko przedsiębiorcy zasługują na normalne życie? Gdyby nie Ci pracownicy to by nic nie mieli. Dla sprostowania to nie o sobie pisze, bo nie mam rodziny, ale znam dużo takich ludzi oraz nie o wszystkich przedsiębiorcach.
leming doskonały15.01.2021, 12:27
@Mieszkaniec
Przestań bujać w obłokach, zejdź na ziemię - zobacz, że wszelkie tarcze, które rzekomo mają rekompensować właścicielom firm straty, to jałmużna, której nie ma jak pomiędzy pracowników podzielić, bo odliczając stałe koszty jakie firma co miesiąc ponosi, na płace pracownicze niewiele zostaje albo i nic, zwłaszcza, że końca bezprawia rządu nie widać. Weź również pod uwagę i to, że wiele wiele firm nie załapało się na "dotacje" z tarczy, której przepisy tak zostały sformułowane, by jak najmniej firm - rodzinnych małych i średnich biznesów, to wsparcie dostało.
Mieszkaniec15.01.2021, 00:02
@leming doskonały
Zazdrość? Nie nie, to przedsiębiorcom wiecznie mało i mało. Akurat ciężko pracuje, by móc otworzyć coś swojego, a nie żyć na kredyt. Najlepiej iść na łatwiznę i kredyt wziąć, prawda? A później płakać, że nie ma jak go spłacać. Ilu przedsiębiorców nie wypłaca hurtowni? Mnóstwo! Dostali kase to ich nie wypłacili tylko schowali do kieszeni. A co ma powiedzieć pracownik, który nie pracuje pare miesięcy i pracodawca nie wypłaca mu żadnych pieniędzy, mimo, że jest zatrudniony i dostaje na niego pieniądze?
leming doskonały14.01.2021, 22:38
@Mieszkaniec
Przemawia przez Ciebie zazdrość i zawiść, że jednym się chciało zaryzykować i otworzyć biznes, koniunktura gospodarcza sprawiła, że im się udało, że w odpowiednim czasie czerpali z tego profity, dorabiając się tego i owego .................... (tu możesz wpisać co Cię najbardziej gryzie i boli) a Ty przez swoją nieudolność, brak aktywności gospodarczej strach przed ryzykiem jaki niesie na początku każdy biznes - nie podjąłeś tego ryzyka, dlatego masz to, co masz, a domyślam się, że masz bardzo niewiele i to Cię od środka zżera i boli. Zawsze możesz otworzyć własną działalność gospodarczą, zaryzykować swoje oszczędności, podeprzeć się kredytem bankowym i pokosztować tego chleba - życzę wyzbycia się zazdrości, zawiści i powodzenia w biznesie, byś ciężką pracą zarobił na 4 fury, kilka domów itd.
Asia14.01.2021, 21:47
Do mieszkaniec:
Jestem przedsiębiorcą samozatrudnionym, wynajmuje legalnie 9 pokoi, wykazuje 100% dochodu, płacę podatki, ZUS , spłacam kredyt. Co sezon tyram jako sprzątaczka, praczka, recepcjonistka, księgowa. Na pracownika mnie jeszcze nie stać. Zamknęłam biznes od 7 listopada nie przyjęłam nikogo. Mam pkd 55.20 w tarczy branżowej 6.0 mnie nie ma, pfr 2.0 nie obejmuje samozatrudnionych mimo, ze mam takie same koszta działalności. Na dzień dzisiejszy realna pomoc to umorzenie podatku od nieruchomości na kwotę około 250 zł. Drogi mieszkańcu podziel się proszę informacjami na temat tych dotacji dla uczciwych bo z chęcią skorzystam.
Optymista14.01.2021, 21:32
@Mieszkaniec
Zazdrość to brzydki nawyk. Otwórz działalność gospodarczą to przestaniesz pisać bzdury.
Pojęcia o ekonomii to ty w ogóle nie masz najmniejszego. Twoje myślenie o pieniądzach można porównać do tego skąd jest mleko w biedronce
Swój14.01.2021, 18:31
do @Mieszkaniec czego? KNT czy KTT ? ta niby tarcza to durszlak!!!
anty socjalista14.01.2021, 18:23
Precz z komuna!
Mieszkaniec14.01.2021, 18:21
@leming doskonaly
Jeśli pracownicy są na legalu zatrudnieni to firma dostaje dotacje na nich i te pieniądze są dla nich, a właściciel zamiast im zapłacić to sobie jedzie na wakacje.
Mieszkaniec14.01.2021, 18:15
@leming doskonaly
A ile lat wcześniej zarabiali na lewo ? Nie jeden właściciel pensjonatu w Zakopanym ma po kilka luksusowych aut. Co mu szkodzi sprzedać i im zapłacić? Legalność Cie boli? Nie będziesz mógł zarabiać na lewo? Bardzo dobrze!
pomyśl zanim coś chlapniesz14.01.2021, 16:53
Przez 8 lat oszukiwało PO +PSL , a a teraz od kilku robi nam koło pióra PIS, Porozumienie i Solidarna Polska i oszukuje . Dali na otarcie łez i zatkanie gęby każdemu 500+, "13 emeryturkę" i zamknęli wg nich temat , a tu jeszcze pytania: gdzie godne sądy , gdzie repolonizacja i dekoncentracja mediów, gdzie rozliczenie afer Amber Gold i pozostałych , a no są w Sejmie i w Senacie ,, gdzie aferzyści z poprzedniej kadencji , a no w Sejmie i w Senacie , gdzie ludzie z poprzedniej władzy , a są na posadach w UE .Niedługo kończy się druga kadencja tzw. "dobrej zmiany"?. Wiadomo ,że wiele przepisów i zasad należy zmienić , by państwo było normalne,, by można było odwołać radnego , posła , senatora bez zbędnych korowodów i uchylania jakichś immunitetów , ale normalnie i odwołać rektora , który sprzeniewierzył się zasadom i eteyce w sprawowaniu urzędów , by nikt z zarzutami nie mógł startować w wyborach do Sejmu , Senatu itp. Kiedy to zostanie wykonane? Chyba nigdy , skoro minęło 6 lat rządów i nic sie nie dzieje , a cierpliwość ludzi się powoli kończy .
leming doskonały14.01.2021, 15:47
@Mieszkaniec
Wytłumacz to:
- zewnętrznej ekipie sprzątającej,
- dostawcom towarów
- hurtowniom , że wstrzymujesz u nich zakup towarów
- zatrudnionym w firmie pracownikom, że musisz ich zwolnić, bo biznes
zamknięty i nie masz z tego tytułu dochodów, by im wypłacić pensje
- dzieciom tych pracowników, że rodzice nie mogą im kupić to czego
one chcą, bo nie pracują i nie mają pieniędzy
- z tego tytułu państwo ponosi straty, bo ci co nie pracują, nie zarabiają
nie płacą podatków

To wszystko są naczynia połączone, przeraża mnie Twoja ignorancja i nieznajomość problemu, brak perspektywicznego myślenia.
Jak powiedział Pan Pitoń "To my stoimy w prawie, rząd jest rebeliantem"
Turysta14.01.2021, 15:11
@ mieszkaniec: pełna zgoda i jeszcze można dodać że najgłośniej ryczy krowa która mało mleka daje.
Mieszkaniec14.01.2021, 14:33
Niezadowoleni z dotacji? Bo rząd daje tylko za tych 50 turystów, za których płacicie podatek, a nie za 1000 których przyjmują i nie płacą za nich podatku? Pracujcie legalnie to będziecie mieli.
Spec nn14.01.2021, 14:31
I to są właśnie samorządy. Nic nie wnoszą tylko cyfry. Po co wy właściwie jesteście? Żeby mówić o tym co już wiemy ? Konkrety , a nie marnowanie naszego czasu na słuchanie bzdur. Powinno być tak rozpoczęte. Panie Gowin , Morawiecki nie zgadzamy się z tym z tym i z tym....proszę zmienić wprowadzone bzdurne zakazy na itd itd , a takie pier***enie o niczym. Mnie i pewnie większości nie interesuje wasze bezsensowne zebranie. Kasę macie z naszych podatków więc do roboty. Zostaliście wybrani i płacimy za to, to działać! W normalnej firmie już byście nie pracowali tylko wylali by was od kopa! Takie bicie piany. Zebraliśmy się żeby się zebrać.
Nigdy więcej na PIS14.01.2021, 13:31
Szkoda tych spotkań i apeli. Jeśli chcecie pomóc ludziom i myśleć o następnych wyborach to trzeba nie zważając na nic otworzyć wszystko od 18 01 .Czas na dialog i prośby już minęły. Jeśli chcemy jako tako przeżyć do następnego sezonu, to trzeba wszystko otworzyć. Ochłapy w postaci tarczy której i tak niema niech PIS sobie w sadzi .....
Optymista14.01.2021, 13:12
Otwierajcie od 16 stycznia. Jest śnieg, ma być mróz a na pewno będą turyści. Rząd wam nie pomoże. Sami musicie zadbać o swój biznes.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl