07.02.2021, 14:09 | czytano: 3376

Pomoc dla nowotarskich przedsiębiorców i restauratorów

arch. Podhale24
NOWY TARG. Projekty uchwał odnośnie zwolnień z koncesji na alkohol oraz zwolnień w podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu ogłoszenia epidemii - zostały jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju.
Stosowne uchwały mają zostać podjęte podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta, co wydaje się być formalnością, bowiem wspomniana komisja - liczy 18 radnych, a Rada jest 21-osobowa.
W projekcie uchwały proponuje się zwolnienie z podatku od nieruchomości przez dwa miesiące - luty i marzec - dla przedstawicieli branży turystycznej - właścicieli wyciągów narciarskich i przedsiębiorców świadczących usługi hotelarskie, a także zwolnienie z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W tym wypadku samorząd będzie mógł liczyć na wsparcie od rządu z tytułu utraconych z tego powodu dochodów. Rekompensata ma dotyczyć 80 procent poniesionych strat w budżecie.

Inna forma wsparcia wprowadzana przez samorząd, to zaproponowane przez burmistrza zwolnienie lokali gastronomicznych z drugiej raty opłaty za koncesję na alkohol. Przedsiębiorcy, którzy zapłacili już cała stawkę - Urząd ma zwrócić wysokość jednej z trzech rat.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cyngiel07.02.2021, 21:13
Przekonam się, jak dostanę decyzję podatku od nieruchomości i działalności gospodarczej
wrrrr07.02.2021, 16:55
Super, dziękujemy!!!
Paragraf07.02.2021, 15:21
Fajnie. Coś przynajmniej się dzieje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl