03.02.2021, 12:08 | czytano: 1315

Poronin: kolejna gmina zwalnia z podatków

Rada Gminy Poronin uchwaliła zwolnienia z podatku od nieruchomości dla części przedsiębiorców, którzy finansowo odczuli skutki pandemii.
Zwolnienie z podatku obejmuje trzy pierwsze miesiące tego roku. Nie obejmuje jednak wszystkich przedsiębiorców. Dotyczy w głównej mierze usług hotelarskich (m.in. hotele, biwaki, wynajem pokoi, pensjonaty, apartamenty), wyciągów narciarskich, restauracji i placówek gastronomicznych, szkółek narciarskich, fitness, wypożyczalni sprzętu sportowego.
- Na razie są to trzy miesiące. Zobaczymy jak będzie się rozwijać sytuacja epidemiczna. Rozważamy możliwość przedłużenia zwolnień, w szczególności dla stoków narciarskich - mówi wójt Anita Żegleń.

O szczegóły zwolnień należy pytać w Urzędzie Gminy Poronin. Wnioski o zwolnienia przyjmowane będą od 17 lutego do 15 marca.

Wójt poinformowała, że gmina przygotowuje też zwolnienia z podatku od nieruchomości dla mieszkańców, którzy mają grunty pod trasami narciarskimi oraz zwolnić z koncesji za sprzedaż alkoholu lokalnych restauratorów.

r/
zobacz także
komentarze
ciekawski03.02.2021, 22:33
A Radni - Władze Nowego Targu, dowalają kolejny podatek - tzw. reklamowy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl