23.01.2021, 13:43 | czytano: 9807

Nie tylko klasy I-III. Szkoły w Ludźmierzu i Krempachach otwarte dla wszystkich uczniów

arch. podhale24
Jak informuje Radio Kraków, choć większość szkół, zgodnie z zaleceniami rządu wznowiła naukę stacjonarną dla uczniów z klas I-III, to dwie szkoły w powiecie nowotarskim zdecydowały się również zorganizować lekcje dla starszych klas.
W rozmowie z RK dyrektor szkoły w Krempachach tłumaczy, przywrócenia zajęć w takiej formie domagali się rodzice. - Pod koniec ferii złożyli wnioski, że mają trudne warunki, brak zasięgu, zły sprzęt komputerowy i dzieci dużo traciły - mówi Lidia Kamoń.
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak podkreśla, że rodzice mają prawo domagać się uruchomienia zajęć stacjonarnych, jeśli nauka na odległość z różnych powodów jest nieefektywna lub wręcz niemożliwa. Jak dodaje, w wielu szkołach są warunki, by w pełnym reżimie sanitarnym prowadzić lekcje.

Źródło: Radio Kraków, oprac. r/
komentarze
Wiki27.01.2021, 19:16
Nagadaliśmy się , ale koniec kombinacji! Brawo minister Czarnek!
jest mgła i idzie noc27.01.2021, 18:45
Do Genek-co Wy jeszcze wymyślicie, żeby wszystkim udowodnić że Wy jesteście inni, wyjątkowi i niepowtarzalni? A więc po kolei Ty t.......y c.....u jeżeli u Twojej sąsiadki internet daje radę przy trójce dzieci a u Ciebie nie, to się jej zapytaj jaki ma internet jaki sprzęt może oprogramowanie przestarzałe a może Cie własne dzieciaki w konia robią -i napraw to, bo za chwile Twoje dzieci pójdą w świat i tam nie będzie stękania że ja jestem z takiej wsi specjalnej troski. Dalej-nauczyciele nie chcą wracać do szkoły-a nie pomyślałeś domorosły filozofie że może zainwestowali w lepszy sprzęt dla dobra waszych dzieci i nie będą w tym czasie prać i sprzątać. I jeżeli w swoich domach mają lepsze warunki do pracy to tam powinni pracować. I tu dochodzimy do sedna sprawy- Wy macie gdzieś te swoje dzieci-Was doprowadza do szału to że nauczyciele siedzą w domach i nie pytają się Was, o najmądrzejsi rodzice na świecie, kilka razy dziennie, o Wasze zdanie. A dzieciom nic się nie stanie o ile nie będziecie ich wciągać w swoje chore wojenki. I jeszcze prośba do Moderatora żeby się chwile zastanowił zanim wykasuje te dwa słowa z drugiego zdania-może nie są zbyt eleganckie ale potrzebne.
genek27.01.2021, 08:38
Prawda jest taka, że każdy internet w domu ma. Niestety w momencie gdy trójka dzieci siądzie na łącze to staje się ono niewydolne. A nauczyciele zwyczajnie nie chcą wrócić do szkoły bo w tzw. międzyczasie można ogarnąć coś w domu (zaznaczam Nie wszyscy!! ale jest spora grupa takich ). Jeśli praca zdalna to niech nauczyciele przychodzą do szkoły i stamtąd ją prowadzą. i zobaczylibyście, że nagle to wszyscy chcą nauczania stacjonarnego a nauczyciele już się przed tym nie bronią bo naprawdę ciężko jest uczyć zdalnie. Skoro i tak mieliby przyjść do szkoły to wolą mieć dziec w klasie. A nie wiem co gorsze... czy zagrożenie że dziecko się zarazi (choć dzieci w zasadzie nie chorują na to dziadostwo) czy problemy na tle nerwowym i emocjonalnym, depresyjnym .... ile one jeszcze wytrzymają?!
Mama26.01.2021, 22:52
Do panimama
Brawo. Bardzo trafnie to Pani oceniła. Dobre podsumowanie problemu.
Do panimama26.01.2021, 19:36
Strzał w dziesiątkę!
Rozważny26.01.2021, 19:15
A na Orawie władze roztropne, nie ma co wyprzedzać rząd z Warszawy, gratulacje dla wójta z Jabłonki i Lipnicy Wielkiej
Stąd26.01.2021, 15:17
Wielkie brawa dla panimama! Dobrze, że wciąż są ludzie, którzy potrafią dostrzec sedno sprawy. Dla przypomnienia słowa nieodżałowanego W. Bartoszewskiego: "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto."
panimama26.01.2021, 12:36
mam trójkę dzieci i cały czas pracuję. Mam dość zdalnego i chciałabym wrócić do normalności. Podziwiam dyrektorów za odwagę bo wiem, że położyli głowy pod topór i tylko w nerwach czekają cze on spadnie czy nie. zrobili coś dla dobra dzieci i rodziców którzy kłamią wymyślając dziesiątki powodów by tylko dzieci poszły do szkoły. co jednak z dyrektorem będzie jeśli coś się stanie jak się wytłumaczy gdy wszyscy razem pewnie z kuratorium będą szukać winnego? wpuścił do szkoły wszystkie dzieci gdy decyzją rządu nauka w szkołach jest zawieszona. gdzie zadzwoni gdy otrzyma telefon, że ktoś jest zakażony? będzie zawieszał zawieszenie? Dyrektor zostanie sam! rodzice pierwsi się odwrócą a za nim oba nadzory. Bo jasno jest napisane w wyjątkowych sytuacjach do decyzji dyrektora.
Pandemia nasze dzieci nauczy na pewno tego, że przepisy można łamać jak się kręci i cygani.A dyrektor i nauczyciele są od tego by ich ograć.
Dzwonili do mnie rodzice bym złożyła wniosek ale mam laptopy internet też a jak przychodzę z pracy to siadam z dziećmi do lekcji a nie latam po wsi.
jest mgła i idzie noc26.01.2021, 10:36
Do Rodzic-to co te Wasze dzieci robią na tych tabletach [pasjanse układają] skoro nie macie internetu? I jak wysyłacie swoje mądre komentarze? Z krótkofalówki?
Rodzic25.01.2021, 23:07
Brawo nauczycielom i dyrektorom, oby kolejne szkoły poszły ich przykładem. To chodzi o dobro dzieci, ich naukę i zdrowie psychiczne, bo siedzą w domu na laptopie po osiem godzin, a później zadanie i znowu siedzą. Zamknięto dzieci w domu by chronić dziadków i babcie, a Ci chodzą wszędzie - na zakupy, do kościoła, po sąsiadach. Moje dziecko chodzi przez cały czas do przedszkola i to nie ono przyniosło covida do domu, ale ja z pracy.
Sprawiedliwy do nauczyciel25.01.2021, 19:26
Przypomina mi to słynny cytat Belki z afery Amber Gold: "wszyscy wszystko wiedzieli", skoro "Szkoły zostały skontrolowane przez Sanepid a wszystkie działania konsultowane z organem prowadzącym i organem nadzorującym".
Umiejący czytać25.01.2021, 18:38
Do Sprawiedliwy
Witam. Widzę, że dołączył Pan do elitarnej grupy "znafcuf" tematu. W jaki sposób dyrektorzy działający zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji są wg Pana ponad prawem? Każda osoba posiadająca inteligencję nieco wyższą niż groszek pachnący powie, że w takiej sytuacji dyrektor działa zgodnie z prawem. W przypadku gdy rodzice składają wniosek i motywują, że w domu są trudne warunki dyrektor musi- powtarzam- musi zorganizować lekcje w szkole. Więc pretensje, Panie Sprawiedliwy może Pan mieć jedynie do tych rodziców, których oświadczenia delikatnie mówiąc minęły się z prawdą. Naiwnością byłoby sądzić, że w jednej chwili Internet padł w połowie gminy. Wystarczyło wpisać w google i przeczytać o co chodzi z tym powrotem do szkół.
jest mgła i idzie noc25.01.2021, 13:48
Was nawet trudno nazwać nauczycielami i rodzicami bezmyślni egoiści. Czego Wy uczycie swoje dzieci? Szkoła miała wyrównywać szanse zasypywać przepaść edukacyjną między miastem i wsią, a Wy co robicie? Właśnie utwierdzacie swoje dzieci że są gorsze bo ze wsi- bo nie mają
dobrego internetu i będą się uczyć jak za Franca Józefa. A potem szkoła średnia i jak Oni się tam odnajdą? Jak będą konkurować z rówieśnikami dla których zajęcia internetowe to norma?
Barteq25.01.2021, 13:31
Marr i Nauczyciel bardzo rozsądnie się wypowiedzieli. Popieram i niech inni "wielcy myśliciele" zastanowią się na tym zanim coś wysmarują w tych komentarzach.
marr25.01.2021, 11:52
Brawo, to są nauczyciele i dyrektorzy z powołania, którzy chcą żeby dzieci się uczyły i rozwijały a nie gnuśniały, ślepły i cofały się społecznie w domach.
Brawo !!!
No chyba, że z powodu dwóch zachorowań w powiecie NT mamy siedzieć wszyscy w domach i skazywać dzieciaki na ułomność psychiczną i dziurę w edukacji.
nauczyciel25.01.2021, 08:59
Ludzie, opamiętajcie się i skończcie już z tym hejtem. Co byś nie zrobił, to wszystko jest źle. Przecież nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Rodzice złożyli wnioski, to dyrektorzy umożliwili dzieciom naukę stacjonarną a kto nie chciał, to jego dziecko dalej uczy się z domu. Też bolejemy nad tym, że nauczyciele nie zostali zaszczepieni przed powrotem do szkoły, ale o tym decyduje rząd. O kontrole również nie musicie się martwić. Szkoły zostały skontrolowane przez Sanepid a wszystkie działania konsultowane z organem prowadzącym i organem nadzorującym. I jeszcze jedno- to nie tylko te dwie szkoły uczą stacjonarnie w klasach IV- VIII. Takich szkół na terenie Podhala, Spisza i Orawy jest znacznie więcej. Bądźmy dla siebie bardziej życzliwi i pomagajmy sobie w tych trudnych czasach (zło zawsze powraca).
Mama25.01.2021, 07:37
Dyrektorzy szkół zakrywają się rodzicami, a tak naprawdę to oni za tym stają. Chcą wywołać bunt wobec władzy.
Sprawiedliwy24.01.2021, 23:09
Czy dyrektorzy szkół w Krempachach, Ludźmierzu, Dursztynie, Nowej Białej, Łopusznej, Ostrowsku, Krauszowie, Klikuszowej, itd. poniosą za otwarcie szkół te same konsekwencje, co właściciele firm otwierających swoje podwoje, bo ich pracownicy nie mają już środków do życia? Media donoszą, że te firmy mają natychmiast kontrole policji, sanepidu i grożą im poważne konsekwenkcje za otwarcie. To jednym wolno łamać zasady lockdownu, a innych się za to będzie karać? Czy dyrektorzy szkół stoją ponad prawem, sami stanowią prawo? Gdzie w tym przypadku kontrole policji, sanepidu, kuratorium, organów prowadzących?
czytelnik24.01.2021, 22:13
Teraz jak na dłoni widac, że moda na edukację domową to totalna bzdura izolująca dzieci od innych! Dzieci same chcą ba pragną iść do szkoły - to o czymś świadczy. Rodzice, którzy z wlasnej woli decyduja się na edu domową robią wielką krzywdę dzieciom....
Obserwator24.01.2021, 19:31
do @obserwator, czy nauczyciel mający lat 58-62 ma prawo narażać siebie na kontakt z wirusami?jeśli zaszczepią to pójdą jeżeli nie to tylko l4 ratuje i izolowanie się od czynnika zakażenia, czyli dzieci. Znam nauczycieli ,który są bo zabiegach nowotworowych i zbyt młodzi by iść na rentę a mało odporni na zakażenia, czy takich tez nazwiesz leniami?W epidemii każdy myśli o sobie a nie o innych. Nauczyciele tez maja pod opieka starszych rodziców.Pamiętam co powiedział Duda,że jak się komuś nie podoba to niech zmieni zawód. Nie tędy droga. Wiem,że już brakuje chętnych do tego zawodu nic nie zapowiada zmiany na lepsze.
Stąd24.01.2021, 17:41
Stefan Kisielewski powiedział kiedyś, że według znanego dowcipu Polacy dzielą się na nauczycieli ("Ja pana nauczę"), ekshibicjonistów ("Ja panu pokaże!") oraz nieznanych ("Pan nie wie, kto ja jestem!"). Jak widać po komentarzach mamy wysyp "nauczycieli", więc tylko czekać na dalszy rozwój wypadków...może będzie jeszcze ciekawiej.
obserwator24.01.2021, 15:56
Czytając te wpisy sądzę, że nauczyciele już się odzwyczaili od pracy i będzie trudno przywrócić ich do tego jakże zaszczytnego zawodu. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, że już dawno na wsiach był podział na dzieci nauczycielskie i tą resztę. Całkowicie się zgadzam z komentarzem...też nauczyciel...bo jak widać mało kto z komentujących ma pojęcie co to jest edukacja, jak powinien wyglądać system nauczania, od czego zależy rozwój intelektualny dziecka.
jest mgła i idzie noc24.01.2021, 12:58
Nasze wiejskie podstawówki dzielą uczniów na dzieci nauczycielek i ich psiapsiółek i pozostałych którymi za bardzo nikt się nie interesuje. Nawet te komentarze to pokazują, zapracowany -Tata z Krępach-pewnie nauczyciel, Mama z Ludźmierza- dobrze że moderator nie pozwala bo byście się tu nazwiskami i peselami wpisywali. Kiedyś choć gimnazja korygowały tą patologie a teraz przez osiem lat taka przysłowiowa Jessika córka Amandy jest utwierdzana przez ciotkę jaka to jest mądra -a potem szkoła średnia i szok. No ale Amandusia wszystko umie tylko nauczyciele się na nią uwzieli.
Do też nauczyciel24.01.2021, 11:12
Robisz we własne gniazdo?! I ty jesteś nauczycielem, że o kolegach piszesz takie rzeczy? Pewnie w swojej pracy donosisz na innych. Wiesz jak się nazywa takich jak ty?
mb24.01.2021, 11:05
Krempachy to jest stan umysłu: byle na przekór i byle na odwrót. Kolejna wieś, w której sami "mądrzy" ...
Ciekawy24.01.2021, 11:00
Ciekawe ile z tych pochwał piszą nauczyciele pod dyktando dyrektorów? Oj obudzicie się z ręką w nocniku, nie wiecie jakie konsekwencje grożą.. Ale pewnie już sygnał o tych akcjach z podpisami i hmm raczej nieprawdziwymi oświadczeniami dotarł wysoko. No to czekamy.. Wymiana kadry będzie?
Do Mama24.01.2021, 10:55
'Już nie biorę' .. Ludzie, miejcie honor, bierzecie 6000 rocznie na dziecko to kupcie im sprzęt. Wykształciłem dwoje dzieci bez 500 i jestem z tego dumny.
też nauczyciel24.01.2021, 09:45
Jestem pełna podziwu i uznania dla tych Dyrektorów i Rodziców, że nareszcie mają na uwadze dobro swoich dzieci i wychowanków. Doskonale wiem jak wygląda nauka zdalna. Nauczyciele przyzwyczaili się do siedzenia w domach i udawania, że tak strasznie się przepracowują na zdalnej nauce! Moim zdaniem ta nauka zdalna to nic innego jak tworzenie analfabetów wtórnych z naszych wspaniałych dzieci! Oby było więcej takich szkół, w których dobro ucznia będzie stawiane na pierwszym miejscu. Mam nadzieje, że moje marzenia się spełnią i szkoły wszystkie zaczną pracować normalnie.
tvp 1124.01.2021, 07:16
Przypominam pracownikom szkoły, że mają prawo odmówić pracy jeśli czują, że jest zagrożone ich zdrowie. A decyzja dyrektorów dowodzi o chaosie, który panuję w szkolnictwie i w państwie "zarządzanym" przez PiS.
Mama24.01.2021, 05:24
Ja akurat juz 500 plus nie pobieram mialam szczescie pracujac za granica pobierac i dlatego nie rozumiem dlaczego sie tak wszyscy czepiaja a ci co pobieraja to tez podatki placa i zapierniczaja.
Wracamy do normalności24.01.2021, 01:33
Dziś na Podhalu 13 zakażonych. A w telewizji straszenie aby się szczepić syfem i nie wychodzić z domu. Bardzo dobrze że ludzie myślą i się nie dają.
jest mgła i idzie noc23.01.2021, 22:53
Nie zasłaniajcie się izolacją dzieci, bo te z tą izolacją świetnie sobie radzą i spotykają się poza szkołą. Problemem jest nauka bo i przed pandemią a teraz jeszcze bardziej-dziecko któremu w domu nikt nie pomoże nie ma szans w dzisiejszej szkole i czy to zdalnie czy stacjonarnie, ale po wysłaniu ich do szkoły macie czyste sumienie i święty spokój.
Covid23.01.2021, 22:45
Całe Krempachy przeszły Covida już dawno teraz nie ma nikogo na kwarantannie ani nikogo chorego więc szkoła może działać. Jak ktoś przyniesie to świństwo do wsi to na pewno nie dzieci.
tata z Krempach23.01.2021, 22:41
Brawo dla Pani Dyrektor. Tak właśnie ma wyglądać demokracja większość rodziców chce aby dzieci chodziły do szkoły więc dzieci chodzą. Nikt nikogo nie zmusza jeśli ktoś nie chce nie wysyła dziecka do szkoły i wtedy dziecko ma zajęcia on-line. Ja mam dwoje dzieci które poszły do szkoły. moje dzieci mają nowe komputery dodatkowo tablety oraz telefony komórkowe. w domu posiadamy internet światłowodowy. A moją decyzję argumentuje tym iż wspólnie z żoną pracujemy, dzieci już mają tyle lat (10,11) że nie możemy dostać żadnego zwolnienia z pracy aby się nimi zaopiekować a samych w domu nie zostawimy. Więc jedyną możliwą alternatywą jest szkoła. O czynnikach zdrowotnych i intelektualnych przy rozwoju dzieci już wspominać nie będę.
Ja23.01.2021, 22:33
Matko z Ludzmierz dziwne u nas w domu 4 osoby pracuja zdanie, nie ma.y światłowodu i nie ma problemu z netem. Wioska kolo jeziora. Dziwne, dziwne...
Mama z Ludźmierza23.01.2021, 20:47
Do wszystkich hejtujących powrót dzieci do szkół. Żeby była jasność nikt nikogo nie zmusza, nie ciągnie za włosy. Rodzic nie chce, to nie wysyła, dostępne jest nauka on-line i tyle. Nie piszcie o światłowodach, bo to wielka ściema przynajmniej w Ludźmierzu. Zabójcza prędkość po pomiarach waha się w granicy do max 20 Mbit Orange a z Kompexu radiowa jeszcze mniej. Więc już dwójka dzieci na zdalnej jest problemem.A we wrześniu było pytanie, czy dziecko ma internet i komuter/laptop a nikt nie pytał o jakość tegoż internetu. No i najważniejsza sprawa to zamknięcie dzieci w domach. Ich izolacja i uzależnienie od gier komputerowych. Rodzice latają po sklepach jak nawiedzeni, z maseczkami pod nosem albo i bez, ale szkoła jest zła. Chwała tym dyrektorom za ich cywilną odwagę przeciwstawieniu się temu obłędowi. Jestem z Was dumna!!! A teraz dawajcie hejterzy - wylewajcie na mnie pomyje.... może wam ulży ;)
Wolna szkoła. Mądry rodzic23.01.2021, 20:39
Ja jestem zadowolony ze stanowiska dyrekcji szkoły ze przywrócili zajęcia dla starszych klas. W komentarzach widzę zawiść innych. Nie możecie się między sobą dogadać jako rodzice i nauczyciele żeby szkoły u was tez normalnie funkcjonowały.
Rodzic23.01.2021, 20:39
Łopuszna też od poniedziałku rozpoczyna naukę dla klas starszych.
Hm23.01.2021, 20:26
Pomoc społeczna powinna sprawdzać tych rodziców co składają takie oświadczenia.
Tyle w temacie23.01.2021, 20:18
Jak takie jest stanowisko kuratora to wszyscy będą wracać do szkół.
bubm23.01.2021, 19:14
do ''BOGATY' to nie chodzi ze kogos stac na sprzet jak sie chwalisz
tylko za chwile to te nasze dzieci beda kalekami, chyba nie zdajesz sobie sprawy jak niszczy wzrok siedzenie na telefonie lub tablecie po 7-8 godzin dziennie, po za tym zobaczys ile bedzie otylych dzieci z tego powodu. nauka online nigdy nie zastapi nauki normalmej, wiekszosc jak siedzi na online to z jednej strony laptop, komputer a na bokuna komorce gra w gry:)), lub na odwrot
aa23.01.2021, 18:33
lekcja cynizmu dbaj o siebie
Ja23.01.2021, 18:10
Kiedy kontrola tych domów prze pomoc społeczna gminy wiejskiej Nowy Targ? Co takiego się stało ze rodzice we wrześniu zgłaszali ze dzieci mogą się uczyć z domu a teraz nie. Wyłączyli im prąd? Za internet nie zapłacili? A może patologia w domu? Pomoc spoleczna do dzieła. Moje dzieci muszą się uczyć z domu bo nie kombinuje i nie klamię! Moje dziecko gorszy sort ?
xxx23.01.2021, 17:31
za takie cos dyrektorzy tych szkol powinni zostac pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej, za nieprzestrzeganie zasad, w innych szkolach zaraz mamusie wpadna na pomysl ze one tez z dziecmi sie juz uczyc nie beda i bach za pare tygodni 20-30 tys zakazen dziennie..
Rodzic23.01.2021, 17:27
Kto będzie odpowiadał, jesli dzieci rozniosą wirusa po calej wsi.Taką sytuacj? mielismy w pazdzierniku, po powrocie dzieci do szkoły. Czy dyrektor będzie za to odpowiadał? Rodzice składając fałszywe oświadczenia, łamią prawo na oczach dzieci, dając zły przyklad, a dyrektorzy przymykają oczy.
Jan23.01.2021, 17:26
Do Ania
Pani to chyba po nauce online. Czas do szkoły
Tomek23.01.2021, 17:15
Jestem uczniem szkoły na Niwie i bardzo chciałbym już wrócić do szkoły, chciałbym spotykać się z kolegami i dziewczynami, nauczycielami. Pozdrawiam i mam nadzieję, że już wkrótce wrócimy do szkoły.
Maja23.01.2021, 16:56
Rodzice mają wiele powodów innych dlaczego chcą wysłać dzieci do szkoły tu nie chodzi o laptop czy internet!! Tu chodzi o efektywność nauki!! I co najważniejsze o psychikę dziecka!! Taka izolacja nie wpływa dobrze na dzieci!!
Bogaty23.01.2021, 16:43
Przy zdalnej nauce okazało się jakim biednym krajem jest Polska, jaka bieda jest w domach, nie ma sprzętu i internetu. Trzeba zwiększyć 500+ na 1000+. Rząd musi wziąść się za zmiany. Ja mam dobrą sytuację bo co miesiąc dostaję wypłatę i płacę podatki i kupiłem dzieciom sprzęt i z żoną pomagaliśmy dzieciom w nauce. Myślałem ze to u mnie jest bieda od pierwszego do pierwszego ale wychodzi ze mam internet i komputer to nie mogę narzekać.
Pati23.01.2021, 16:35
Brawo !nareszcie dzieciaki będą musiał wyjść z domu przecież chodzi o ich zzdrwie tak kochani zdrowie ,przed komputerem psują się oczy ,kręgosłup i słuch od słuchawek,ale straszą tylko świrusem ,już nikt nie choruje na starą poczciwą grype,nawet zapalenie płuc,oskrzeli odeszło gdzieś .Nie śmiem twierdzić że nie ma wirusa ,ale za dużo jest niejasności np.skład osławionej szczepionki jest zasterzony ???daje do myślenia
myśl23.01.2021, 16:31
Czy ja dobrze zrozumiałem słowa kurator oświaty ze jak są warunki w pełnym reżimie sanitarnym to można otwierać szkoły.
Wiejski nl i rodzic23.01.2021, 16:28
Jestem nauczycielem i widzę , jak dzieci uczestniczą w lekcjach. Mogą mieć bardzo wypasiony komputer ale w naszej wsi nie ma światłowodów i łączenie sprawia że dzieci nie słyszą na bieżąco. Przy włączonej kamerce jest jeszcze gorzej. Uczę ze szkoly bo jest lepsze połączenie. Wszędzie chodzimy, jeździmy na narty, na zakupy to możemy i do szkoły. Wiem, że dzieci wolą z domu , bi nie trzeba wstawać, można cały dzień chodzić w piżamie. Ale rodzice widzą zagrożenie i to jest dobre. Chwała dyrektorom.
po prostu człowiek23.01.2021, 16:26
I dobrze zrobili. Dzieci beda miec wady wzroku, bole glowy oraz wady postawy. Kto za to odpowie? Ludzie chodza juz po lekarzach z dziećmi szkoda ze nie robia badan pod tym kątem. O psychice nie wspomnę nawet.
Zakopianka23.01.2021, 16:26
Cieszę się, że wszyscy ci rodzice będą mieli kontrolę z MOPS na co wydają te 500+ które im rząd wypłaca.

W Rzeszowie już płacz, może i tutaj ludzie się opamiętają :-)
Do zbojnik23.01.2021, 16:23
Ty to se możesz wypowiedzieć jakąś umowę, jeśli masz. I zapnij tornister, bo Ci kredki wypadną..
Do Mama23.01.2021, 16:20
Jak to nie wiadomo co to zrezygnuj. Nie ma obowiązku pobierania, albo przekaż na hospicjum. Znam taką mamę, co jak weźmie 500 uzupełnia zapas małpeczek i fajeczek. Mam nadzieję, że niedługo zrezygnuje się z wypłaty tego zasiłku dla takich, którzy pracą się nie mogą pochwalić.. Ech ludzie weźcie się do roboty.. I kupcie dzieciom porządny sprzęt, bo to pieniądze dla nich. Wyłącznie.
Obserwator23.01.2021, 16:20
I bardzo dobrze...dość tej chorej sytuacji która rząd tworzy...do Covida się trzeba się przyzwyczajać i żyć z tym jak ze zwykłą grypą czy ospa itd...ilez można?
normalność to Polska23.01.2021, 16:09
Bić tylko brawo dla tych gmin , które na to poszły . Dość wychowywania matołków w państwie polskim . Uczniów miejsce w szkołach , a nauczycieli przy uczniach . Normalność to Polska .
góralka23.01.2021, 15:45
Wow jaka afera!!! A w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym podobnie jak OREW CHATKa dzieciaki chodzą cały czas. Widać w tych placówkach nauczyciele mają zyskać odporność stadną....
Roni23.01.2021, 15:44
Niech nie komentują tu osoby nie mające dzieci w szkole. Wypowiadajcie się jak będziecie mieć jakiekolwiek doświadczenie w tym temacie, a nie duperele pisać. Ciekawe czy ci sceptycy siedzą cały czas w domu?
Romeq23.01.2021, 15:38
Popieram takie działanie naszej Pani dyrektor. Rozsądna decyzja. Dość już tego szaleństwa z ta izolacja dzieci. Jako rodzic dzieci z podstawówki wiem jak ta niby nauka zdalna się odbywała.
Do ff23.01.2021, 15:17
Ciekawe, kto to stwierdził? Rodzice czy sam dyrektor szkoły? Zły sprzęt? Dobre? Pewnie wypasione laptopy z jabłuszkiem, a internet na światłowodzie. No i pytanie, czyja to była inicjatywa, czy aby nie dyrektora szkoły? To tak się przestrzega rozporządzeń MZ i MEN?
Mama23.01.2021, 15:13
Ale sie to 500 plus uczepili jak by bylo nie wiadomo co mozna bylo za to kupic.Podobno chcemy zyc jak w Europie a tam tez sa dodatki na dzieci.Pewno ze dzieci siedzac przy tabletach to nie to co szkola i jeszcze dla tych co sie chca uczyc a z lacznoscia to roznie bywa
zbojnik23.01.2021, 15:09
Wypowiadamy posłuszeństwo Czarnkowi i rządowi z pisu
Kaśka23.01.2021, 15:07
Lepiej siedzieć w domu i kształcić a społecznych analfabetów.
Jakoś trudno w to uwierzyć, że ludzie siedzą zamknięciu w domach. Wszędzie chodzą ale dziecko wysłać do szkoły to już nie , bo strach i obawa.
ff23.01.2021, 14:48
W Sromowcach też domagali się, ale szkoły nie otwarto.
Swoją drogą, w Ludźmierzu argumentowali, że mają 'zły sprzęt komputerowy'. To na co wydali 500+.
czytac23.01.2021, 14:46
Brawo Panowie !! Odważni szefowie, dyrektorzy ;) Serce rośnie , że jednak są mądrzy ludzie. I proszę nie hejtować tylko czytać co mówią chociażby na facebooku Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl
Rodzic23.01.2021, 14:24
Zły sprzęt komputerowy? To 500+ pobierane od lat nie starczy na laptopa? Kto w te bzdury uwierzy? Ech, chyba dyrektorzy tych szkół czują się odstawieni na boczny tor, a jak będą uczniowie i nauczyciele można będzie rządzić na całego :)
Tomek23.01.2021, 14:24
Brawo !!!
Ania23.01.2021, 14:21
Rodzice na początku roku szkolnego wypelniali ankiete, ze mają warunki do nauki online i nagle cala wieś nie ma internetu.Szczegolnie,ze wi?kszość ma światłowód.. Gdzie jest sanepit, to jest poswiadczenie nie prawdy przez rodzicow.
Rodzic23.01.2021, 14:18
A to ciekawe. Nauka nieefektywna? Od marca była afektywna i już nie jest? Jak to stwierdzono? Jakaś nadinterpretacja? Ciekawe co na to Sanepid, MEN i Minister Zdrowia. Pożyjemy, zobaczymy. Zaraz będą zamykać szkoły i gęsto się tłumaczyć..
avivat23.01.2021, 14:03
Brawo dla Dyrektorów tych szkół! Dość siedzenia, tycia i dostawania zeza od komputera przez dzieci!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl