18.01.2021, 09:48 | czytano: 7043

Burmistrz Nowego Targu: "Ja bym otworzył wyciągi"

Fot. Robert Miśkowiec
Grzegorz Watycha, pytany o swój stosunek do lockdownu w turystyce, powiedział, że jest zwolennikiem otwarcia wyciągów narciarskich.
- Gdyby to ode mnie zależało, dałbym stacjom narciarskim możliwość funkcjonowania, oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym - mówi burmistrz Miasta. - Pandemia przetoczyła się przez Podhale. Szkoda tego sezonu, bo gdy turystyka zaczęła się u nas dobrze rozwijać, zostało wszystko zamknięte.
Jak dodał, u rządzących przeważyła obawa, że po otwarciu stoków narciarskich, narciarze zaczęliby się spotykać i imprezować, a to pociągnęłoby za sobą wzrost zakażeń koronawirusem.

Zamknięcie stacji narciarskich odbija się również m.in. na budżetach gmin, które mają niższe wpływy z podatków czy nawet na sporcie, bo ośrodki narciarskie były sponsorami lokalnych klubów sportowych.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
emigrant21.01.2021, 23:27
z tego gadania wynika że tylko Covid jest w Polsce ,a za granicą nie ma go w ogóle < tam są obostrzenia i to bardzo restrykcyjnie przestrzegane i tylko niech ktoś spróbuje jojczeć z tego powodu
tylko referendum21.01.2021, 07:53
Grzegorzu otwórz sobie ulotki z obietnicami. Te z pierwszej kadencji spaliłeś pod ratuszem a może chociaż z drugiej się ostały?
Otwieracz19.01.2021, 21:56
Grzesiek lepiej ty nic nie otwieraj. Bo po uroczystych otwarciach wszystko zamykasz. Najpierw otwórz poczekalnię na dworcu PKP.
zamykacz19.01.2021, 15:07
Od sześciu lat czekamy na otwarcie obiecanego przez pana Watychę wyciągu narciarskiego. I nic! Jedyna rzecz, na którą ma wpływ to otwarcie piwa.
Agnieszka18.01.2021, 23:09
Pan Burmistrz powinien zająć się smogiem, który dusi mieszkańców a nie otwieraniem wyciągu, którego nie ma!!!
Magnat18.01.2021, 21:31
Byłem na wyciągu dIs co prawda paragonów nie dawali bo oficjalnie maja zamknięte ale karnety normalnie sprzedają ..... super było .
Pozdrawiam właścicieli .

Tak powinno być przestańmy płacić podatki a rząd sam ustąpi i będzie prosił o przebaczenie !
Poldek18.01.2021, 21:18
Ten Pan dobrze mówi ...
Ja bym otworzył ...

Starostwo tez otwarte i trzepią kasę
Turbodymomen18.01.2021, 19:50
Ja tez otwieram pokryjomu hheheh
kłamstwo wyborcze18.01.2021, 19:32
Utwórz ten w Gorce tak jaki był twój program .
góral18.01.2021, 18:21
keś był jak byli wszyscy na konferencji w Zakopanem , ciebie ino nie było wstyd !!!
ski alpine18.01.2021, 18:09
Ja się pytam po raz któryś, jak rząd zamierza nam narciarzom zrekompensować brak możliwości jazdy na nartach. Nam jest to potrzebne do życia tak samo, jak innym uczestnictwo w mszy w kościele. Ktoś wraca z kościoła lepszy, zdrowszy, radosny...my z nart tak samo.
Besala18.01.2021, 18:05
No właśnie! Mamy burmistrza, który lubi używać trybu przypuszczającego. Boi się narazić rządzącym i nie chce stracić poparcia przedsiębiorców, którzy na zamknięciu turystyki tracą duże pieniądze. W obecnej sytuacji trzeba powiedzieć jasno, kto w tym sporze ma rację, czyje argumenty są bardziej przekonujące i albo stanąć w obronie biznesu i wysyłać do rządu jednoznaczne stanowisko lokalnego samorządu, albo uważać działania władzy za konieczne, mimo uciążliwych konsekwencji.
snow18.01.2021, 17:33
Wektor, nasze miasto zawsze będzie nasze nawet w USA
baciok@18.01.2021, 17:32
Ale Panie Burmistrzu my to wiemy
PiS czego dotknie to s................
Jedno zło18.01.2021, 16:47
@ jolka
Ty lepiej nie popieraj veta.
Jeżeli oczekujesz rewanżu w takich działaniach o których piszesz z żalem,
że górale was nie wsparli, to lepiej nie popieraj. Górale dadzą sobie radę.

Czy Ty nie rozumiesz, że ludzie w Polsce popierali nie "ten" PiS który teraz robi, to co robi. Tak samo kiedyś popierali Platformę Obywatelską, aż zobaczyli czym ona jest i żadna zmiana nazwy nic nie da. Twarze tych kłamców są zbyt dobrze utrwalone w pamięci Polaków.
PiS również się sprzeniewierzył narodowi i pójdzie tam gdzie PO, czy KO.
Nie będzie żadnego powrotu tych ostatnich do władzy.
To już nie te czasy.

A od waszych pomysłów Panie Boże chroń Polskę!!!
KONIEC!
Do Ktoś18.01.2021, 16:36
Nie każdy kto skończył medycynę umie wyciąć wyrostek..
LudzikUSA18.01.2021, 15:55
brawo Burmistrz wrescie mowisz co myslisz brawo zaczynasz byc soba
Ktos18.01.2021, 15:02
Zawsze uważałam go za mądrego człowieka. Jest ekonomista to i rozumie na czym polega gospodarka i ze sa to naczynia połączone. Urząd Miasta jest otwarty sprawy można załatwić, Naprawde w porządku.
smrodek18.01.2021, 14:09
@jolka, w pełni popieram w całej rozciągłości. /.../
Dlatego nie załamujcie się i nie rezygnujcie. Przenieście większość działań do sieci bo tam naprawdę znajdziecie wielu zwolenników i nie będzie problemów z dotarciem do szerokich mas. Naprawdę macie wielu zwolenników, którzy Was popierają. Coraz więcej ludzi ma dość pseudo rządów nieżądników przy korcie. Skupiajcie się na walce z systemem a nie konkretnymi zapisami. Miernoty pasożytujące na zdrowej tkance społeczeństwa będą Wam rzucać kłody pod nogi ale się nie zniechęcajcie. Ostatecznie osiągniecie zwycięstwo.
Osobiście cały czas czekam na mapę biznesów, firm, interesów radnych, którzy permanentnie torpedują przeprowadzenie uchwały. To był bardzo dobry pomysł i mógł skłonić niektórych do zastanowienia. Przez kieszeń do rozumu. To najskuteczniejsza forma nacisku na zadufanych w sobie egoistycznych narcyzów. zróbcie mapkę i promujcie w internecie tak żeby każdy świadomy mógł podejmować świadome wybory zakupowe.
"Głosujmy" portfelami!
Trzymam kciuki i popieram!
Wektor18.01.2021, 13:36
A może zarobić jakieś punkty na przyszłość? NIE ZASZKODZI;).

Co tam ze smogiem, nad doliną Nowotarską???:). Walka se SMOGIEM jest mniej REALNA w tym roku,
czy bardziej REALNA, Panie Grzegorzu???:). Dobrze..., że każdy ma w domu MASECZKĘ:).

"NASZE" MIASTO, już niedługo WASZE.
jolka18.01.2021, 12:59
Ja popieram veta , ale gorali nie żałuję . Gdzie byli jak walczylismy o swoje konstytucyjne prawa na ulicach, pod sądami? Gdzie byli? Drwi z nas, wyzywali, szydzili. Pokazali w wyborach kogo popieraja . Z zaszcytami podejmowali Dudę, Kaczyńskiego i z Jędraszewskim nam ubliżali od komuchów, za njic mieli ludzi innych niż oni .Zakopane jako jedyna gmina w Polsce nie przyjęła uchwały antyprzemocowej- wyszli na ulice zaprotestować?? Nie . Kilku odważnych radnych, ktorzy sa w mniejszości sprzeciwiło się krzywdzeniu kobiet, a gdzie byli mieszkańcy Zakopanego. Przy Oczku Wodnym garstka protestujących przeciw pisowskiej władzy, tylko garsya odwaznych wyzywana od kodziarzy na tym portalu również. Nie żałuje górali. Nauczka się im nalezy za głupote , za chamsto, za nietolerancję . Może teraz przejrzą na oczy jak rządy pisowskich miernot dotknęly ich bolesnie.,ale obawiam się , żę znowu wejda z deszczu pod rynne, bo juz Konfederacja tam zjechała pod Tatry i szuka naiwników, żeby powiększyć swój elektorat. Drwili z nas , że honorujemy Konstytucję, że jest dla nas świętością . Pamiętam jak zbierałam przed wyborami podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na jarmarku w Nowym Targu i pewniem cham ze straganu porwał mi kartę i podeptał , wyzywając przy tym od komuchów itp. Tak. Nie żałuje górali za ich brak tolerancji, za to, że układają sie zwykle z tymi co u władzy. Popieram veta
w sprawie całkowitego lockdownu, bo uważam, ze pisowskie miernoty nie radzą sobie z niczym od poczatku pandemi i podejmują złe decyzje, ale mleko się wylało.
smrodek18.01.2021, 12:29
"Zamknięcie stacji narciarskich odbija się również m.in. na budżetach gmin, które mają niższe wpływy z podatków"

Niech szukają pieniędzy w szarej strefie. Ta nie narzeka i ma się tym lepiej im więcej legalnych biznesów jest pozamykane.
Antys18.01.2021, 11:59
Na szczęście pan burmistrz nie jest osobą decyzyjną w tym temacie. Następna wypowiedź zapewne będzie w stylu: ja bym nie wymieniał kopciuchów na eko, a może: ja bym nie wymieniał dziurawego asfaltu..
Opop18.01.2021, 11:40
O matko. Ja bym otworzył. Jak zwykle zero działania, brak kompetencji i stwierdzenie na poziomie intelektualnym zerówkowicza. Wszystkie inicjatywy turystyczne w mieście blokuje to co by otworzył. Żenada
xxx18.01.2021, 11:37
dla nt wiekszego to znaczenia nie ma bo tu i tak turystyka jest na poziomie zero....
snow18.01.2021, 11:25
jakbyś miał to byś mógł se otworzyć
Eko18.01.2021, 10:39
Należy uruchomić wyciągi z zastosowaniem reżimu sanitarnego,(mróz zrobi swoje z COVID-19). Im więcej zakazów tym gorzej to wychodzi. Niszczą gospodarkę i psychicznie ludzi (zarówno biznesy i jak pracowników w biznesach). Nauczycielską władzę obiecuje miliard i tylko zwrócić uwagę należy dla kogo ...., tylko dla samorządów na inwestycje . A zasoby ludzkie niech głodem przymierają, toną w długach niezapłaconych rachunków i rat kredytów. Chory nasz kraj bo takie chaotyczne procedurowania covidowskie nadaje rząd,-rządzący nim NIEODPOWIEDZIALNI LUDZIE!!!!. "Ludzie ludziom zgotowali ten obecny "dobrostan". Coraz większa recesja ,oj trudno rządzącym o zdrowy rozsądek.
antycovidian18.01.2021, 10:11
Ten rząd ma po....e w głowie, ale co się dziwić, jak takich ma doradców, którzy na stoku narciarskim,( gdzie narciarz od narciarza jest oddalony kilka metrów) "widzą zagrożenie epidemiczne" a nie dostrzegają go w Biedronkach, lidlach itd, gdzie kupujący wiszą jeden na drugim. Popieram wszystkie VETA - góralskie, bałtyckie, śląskie itd. bo przy tej głupocie PiS-u, rządzie, nie da się normalnie żyć.
Partyzant18.01.2021, 10:10
Brawo Panie Burmistrzu! Wkoncu jakoś sensowny i logiczny głos płynący od Włodarzy miasta. Oby wszyscy szli w spada Pana Burmistrza, bo długo tal ludzie nie pociągną albo pójdą do podziemia jak niegdyś niezlomni i honorowi Partyzanci.
Nie słuchajcie Covidiovianow i otwierajcie, walczcie o siebie, swoje rodzi i pracowników. Rząd was otworzy po Majowce, gdy już większość upadnie. Nie słuchajcie tych, co ciągle mówią, że powinniście ponosić koszty leczenia albo że podpisywać oświadczenie że nie będziecie być leczenie, bo w przeciwieństwie do nich pracujecie, płacicie podatki od swoich firm, składki ZUS za swoich pracownikow i należy się wam jak psu buda, nawet ta marna opieka zdrowotna.
Może Cię zainteresować