29.01.2021, 10:44 | czytano: 69415

Mimo zakazów, pierwsze wyciągi otwierają się dla narciarzy

Arch. Podhale24.pl
Rząd poinformował o dalszym zamknięciu wyciągów do 14 lutego. Mimo to niektóre stacje narciarskie, pomimo zakazu, zdecydowały się otworzyć się dla narciarzy.
W Bieszczadach ruszył dziś kompleks narciarski Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych. Korzystanie z wyciągów wiąże się z wypełnieniem deklaracji uczestnictwa w sportowych zajęciach edukacyjnych oraz lekcjach narciarsko-snowboardowych. Do każdego karnetu wydawane są maseczki, a na stoku obowiązują reżimy sanitarne.
Otwarcie ogłosiły również stacje Master-Ski w Tyliczu koło Krynicy oraz Szklana Góra w Harbutowicach niedaleko Krakowa. W naszym regionie działa stacja narciarska Ostoja Górska w Koninkach koło Mszany Dolnej.

Na Podhalu na razie nie otwiera się żadna stacja. Jedynie Suche Ski poinformowało, że oświadczenie odnośnie dalszej działalności stacji w tym sezonie przedstawi 31 stycznia.

- Mieliśmy zapewnienie, że wyciągi narciarskie w jakiejś tam formie, ale będą działać. Kolejny raz okazało się, że jakiekolwiek rozmowy i negocjacje nie mają najmniejszego sensu - powiedział w rozmowie z portalem Interia.pl Paweł Nowobilski z ON Kotelnica, komentując decyzję rządu o zamknięciu wyciągów narciarskich do 14 lutego. - To jest dla nas koniec sezonu w takim sensie, że już nie odrobimy strat - dodał, .

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
xyz01.02.2021, 11:55
Irytuje mnie zawistne wypowiadanie się o wysokościach dotacji przez ludzi, którzy nie mają o tym pojęcia. Wysokość dotacji trzeba przyrównać do poniesionych kosztów, utraconych zysków, przychodów, które miały być przeznaczone nie tylko na koszty bieżące ale tez na spłaty długookresowych kredytów, nowe inwestycje. Jak ktoś nie ma takiej wiedzy niech siedzi cicho. Nawet milionowe dotacje stanowią niewielki procent pieniędzy które duże ośrodki narciarskie straciły.
Polak01.02.2021, 01:18
Ludzie gdyby wirus byl faktycznie zjadliwy wiekszosc z Nas bylaby juz po hospitalizacji a wszystkie placówki polityczne byłyby zamkniete i żaden polityk nie wyszedłby ?do ludzi? a tymbardziej nikt z jego rodziny .
Polak01.02.2021, 01:14
Ludzie!
Otwórzcie oczy!!
Zachorowań coraz mniej (choc wiekszosc z Nas żyje normalnie )
A mimo to iż powinnismy juz byc w strefie conajmniej żółtej wciąż jestesmy w czarnej d*** ! zagraniczne koncerny przywrócily dzialalnosc a Polacy są wciąż dobijani!Czy Wy tego naprawde nie widzicie bo maski Wam odcinajĄ dopływ tlenu???
Żadna szmata na twarzy w histori ludzkości nie powstrzymała żadnego wirusa i nie wygrała z naturą i nigdy nie wygra .. cofnijcie sie do kl.4 biologii podstawówki!!Nie trzeba być profesorem żeby to wykminić.. Lekarze i naukowcy nie mogą powiedzieć ?jak jest? bo zostaną bez środków do życia gdyż jest ono finansowane przez przemysł farmaceutyczny i spożywczy ..
Nie oszukujcie sie obywatele, światem żądzi pieniądz i wszyscy mają w d*** Wasze zdrowie i życie ..KASA!!!!
taka prawda31.01.2021, 11:26
A Kaczyński podjął decyzję, że nie będzie kary dla posłanki Emilewicz za to, że jej dzieci sobie jeździły na nartach w czasie obostrzeń dla całego narodu. I to jest całe prawo i sprawiedliwość. Swoi mogą nie przestrzegać obostrzeń, a reszta narodu z nałożonymi kagańcami na twarz ma być potulna. 500+ oraz 13 i 14 dla emerytów to taka jest marchewka, a kijem będzie brak odmowy przyjęcia mandatu, zakaz zgromadzeń i protestowania, cenzura, zakaz używania gotówki i robota za miskę ryżu. Dodatkowo bierzemy udział w eksperymencie medycznym. Szczepionka chroni ponoć przez określony czas tylko, a wirus mutuje stąd będziemy w notorycznym korowodzie szczepionkowo-nfalowym-lockdownowym. Maseczki po szczepieniu trzeba nadal nosić, bo wg wirusologów, wirus "nie zaraża wnętrza organizmu", ale pozostaje w górnych drogach oddechowych, stąd możesz nadal zarażać...Szczepionka niezbadana do końca, skutki uboczne nieznane, koncerny farmaceutyczne zwolnione z odpowiedzialności...Pamiętam też wypowiedzi z kwietnia wirusologów, żeby uszczelniać okna, drzwi, bo wirus unosi się na wysokość ok. 2m, ale ludzie tego nie kupili, to temat umarł. Do lekarza się nie dostaniesz, zabiegi odwoływane, terapii i rehabilitacji nie ma, to niech oddają składki zdrowotne z NFZ i ZUS. Przecież lekarze i pracownicy służby zdrowia byli zaszczepieni w pierwszym rzucie końcem grudnia. Prywatnie normalnie przyjmują. Ludzie umierają głównie na nieleczone, przewlekłe choroby. A według infografiki rządu z listopada 2020 to teraz cały kraj powinien być w żółto ? zielonych strefach.
Myśląca31.01.2021, 10:59
Wszystkich, ktorzy twierdzą jaką to kasę dostają przedsiębiorcy w ramach tarczy zapraszam do przeczytania warunków ZE ZROZUMIENIEM zamiast pleść bzury. Wziąść kartkę i spróbować podliczyć koszty utrzymania stoku, obsługi kredytów i MYŚLEĆ zamiast oglądać TVP. Temu ktory Ma nadzieję że pandemia będzie trwała jeszcze 10 lat i dokopie do końca przedsiębiorcom życzę powodzenia w znalezieniu pracy kiedy już ty ch złych przedsiębiorców nie będzie. Jak myśli Polak Którego Sąsiad kupił krowy i dobrze mu się wiedzie? Nie stara się żeby też kupić krowy ale modli się żeby sąsiadowi te krowy padły. Z tej Mentalności czerpie PiS.
Amann31.01.2021, 00:12
Otwierac w koncu te stoki. Ktos kto uwaza ze na stoku mozna sie zarazic a w markecie czy kosciele nie to chyba ma cos niepokoleii poukladane w glowie
Ja30.01.2021, 17:59
2,7 a nie 7mln. Czytanie ze zrozumieniem
Hepa30.01.2021, 17:56
Jak mozna w ten sposob oceniac czyjes koszty nie znajac ich ?
Naprawde myslicie ze z tych tarcz pisowskich to ludzie zarobili i juz nie musza nic robic?
Tak przykro czytac co tu wypisujecie, ze czlowiek czlowiekowi pieklo na ziemi zgotuje :/
spostrzegawczy30.01.2021, 09:12
Jak kilka milionów postojowego skasowali to po co będę się otwierać ?
Zdrowy30.01.2021, 08:30
Weźcie pod uwagę, że Kotelnica nie zatrudnia na stałę aż tak dużo ludzi. Sezonowi pracownicy stanowili większość. Teraz dostali kasę nie ponosząc dodatkowych kosztów poza naśnieżaniem. Czysty zysk
aa30.01.2021, 07:07
to poczciwi ludzie dbaja o zdrowie i zycie starych i chorych a ty co
Ja29.01.2021, 22:04
A pracownicy sezonowi którzy tyrali po 200 300 godzin miesięcznie zostali bez pracy i bez żadnych tarcz i dopłat. Karma wraca mam nadzieję że będzie ta pandemia trwać 10 lat i sprowadzi na ziemię niektórych pseudo bizmesmenow,biedni przeżyją pseudo bogacze? zobaczymy
andrzej29.01.2021, 21:51
rozmowy nie miały i nie mają sensu bo to nie rząd pachołków dworu Cysorza decyduje. O tym on, Pan i Władca RP, Jarosław Kaczyński. Po raz kolejny pokazuje, że to on decyduje i nie będzie jakiś tam Duda wpływał na zarządzenia tego niby rządu...
Boss29.01.2021, 20:10
Dobrze godo ten z Kotelnicy. Nie ma co z tymi pajacami z NIErządu godać, skoro twierdzą, że w galeriach jest bezpieczniej niż na świeżym powietrzu.
Ale pamiętajcie o tym przy wyborach jak was potraktowali szmaciarze.
Burok29.01.2021, 17:18
Nikt nikomu nie broni otworzyć Kotelnicy BIS i brać miliony . Najpierw cymbały policzcie ile trzeba było wsadzić , ile wzieły procentu banki i udziałowcy , a potem ...ajcie . A tak jak ktoś napisał Mikro nie dostaną nic , każdy ratowal się jak mógł to i spadek o 40 % nie wyszedł . A reszta jak kombinowała i nie pokazywała dochodu , no to i z czego spaść nie miało , czyli chytry 2 razy traci . Szkoda tylko paru naiwnych uczciwych frajerów co płacili podatek ile wyszedl i też g*** dostaną , ale po głosy przyjdą , teraz bedzie grała katarynka że dzięki nim zaraza nas nie wytruła i że jest po Bożemu bo nie ma przerywania ciąży
baca29.01.2021, 16:33
prezydent coś tam bąkoł ze prosi do siebie do pałacu na rozmowy.. ale zazanacył ze jak mu pedzieli z rządu jakie zagrozenie to sie zgodził ze cza zamknąć..a oni mu pedzieli - Jędruś pojedzies se na narty do Kuwejtu tam mają kryty stok to se pojeżdzis a teroz ... zeby było zamknięte to se za rok kupis jakiś wyciąg z hotelem za złotówke od komornika to bedzies jeżdził potym na swoim za darmo..
jajakobyły29.01.2021, 16:31
Obawiam się że koszty są większe niż te 2,7 miliona no ale niech się ci zazdrośni napawają swoja złością.
Jak to ktoś już kiedyś napisał pis wam w morskie oko
Loki29.01.2021, 16:12
@Do tych mądrych co się nie znaja

Dokładnie coś usłyszą i się mądrują...to tak jak słyszą o miliardach dla mikro, ale już w szczegóły by zrozumieć że ci najmniejsi nie dostaną to h..
zielony29.01.2021, 15:54
Kto pamięta święte słowa. Margaret Thatcher ,, Państwo niczego nie daje bo niczego nie ma. Jeśli Rząd twierdzi, że daje komuś, znaczy że zabiera Tobie, Rząd nie ma własnych pieniędzy .Może to komuś coś wyjaśni.
spostrzegawczy29.01.2021, 15:32
Jeżeli mają pracowników muszą utrzymać stan zatrudnienia. Jeżeli robią (bo robią) listy płac za zatrudnionych, to sprawy zgłaszajcie do PIP, a najlepiej skargę do PFR, który tak chętnie daje nie zawsze tym co potrzebują pieniądze.
df29.01.2021, 15:28
hajsy z dotacji się zgadzają to co będą otwierać, w końcu to ich rząd to o nich dba :)
Robert29.01.2021, 14:10
Do @swój chłop i @obserwator - > 100% się z Wami zgadzam...
Do tych mądrych co się nie znaja29.01.2021, 14:09
Do Buduj A Wolin
Tak to jest jak jakiś tuman usłyszy że można w necie sprawdzić ile kto dostał dofinansowania, tylko nie umie czytać i nie ma wiedzy że ta strona pokazuje wszystkie dofinansowania od momentu założenia działalności. Tylko tam jest taki kwadracik do zaznaczenia że pomóc z tytułu covid ( ale wiem to już trzeba umieć czytać że zrozumieniem) i wtedy wyskoczy że kotelnica dostała 2,7 miliona złotych polskich ( (Około 600 tyś euro) .
Obserwator29.01.2021, 13:46
Oni przez te wszystkie lata zarobili dosc pieniedzy, to teraz przyda im sie troche pokory, z drugiej steony panstwo powinno sprawdzac firmy bo jak sie okazuje tarcze biora, a pracownika mowia ze nic nie dostali...i bieduja. Dobrze ze jest stronka sudop.uokik i mozna bez problemu sobie sprawdzic. Biznesmany dorabiaja sie na krzywdzie innych
Swój chłop29.01.2021, 12:54
Mam nadzieję, że był to mój ostatni sezon w turystyce. Przestrzegam wszystkich nie podejmujcie tam pracy milionerzy biorą tarcze a biedoki zostały na lodzie.
AMS29.01.2021, 12:29
Do "Buduj A Woloj" proszę dokładnie sprawdzić ze szczególnym zwróceniem uwagi na daty a później rzucać kwotami ;)
...:D29.01.2021, 12:21
Gdzie jest informacja że Kotelnica skończyła sezon? Wg mnie to powiedział że "dla nich luty to koniec sezonu" a nie, że skończyli ;) jak dobrze pamiętam to przy dobrych warunkach pogody/śniegu wyciągi potrafiły ciągnąc do Świąt Wielkanocnych.
Dogryze-sąsiadowi29.01.2021, 12:19
Pani Monia, co to jest 7 baniek?, orientuje się Pani może, jakie są koszty związane z przygotowaniem, przed sezonem? i dotacja którą trzeba oddać, też pracujesz za darmo? zazdrość czy cieciowanie jak to inaczej nazwać.....
Andrzejx4829.01.2021, 12:05
No a co będzie jak przyjedzie pani Emilewicz z synami przecież ona może i nie łamie żadnych obostrzeń
El barbero de Sevilla29.01.2021, 12:05
@jo
ale co taka wiedza ci daje, poz okazją do "hejtowania", kiedy nie wiesz, jakie koszty ma i jakie straty ponosi dany podmiot?
Udziałowiec29.01.2021, 12:01
Dostali miliony to się nie otworzą. Poza tym mogliby się narazić reżimowi i
straciliby dotacje, na przyszłe inwestycje, to trzeba siedzieć cicho.
Hasiok29.01.2021, 11:55
Odszkodowań raczej nie będzie. Senatorzy pis przygotowują właśnie ustawę, która ukróci możliwość żądania odszkodowania od państwa. Poczytajcie na stronie PSNIT. Teraz widać gdzie rządzący nas mają.
werty29.01.2021, 11:50
Kotelnica dobra decyzja....
Jasiek29.01.2021, 11:42
Nie dziwię się Kotelnicy.... płacić codziennie kary przy złamaniu obostrzeń.... brak bazy noclegowej... też bym zakończył sezon
El barbero de Sevilla29.01.2021, 11:39
@Monia
tak, 7 milionów robi na każdym wrażenie, ale jak patrzę na Kotelnicę to wydaje mi się, że koszty utrzymania załogi i infrastruktury przez sezon są znacznie wyższe. Trudno się dziwić niezadowoleniu..
Paweł29.01.2021, 11:39
No a co niby by mieli zrobić.... no szkoda... :(
jo29.01.2021, 11:37
Polecam stronę na której mozna sprawdzić po wpisaniu NIP ile podmiot dostał z tarczy , nip bezproblemu mozna w necie sprawdzić .
sudop.uokik.gov.pl
baciok@29.01.2021, 11:32
Proponuje pokaząc zdjecia tych wszystkich z Podhala co oddawali hołdy PiSowcom.
Niech powstanie taka tablica wstydu.
Gdzie Ci wszyscy wielbiciele PiSu, pochowali się jak szczury.
Buduj A Woloj29.01.2021, 11:30
7 mln ale euro dostali. ponad 32 mln złotych. można wszystko sprawdzić na stronach rządowych. to na co mają płacić ludziom pieniądze, lepiej zamknać sezon, ludzi zwolnic a kasa się zgadza.
i po wyborach29.01.2021, 11:17
To takie upokorzenie ze strony rządzących. Jak były wybory to jeździli z PISu i Duda jak na sr....ę do nas. Prezydent na nartach szusował. A teraz do nas skierowane pocałujta się...Na pół roku przed kolejnymi wyborami znowu zaczną przyjeżdżać żebrać o głosy.
w.s.29.01.2021, 11:07
Mam nadzieję, że teraz Rząd pokryje z "tarczy" wcześniejsze koszty jakie zostały poniesione. Przed sezonem sztuczne naśnieżanie i zakup śr. dezynfekcyjnych.
Obiecano je otworzyć.
Tak na marginesie w Biedronce itp. ludzie przechodzą koło siebie i jest ok. ?????
Monia29.01.2021, 10:52
Czemu pan prezes nie powiedział że dostali 7 mln zł dotacji???
12329.01.2021, 10:49
Paweł Nowobilski z ON Kotelnica|
Ile dotacji dostaliście?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl