22.01.2021, 10:32 | czytano: 4823

Halny nie odpuszcza (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Wał z chmur przeganiany wiatrem pędzącym z prędkością ponad 130 km/h - tworzy zachwycające kompozycje nad szczytami Tatr. Synoptycy zapowiadają, że halny utrzyma się co najmniej do jutra.
Jak informuje IMGW - nasz rejon znajduje się na skraju głębokiego i rozległego niżu. Jesteśmy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie spada.
Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 3°C, w miejscach oddziaływania wiatru halnego około 9°C, wysoko w Tatrach około -2°C. Wiatr okresami dość silny i silny w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Tatrach wiatr silny i bardzo silny od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 140 km/h, pod wieczór do 100 km/h; południowo-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Tej nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna około -2°C, a w rejonach oddziaływania wiatru halnego około 5°C, wysoko w Tatrach około -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany zwłaszcza w kotlinach, lokalnie dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 40 do 55 km/h), w porywach do 100 km/h; południowo-zachodni i południowy, powodujący zamiecie śnieżne.

W sobotę nadal zachmurzenie umiarkowane, wysoko w górach umiarkowane i duże. W Tatrach możliwe niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna około 4°C, a w miejscach oddziaływała wiatru halnego około 8°C, wysoko w Tatrach około -1°C. Wiatr miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodni.

W Tatrach wprowadzono drugi, w pięciostopniowej, rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego.

IMGW, s/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl