29.01.2021, 11:29 | czytano: 17172

Otwierają się kolejne lokale gastronomiczne

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Również w Mieście właściciele restauracji i kawiarni zdecydowali się powrócić do oferty serwowania posiłków w formie "stacjonarnej".
Dziś klientów zaprasza restauracja/pizzeria VINCITORE na nowotarskim Rynku.
Również kawiarnia Kameralna przy ul. Kościelnej namawia: "na kawę, a w formie degustacji poczęstujemy was pieczonym jabłkiem, z powidłem śliwkowym, czekoladą i karmelem".

W galerii poniżej - zdjecia z VINCITORE.

s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kazek30.01.2021, 08:54
Bezrobocie przecież nie ma i wynosi tylko 3.3% a średnie wynagrodzenie 6000 pln. Po co komu prowadzić restaurację jak można u kogoś zarobić.
smutna30.01.2021, 00:53
a ja czekam na otwarcie Dejavu. Ale bym tam posiedziała i zrelaksowała się atmosferką , zwlaszcza na Rynku.
Fan Portera z browaru trzech kumpli29.01.2021, 22:05
Pan K. Ł. drugi raz zaimponował. A nie wierzyłem w chłopa. Pierwszy raz pokazał klasę jak otworzył tą knajpę z tym jedzeniem, a drugi raz teraz. Mam nadzieję, że znajdzie się więcej przedsiębiorców, którzy powalczą o wolność, co jest naszym atutem (pokazali to nasi dziadkowie w pierwszej połowie 20 wieku). Tak trzymać.
TVPrawda29.01.2021, 18:30
Zapamiętamy to pisowi że szczególnym uwzględnieniem "gwiazdy Pienin".
stop29.01.2021, 16:41
Brawo dla odważnych - dość oszukiwania społeczeństwa i zamykania w domach .
Marek29.01.2021, 15:16
Najwieksze oszustwo w dziejach trwa w najlepsze. Pis... utopia Polske. Brawo Krzychu za otwarcie Vinci Tore!
Krzysiek29.01.2021, 15:14
taka prawda BRAWO, ŚWIETNY KOMENTARZ!
Jasiek29.01.2021, 14:55
PIS i rządzący plują w twarz a 70 procent góroli godo ze to dysc kropi /.../ Ale jak bedzie z tobą radził to jaki łon fajny jedyn z drugim
Krzysztof29.01.2021, 14:36
No w końcu! Jak tylko z zachowaniem reżimu to popieram! Nawet za cene ryzyka anulowania koncesji na napoje mocne. Prowo ma obowiazywac wszystkich - wiec slaczego restauracje mają być zamknięte... Kar finansowych na pewno nie należy sie spodziewać bo każdy sąd, czy student pierwszego roku prawa ja by anulowal. Nie może byc tak ze Rząd bawi się w nie-rząd i prawo ustawia tylko pod swoich aparatczyków i tak jak im wygodnie. Zbyt malo niebezpieczny jest ten wirus żeby ludzie musieli glodowac i zostawać wmilionach bankrutami. BRAWO! NA PEWNO PRZYJDE BO MAM NIEDALEKO :D
x29.01.2021, 14:24
Brawo dla restauracji
koniec PIS
PO wróć
do Sinedenis29.01.2021, 14:18
nie judź judo weredo...Nie wypuszczaj Górali, bo nie są w ciemię bici...Nie pasuje WY*** laj, lal, laj....
do taka prawda i inni29.01.2021, 14:16
Większość ludzi popiera takie rozumowanie... Zaszczepić służbę zdrowia jak się tak wirusika nieco innej grypy boi.... Otworzyć przychodnie, ośrodki zdrowia zacząć leczyć na POważnie w szpitalach...
Zamiast źle celowanych "tarcza" w podpór dać tym doktorom, a otworzyć jak Szwedzi gospodarkę, bo potoniemy... i kto na lekarzy, urzędników zarobi ?
W sumie to światowa ściema i biznes dla tych co w szczepionki i produkcje wirusów inwestują...Zamknąć wirusologów i wołać aby się rządy nie tylko w Polsce ocknęły...No chyba e ich już do końca omotali...
grypa29.01.2021, 13:41
Nigdy nie było jakiegoś pseudo świrusa.To światowa polityka.Lud ciemny dał się zmanipulować przez media.Teraz się szczepi przeciwko czemuś czego nie ma,tymi samymi szczepionkami które są od lat przeciw grypie tylko pod zmienioną nazwą.Nad szczepionką pracuje się minimum parę naście lat(np.przeciw HIV i jej jeszcze nie ma gdzie tysiące ludzi dziennie na to dziadostwo umiera)a tu cyk,na tak ,przerażającą,bezobjawową ,,śmiertelną,, chorobę, parę miesięcy i jest.
Sinedenis29.01.2021, 13:31
w końcu Górale się opamiętają i PIS Podziękują :)
wg29.01.2021, 12:59
Wszystkie obostrzenia mają uderzyć w NIEZALEŻNY biznes. On jest słaby finansowo, a często ma lokale w bardzo dobrych miejscach i swoich klientów. Łatwo go wykończyć. W te miejsca wejdą wielkie sieciówki. Mają dużo pieniędzy, prawników, ambasadorów. Dobre miejsce i klienci to łakomy kąsek.
taka prawda29.01.2021, 12:12
Trwa to już przeszło 10 miesięcy. Najpierw miało być zapewnienie wydolności służby zdrowia, potem priorytetem ochrona seniorów, choć jak seniorzy robią zakupy przez cały dzień, a nie tylko od 10 do 12, to chyba akceptują ryzyko zarażenia się koronawirusem. Do lekarza się nie dostaniesz, zabiegi odwoływane, terapii i rehabilitacji nie ma, to niech oddają składki zdrowotne z NFZ i ZUS. Przecież lekarze i pracownicy służby zdrowia byli zaszczepieni w pierwszym rzucie końcem grudnia. Prywatnie normalnie przyjmują. Ludzie umierają głównie na nieleczone, przewlekłe choroby. A my bierzemy udział tak de facto w eksperymencie medycznym. Szczepionka chroni ponoć przez określony czas tylko, a wirus mutuje stąd będziemy w notorycznym korowodzie szczepionkowo-nfalowym-lockdownowym. Maseczki po szczepieniu trzeba nadal nosić, bo wg wirusologów, wirus "nie zaraża wnętrza organizmu", ale pozostaje w górnych drogach oddechowych, stąd możesz nadal zarażać...Szczepionka niezbadana do końca, skutki uboczne nieznane, koncerny farmaceutyczne zwolnione z odpowiedzialności...Pamiętam też wypowiedzi z kwietnia wirusologów, żeby uszczelniać okna, drzwi, bo wirus unosi się na wysokość ok. 2m, ale ludzie tego nie kupili, to temat umarł. Zamykana gastronomia, turystyka. Można się domyśleć teraz po co tuż przed plandemią powstał Polski Holding Hotelowy ze 100% udziałem skarbu państwa. Ma skupować hotele znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej?Zaraz położy nam się zupełnie mały i średni biznes. Zostanie tylko bo musi spożywka, farmaceutyki, drogeria. A rządzić będą korporacje, gdzie się będzie pracować za miskę ryżu. Sam wirus wyeliminował poczciwą grypę sezonową. Mają nas w garści do końca świata. Będą dostosowywać obostrzenia do potrzeby chwili. Jakby w marcu miały być wybory, to byśmy usłyszeli od rządzących, że wirus jest w odwrocie...Teraz restrykcje i lockdown potem brak możliwości nie przyjęcia mandatu czyli brak możliwości protestowania itp.. A według infografiki rządu z listopada 2020 to teraz cały kraj powinien być w żółto ? zielonych strefach.
Waldek29.01.2021, 12:03
VINCITORE to współczuję bo czynsz trzeba płacić i to nie mały ....

kawiarnia Kameralna - śmiech na sali, co jest?
oni mają sanepid w "kieszeni"
antycovidian29.01.2021, 11:36
Dr n. med. Zbigniew Martyka

Propaganda rządowa z każdym dniem coraz bardziej się kompromituje w przekazywanych informacjach nt. COVID-19. Już wiosną zeszłego roku mówiłem Państwu o działaniach w walce z chorobą zupełnie nieadekwatnych do zagrożenia, o blokadzie służby zdrowia, która będzie kosztowała życie wielokrotnie większej liczby Polaków, niż sam COVID-19. Z wielką przykrością dostrzegam, że wszystko to się spełniło. W ciągu 53 tygodni 2020 r. zmarło o ponad 76 tys. osób więcej niż w 2019. To najgorszy rok od kilkudziesięciu lat. Umarły najsłabsze osoby, które wcześniej były pozbawione leczenia w szpitalach. W październiku odchylenie liczby zgonów wyniosło ponad 13 tysięcy! W tym samym okresie liczba zgonów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-COV2 (proszę nie mylić ze zgonami z powodu choroby COVID19) wyniosła 3,1 tysiąca osób. Te liczby pokazują dobitnie, że mamy do czynienia ze znacznym wzrostem śmiertelności z powodu przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów, udarów i powikłań innych, dotychczas normalnie leczonych chorób. Jak już wielokrotnie mówiłem, terapia okazała się gorsza, niż choroba.
Wg danych Ministerstwa Zdrowia w 2020 roku na COVID-19 zachorowało 1267052 osoby. Z powodu samego COVID-19 zmarło w 2020 roku 5349 osób. Przypadki zgonu z powodu samego COVID-19 stanowią, wg danych rządowych, nieco ponad 4 promile zachorowań, oraz 0,014 promila populacji kraju. Z powodu tak "groźnej" choroby władze doprowadziły do niepotrzebnych zgonów kilkudziesięciu tysięcy osób, które nie doczekały się pomocy, planowanych operacji, czy zwykłych konsultacji.
Wprowadzane i cofane są całkowicie bezsensowne obostrzenia. Bo naprawdę nie trzeba mieć tytułu naukowego, żeby pojąć, iż dużo łatwiej zarazić się wirusem w niewielkim sklepie przemysłowym, gdzie może się znajdować 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, niż na stoku narciarskim. Wiosną był pomysł zamknięcia lasów, który nawet szkoda komentować. Cieszyć może jedynie fakt, że nie mamy do czynienia z rzeczywiście groźną chorobą zakaźną, jak choćby te znane nam ze źródeł historycznych, gdyż byłoby nas dzisiaj kilkadziesiąt procent mniej.
Analizując te liczby, po roku trwania "pandemii", widać jak na dłoni, że władze się całkowicie myliły, a swoimi działaniami przyniosły dużo więcej szkody, niż pożytku.
Czy wobec tego przyszła jakaś refleksja, chęć wyrażenia przeprosin? Absolutnie nie. Może Państwu będzie ciężko w to uwierzyć, ale zamiast tego do pracy została zaprzęgnięta Naczelna Izba Lekarska z zadaniem uciszenia nieprawomyślnych lekarzy. Zgodnie zresztą z zapowiedzią prezesa NIL (Andrzeja Matyja) o zamiarze "przesłuchiwania" niepokornych lekarzy, którą to złożył na posiedzeniu Senackiej Komisji Zdrowia.
Takie działania się właśnie zaczęły. Naczelna Izba Lekarska wszczęła postępowanie w sprawie osób popierających m.in. "List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz i mediów". Postępowanie oczywiście nie ma żadnych podstaw prawnych, do czego już chyba wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić od wielu miesięcy. Ma na celu zastraszenie tych lekarzy, którzy mają odwagę powiedzieć prawdę i wyciągnąć na wierzch te wszystkie tragiczne fakty, do których doprowadziło działanie rządu.
Nie, proszę Państwa. To próba zastraszenia się nie uda.
Warto posłuchać!!!!!!29.01.2021, 11:34
Okazało się, że nie działa już ani ustawka z celebrytami, ani efekt sztucznego tłumu do "szczepionki", ani nowe czeskie mutacje, ani prymitywna socjotechnika, ani "tarcze antykryzysowe", ani nawet te kretyńskie ogłoszenia społeczne z użyciem różnych grup wiekowych bo nic tak nie działa jak strach przed utratą majatku !!
Dwoją się i troją wybitni specjaliści od propagadny jak jednocześnie urobić i przekonać ciemny lud o konieczności lockdownów oraz szczepień. Okazuje się jednak, że ów lud doszedł do punktu krytycznego w którym kolejnym etapem będą bankructwa i licytacja majątków więc ma całkowicie w*** na zalecenia władzy. I tu dochodzi do konfliktu interesów bo lud chce pracować i żyć normalnie a (nie) rząd wspólnie i w porozumieniu ma za zadanie zniszczyć gospodarkę i przedsiębiorców żeby potem obcy kapitał i duże korporacje mogły ich wykupić za grosze. Ta napompowana plandemia jest już tak żałosna, że nie biorą pod uwagę w ogóle skutów swoich kretyńskich działań, gdzie z biegiem czasu lawinowo rośnie liczba ofiar braku dostępnu do służby zdrowia!! Kolejnych ofiar przybędzie po ich skutecznym zniszczeniu gospodarki bo zaczną się masowe samobójstwa z przyczyn ekonomicznych! Po raz kolejny apeluje do wszystkich, zrzućcie te namordniki i otwierajcie wszystko!!! Ratujcie swoje biznesy i nie bójcie się tych s*** bo oni już miekną i za chwilę zrobią ustawkę, że niby sami luzują te obostrzenia bo się Was po prostu boją!! !! Nie odpuszczajcie bo to ostatni dla Was dzwonek !!! Wspierajcie się nawzajem !! Mam nadzieję, że to zatrzymamy i trzymam mocno kciuki za wszystkich odpowiedzialnych, myślących, wolnych i odważnych ludzi. Lepiej późno niż wcale !!! Stop z tym k*** i bezprawiem!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl