29.01.2021, 14:05 | czytano: 2058

Panoramiczna mapa Zakopanego - nowoczesny przewodnik

kadr z mapy
Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury przygotowało nowoczesną wirtualną mapę panoramiczną Zakopanego.
Panoramiczna mapa pozwala zapoznać się z kompleksową ofertą Zakopanego. Projekt obejmuje wizualizacje z naniesionymi miejscami użyteczności publicznej m.in.: atrakcje turystyczne, instytucje kultury i oświaty, obiekty sakralne, apteki, szlaki rowerowe, a także szlaki turystyczne w obszarze Zakopanego, nie zapominając przy tym o zaprezentowaniu bogatej oferty bazy noclegowej, gastronomii, handlu czy usług.
"Jest to pierwszy tak nowoczesny przewodnik odpowiadający i spełniający potrzeby turystów oraz mieszkańców. Kilkanaście ujęć z drona pozwala przenieść internautę niemal do każdego zakątka na mapie Zakopanego, a także do wnętrz obiektów" - opisują projekt autorzy.

Efekty ich pracy można zobaczyć na głównej stronie strefy turystycznej na portalu zakopane.pl oraz na ogólnopolskim portalu visitpoland.online.pl. zrzeszającym miasta, które zdecydowały się przystąpić do projektu i zaprezentować swoje panoramy w aranżacji 360 stopni. Link do map: tutaj.

"Pierwsza część projektu dotyczy publikacji mapy z naniesionymi punktami niekomercyjnymi. W drugiej części planujemy naniesienie punktów komercyjnych, dając możliwość zakopiańskim przedsiębiorcom na zaprezentowanie swojej działalności poprzez oznaczenie jej lokalizacji na mapie. Dodatkową możliwością będzie bezpośrednia prezentacja obiektu
w postaci wirtualnego spaceru" - zapowiada Urząd Miasta i zaprasza zainteresowanych współpracą przedsiębiorców do bezpośredniego kontaktu z Zakopiańskim Centrum Kultury.

s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl