07.02.2021, 19:00 | czytano: 8510

Restauratorzy czują się zaszczuci przez kontrole. "To jest niedopuszczalne w wolnym kraju"

Fot. Marcin Szkodziński
Właściciele zakopiańskich restauracji, którzy zdecydowali się udostępnić miejsca siedzące wewnątrz lokali, nie mają dnia bez kontroli. - Czuje się jak przestępca - mówi Marek Łopata, menedżer restauracji Góraleczka na Krupówkach.
Przedsiębiorcy nie zgadzają się z obostrzeniami nałożonymi przez rząd. Ci, którzy nie otrzymali żadnej pomocy, tylko zakaz prowadzenia działalności postanowili udostępnić wewnątrz lokali stoliki dla swoich gości. - Do otwarcia skłonił nas czynnik ludzki - zaznacza Marek Łopata, menedżer restauracji Góraleczka na Krupówkach. - Nie chcę tych ludzi zwolnić, a żadna tarcza nas nie objęła - dodaje. Przedsiębiorcy zapewniają, że są w stanie zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom,. Każda osoba, która wchodzi do lokalu ma mierzoną temperaturę i podpisuje specjalne oświadczenie, na którym pozostawia do siebie kontakt. Zapewniony jest także dystans pomiędzy stolikami, a powierzchnie, których dotykają klienci oraz pracownicy są regularnie dezynfekowane. - Da się zapewnić bezpieczeństwo - zapewnia Paweł Drabik z pizzerii JAGA. - Inspekcja sanitarna w protokole to potwierdza, ale dwa działające lokale na Zakopane, to za mało - dodaje.
Przez otwarcie zaledwie dwóch lokali przed wejściami tworzą się kolejki. Restauratorzy zapewniają, że otwarcie kolejnych obiektów sprawi, że kolejki zniknął, a ruch turystów rozłoży się na większą ilość lokali. Problem jest także z miejscem, gdzie obecnie spożywane są posiłki, kupowane na wynos. - Jedzą z pudełek kartonowych i styropianowych na ławkach, na ulicy. Wieczorem widać te śmieci, to jest nienormalna sytuacja - zaznacza Paweł Drabik. Zdaniem restauratora jedzenie na wynos jest mniej higieniczne niż w lokalu. Wszystko przez to, że klient biorąc jedzenie na wynos siada na ławce, której nikt nie dezynfekuje, a obok niej przechodzą inne osoby. Restauratorzy zaznaczają, że taka sytuacja stwarza większe zagrożenie zakażeniem, niż siedzenie w lokalu przy zdezynfekowanym stoliku, który zapewnia dystans od innych klientów. Mimo tych wyjaśnień w lokalach niemal codziennie pojawia się jakaś kontrola, a właściciele restauracji zamiast zająć się prowadzeniem biznesu i obsługą klienta, muszą godzinami odpowiadać na pytania kontrolujących.

- Policja, inspekcja sanitarna, inspekcja handlowa, nadzór budowlany - wymienia kontrole z ostatnich dni Paweł Drabik, właściciel pizzerii Jaga w Zakopanem. - Uruchomione są wszystkie instytucje, żeby nie dać nam spokoju. Psychicznie wszyscy to odczuwamy. Jesteśmy już na krawędzi - dodaje. - Teraz czuje się jak przestępca, mimo że nigdy nie byłem karany. Trzy kontrole sanepidu i policja, która przesłuchuje mnie przez 2 godziny. To jest niedopuszczalne w wolnym kraju, gdzie obywateli chroni konstytucja - mówi załamany Marek Łopata. Mimo, iż przedsiębiorcy nie otrzymali jeszcze żadnych kar związanych z otwarciem swoich lokali, to mają usłyszeć zarzuty z artykułu 116 Kodeksu Wykroczeń, który dotyczy sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego na inne osoby.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Free people18.02.2021, 14:47
MILCZENIE "owiec"?

Kiedy zamknęli nam firmy, milczeliśmy.
Kiedy zabronili oddychać świeżym powietrzem, milczeliśmy.
Kiedy zamknęli szpitale przed chorymi, milczeliśmy.
M
Zamknęli nam cmentarze
Skazali na śmierć przewlekle chorych
Zabraniają spotkań w święta
Zamknęli nasze dzieci w domach
Zamknęli seniorów
Zabronili odwiedzać w szpitalu krewnych i bliskich
Zabronili matkom dostępu do dziecka po porodzie
Zabronili rodzicom odwiedzać chore dzieci w szpitalach

Zakładamy dzieciom szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu.
Niszczymy im psychikę zabraniając wychodzenia z domu do godz. 16ej, pozbawiając kontaktów z rówieśnikami, ucząc, że nie wolno zbliżać się do ludzi, nie wolno ich dotykać.
Brak dotyku to zniszczenia w psychice.

Zabronili spotkań.
Ustalili za nas, że będą wstrzykiwać chemię do naszych organizmów
Wprowadzili bezprawie
Pozbawili prawa do bycia PODMIOTEM prawa
Pozbawili człowieczeństwa
Pozbawili godności

A MY SIĘ NIE OBUDZILIŚMY

Naiwnie wierzymy, ze to zaraz się skończy. Wbrew logice wierzymy notorycznym kłamcom, że kolejny raz nas nie oszukają.
Negujemy fakty.

Ileż razy pisałem, że będzie drugi lockdown na jesień, że będzie trzeci na wiosnę. Nie wierzyliście. Drugi już jest. Trzeci będzie. Potem czwarty.
Cały następny rok będzie taki sam jak obecny.
A potem kolejny.

A Wy będziecie sią nadal łudzić, że tym razem to już ostatnie zamknięcie.

Wyłączcie telewizory.
Posłuchajcie mediów niezależnych. Poszukajcie materiałów. To wszystko jest zaplanowane od dawna.

FAŁSZYWE TESTY = FAŁSZYWA PANDEMIA
Fałszywa pandemia = zasłona dymna dla wprowadzania NWO

Możemy to powstrzymać masowymi gigantycznymi protestami. W przeciwnym razie będzie dokładnie to, co przewiduje scenariusz.

W skrócie - wszystko co ważne na świecie jest ustalane przez światowe agendy, których nazwy ładnie brzmią, a które tak naprawdę służą do realizacji celów ustalonych i finansowanych przez globalistów. Oczywiście zawsze musi być jakaś zasłona dymna dla odwrócenia uwagi.
Kluczowe agendy to Grupa Bildenberg (steruje politykami i mediami), Bank Rozrachunków Międzynarodowych (co dwa tyg. spotkania szefów banków centralnych w Bazylei), Światowe forum ekonomiczne, Światowe forum żywności, Światowa organizacja zdrowia. Wszystkie te agendy opłacane są przez Fundacje Rotschildów, Rokefelerów, Gatsa, Morgana, Sorosa itd.
Wystarczy poczytać, posłuchać, jakie tematy na tych agendach są poruszane.

I tak w telegraficznym skrócie

1. Fundacja Rokefelera ? rok 2010 ? dokument ?Scenariusze przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego? ? scenariusz LOKSEPS przewiduje
a. Światowa pandemia
b. Wzmocnienie władzy wykonawczej
c. Regularne szczepienia
d. Całkowitą kontrolę społeczeństw przez państwo
e. Maksymalną redukcję własności prywatnej
f. Przejście na pracę zdalną i nie wychodzenie z domów
g. Dochód gwarantowany w zamian za umorzenie długów (po upadku firm)
h. Całkowity upadek branży turystycznej
I ostatni punkt bardzo ciekawy w tym scenariuszu a mianowicie:
i. JESZCZE WIĘKSZY UCISK ze strony rządów po zakończeniu pandemii

2. Światowe Forum Ekonomiczne założone przez Klausa Schwaba. Co Schwab postuluje?
a. Scanowanie mózgów jako warunek podróżowania
b. Wszczepianie czipów współpracujących z mózgiem
Facet mówi o tym i na forum i napisał książkę w roku 2019 ?Czwarta rewolucja przemysłowa?

3. Jakie były główne tematy Światowego Forum Ekonomicznego w tym roku (lipiec 2020)
Wielki reset żywności do roku 2030. Czyli co konkretnie?
a. Żywność modyfikowana genetycznie
b. Wycofanie mięsa i produkowanie sztucznego mięsa i białek
c. Wspomaganie lekami i chemią przemysłową oczywiście dla wspierania zdrowia

Może w kontekście tego lepiej zrozumiecie ten cały ruch na temat wycofania hodowli bydła, norek nie tylko w Polsce ale i w Danii, w Norwegii, zamykanie już w ty,m roku w Chinach wielkich farm hodowli zwierząt dzikich (aż 45 gatunków)
Chodzi o całkowite uzaleznienie czlowieka od sztucznej żywności, ktora jest wlasnością globalistow.
Oczywiście to wszystko dla "naszego dobra"i dla "ratowania planety"
Zabawne - sto lat temu Rokefeler i sp-ka doprowadzili do zakazania konopii (na których cały świat się opierał - leki, odzież, zywnośść, tlen z lasow konopnych) żeby zasypać świat plastikami i lekami na ropie i zamisat wycofać ten syf, ta sama zgraja proponuje sytntetyczne jedzenie i jeszcze wiecej chemii "dla ratowania świata"

4. Co mówi WHO. Co chwila mówi cos innego, niejednokrotnie sobie zaprzecza, ale taki ma cel ? dezinformować. Ale uważny obserwator wyłapie to co istotne.
Pomimo szczepionki nie zmieni się system obostrzeń ? to w ubiegłym tyg
W tym tygodniu jeden z dyr. zapowiedział trzecią falę covidu, a więc mamy już potwierdzenie tego, co w maju mówił Soros ( że będzie trzecia fala) czyli trzeci lockdown na wiosnę. Któż może to lepiej wiedzieć niż pomysłodawcy i twórcy pandemii?!

5. Wielki reset.
Na wiosnę wszyscy krzyczeli, że to teorie spiskowe. Dziś o wielkim resecie mówią wszyscy ? reset gospodarki, reset systemu finansowego, reset żywności, reset cywilizacji i kultury bycia i zachowań międzyludzkich.
Nie będzie własności prywatnej, obywatel będzie własnością państwa, nie będzie rodziny, o dzieciach decydować ma państwo ? po to od lat 90 promuje się LGBT i rozbijanie rodzin. Mamy setki artykułów i postów a nawet książek w tym temacie

6. Czy teorie spiskowe.
a. W Chinach testuje się obecnie system totalnej kontroli obywateli przez 24h/ dobę ? po co?
b. Elan Musk wyprowadza na orbitę kilkadziesiąt tysięcy satelitów dla sieci 5G i kontroli każdego cm Ziemi
c. UE ogłasza Biometryczny Cyfrowy Dowód Tożsamości oparty na technologii blockchain tej samej od kryptowalut i technologii 5G
d. Coraz więcej informacji o tym, że bez szczepionki obywatel straci możliwość korzystania z komunikacji (kolejne linie lotnicze, ale to pójdzie dalej)
e. W UK pojawiaj się informacje coraz częściej o tym, że ?dwukrotny negatywny test na covid wykonany w tygodniu? będzie przepustką do wolności

Rozumiecie to? Wykonasz dwa testy i oba wyjdą negatywnie to będziesz mógł wyjść z domu! I naród Jeszcze pewnie będzie dziękował władzy za przywilej wyjścia z domu
Czy Wy rozumiecie co się dzieje?!

f. E. Musk pracuje nad technologią Neuraling ? czyli połączenie czip ? mózg (dokładnie to proponuje wspomniany wcześniej Klaus Schwab)
g. MFW (ten sam, który zapłacił państwom za wprowadzenie lockdown) poinformował na swoich stronach, że koniec pandemii nastąpi ?31 marca? 2025r
Zwróćcie uwagę na ten fakt i przestańcie się łudzić, że za miesiąc lub dwa ten obłęd się skończy

Śpijmy dalej.

Zamiast wyjść z d..y, w której jako społeczeństwo się znaleźliśmy, szukajmy dalej jak się w niej urządzić.

Czytam co chwila nawoływania w stylu ?kupcie coś na wynos i wesprzyjcie restauratorów? , ?kupcie znicze i wesprzyjcie ? ?. A ja się pytam, czy restaurator zapłaci czesne w zamkniętym przedszkolu, czy ten od zniczy kupi bilet do zamkniętego kina, żeby wesprzeć właściciela?

Ludzie ? OBUDŹCIE SIĘ. TO WSZYSTKO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ.
Najwyższy czas stanąć w obronie wolności.

Właściciele hoteli, restauracji, kin, dyskotek, ftness, przewoźnicy ? branża turystyczna ma przestać istnieć.
Ile lokdownów w kolejnym roku przetrzymacie? I będziecie za każdym razem prosić rząd o jałmużnę? Nie macie jaj? Nie macie godności?
Nie macie ODWAGI CYWILNEJ? Boicie się ruszyć tyłek na protest? Będzie Wam lepiej jak zbankrutujecie?
Nauczyciele ? boicie się kuratorium?!
Lekarze ? boicie się Izby Lekarskiej?
Prawnicy ? boicie się Ziobry?
"Kowalski z Nowakiem" - boicie się madatu?!

Jako ludzie - jako CZŁOWIEK - nie macie swojej godnosci?!
My nie mamy dziękować za to że "poluzowali " i dali nam trochę swobody ...mamy BYC WOLNI.
TO NASZE NIEZBYWALNE PRAWO

Czy Wy nie rozumiecie, ze swoim dzieciom szykujecie niewolnictwo, że działacie przeciw sobie?!

Kiedyś wasze wnuki zapytają każdego z Was/ Nas - ?dziadku, gdzie byleś jak wprowadzali niewolnictwo?!?

I co powiemy, że ukryliśmy ze wstydu twarz za szmatą, bo nie mieliśmy odwagi BYĆ CZŁOWIEKIEM?!
Zdusimy Bestię13.02.2021, 18:50
@ "ten kraju
"Uderz w stół a nożyce się odezwą"
Ale musiałeś się ufaflunić przy pisaniu tego pisowsko - mechesowskiego bełkotu. Obetrzyj swą facjatę i nawet nie próbuj myśleć.

"Myślenie bez wiedzy jest niebezpieczne"

Nie gustuję w TVN a GW absolutnie, ale szlag mnie trafia jak widzę luksusy np. z TVP dezinfo.
"ten kraju12.02.2021, 10:57
@ zdusimy bestię .: jedź na zachód - tam są mniejsze podatki i wszystko zwracają takim *** jak ty . Świat iluzji i bujania w przestworzach , tylko nie wiadomo dlaczego te *** co wyjeżdżały z "ten kraju"" teraz wracają nagminnie do"ten kraju" ? Nie zastanawia cie to ty *** - a może ty nie możesz sam myśleć , bo ci TVN u GW wyłączyły te biedoki opływające w luksusy .
cała prawda10.02.2021, 12:03
@dobra rada i od dziada: jak jeszcze ktoś po tylu latach zaborów , okupacji , komuny i stanu wojennego jeszcze ktoś potrafi uczciwie pracować ? Raczej wielu ma we krwi kombinowanie i lawirowanie , unikanie płacenia podatków i innych danin i patrzy tylko jak wyfilipczyć państwo , konkurenta i petenta .Uczciwi to śladowe przypadki.Cała prawda.
Zdusimy Bestię10.02.2021, 06:49
Kiedy już te mechesowsko - frankistowskie rządy zostaną odsunięte od wpływu na polskie sprawy, będzie amnestia i zwrot z procentem wszelkich grzywien i kar.
Dokładnie10.02.2021, 06:45
@ pomyśl zanim coś chlapniesz

A ty nie pomyślałeś.
trzeźwo myślący09.02.2021, 18:37
A Prezydent Tanzanii kazał przygotować próbki krwi od kozy, kury, ryby i przepalony olej rozmieszany barwnikiem i wysłał do laboratorium i jaki był wynik : przepalony olej z barwnikiem, koza, kura miały wynik pozytywny, czyli miały covida, zdrowa była ryba !!!
dobra rada i od dziada09.02.2021, 16:27
Było PO+PSL narzekaliście i chcieliście natychmiast obalić , jest PIS+SP+P także narzekacie ,Nie było wolności , były kule gumowe i pała - narzekaliście dziś jest "hulaj dusza , piekła nie ma nadal narzekacie i jeszcze bardziej . Nie dogodzisz Polakom .Myślę gdy przyjdzie faktycznie prawdziwa bieda , to wszystko wróci do normy . Wszyscy zaczną myśleć o tym jak zdobyć pożywienie itd. to się obudzimy wszyscy .Nie chcę powiedzieć ,że z ręką w nocniku .Przestańcie wreszcie narzekać ,, bierzcie sie do uczciwej pracy dla Polski .
normal09.02.2021, 14:13
Pan Bóg dał człowiekowi 10 przykazań a szatan tylko jedno "rób co chcesz" (nie chodzi o Owsiaka)
Ostrzegałem09.02.2021, 12:04
Już niejaki Niedzielski, nie mając ku temu, żadnych podstaw naukowych, a jedynie doradztwo, jak powiedział Pan Wielgucki "głównego doradcy rządu prof. Horbana, który jest idiotą albo udaje idiotę" dla własnego widzimisię, zapowiada przywrócenie obostrzeń a "winne będzie społeczeństwo" , że nie dochowało czegoś tam, czegoś tam. Ten "bandycki rząd" pod Sąd i do więzienia.
K.09.02.2021, 09:23
@Dr.Edke
firym na zachodzie mają potężne granty LEGALNYMI metodami, np. rządy federalne skupują akcje firm na niski procent, na wiele lat. jest już kilka opracowań na ten temat, sprawdź sam. zachód ma zapewnione wsparcie ze strony rządzących, u nas panstwo z mokrego kartonu

@emilka, wuj i reszta
macie mentalnosc niewolnika, homo sovieticus
jak wam wladza warszawska zabroni oddychac, to tez bedziecie w pierwszym szeregu walki o przestrzeganie prawa?
samodzielne myslenie jest za trudne?
kalkulator08.02.2021, 22:16
@niepisisyn
Za dwa tygodnie, zostanie znacznie zwiększone testowanie ludzi g...no wartymi testami, po których "nastąpi wzrost zakażeń" Sars-CoV-2 i Pan Morawiecki po zrobieniu dwóch kroków w tył (chwilowo luzując obostrzenia) zrobi trzy kroki do przodu próbując jeszcze bardziej "podkręcić śrubę" Dobrze, że coraz więcej ludzi otwiera oczy i nie wierzy w bzdury głoszone przez ten rząd - i oby takich więcej.
niepisisyn08.02.2021, 17:19
Tak działa pisowskie państwo! A to jeszcze nie koniec - oni mocno pracują głową i zastanawiają się co by tu jeszcze spieprzyć!
pomyśl zanim coś chlapniesz08.02.2021, 12:12
Tylko PO , KO , i reszta towarzyszy. Będzie wam i nam "lepiej" . Lepiej nie myśleć i nie bluźnić gamonie i zacznijcie płacić podatki od faktycznych dochodów , to na pewno będzie druga "Ameryka w Polsce .Wy udajecie ,że płacicie , a rząd udaje ,że wam pomaga . Rachunek się przedsiębiorcy zgadza , tylko skąd te wille , nie jedna , po dwie , skąd te Fury przed willami ? Macie jeszcze coś do uzupełnienia restauratorzy przedsiębiorcy . Skrupulatnie i uczciwie , to podatki płacą jedynie emeryci i zatrudnieni w państwowych firmach . Chyba tego nikt nie podważa .?
Wkurony08.02.2021, 12:07
A Pawłowicz siedziała sobie w luksusowym hotelu. To ja się pytam czy pisowcy mogą łamać prawo? ?

Na dodatek sop ochrania takie hotele gdzie szlachta pisowska się bawi
druga Ameryka08.02.2021, 11:02
Przedsiębiorcy łączmy się i głosujmy na KO , PSL i SLD połączone razem do programu 276: będziemy mieli mniej kontroli , więcej podatków , zabiorą wszystkim 500+, 300 +,, zabiorą 13-ą emeryturę , podniosą podatki wszystkie bez wyjątku , bo będą musieli zasypywać dziury po rządach PIS-u , wprowadza podatek katastralny , dokwaterują w wolne pokoje tych co mieszkań nie mają ,wprowadzą podatek od deszczu i kostki brukowej , kontrolować będą dwa razy w miesiącu jedynie tych niezaszczepionych , innych jedynie raz na kwartał , zamkną TVP, zlikwidują CBA i IPN ,dopuszczą aborcję na poczekaniu do 80-go roku życia , aby wszystkim żyło się lepiej i wprowadzą pełną eutanazję na życzenie . Będzie druga Ameryka !!!
AntyPiS08.02.2021, 09:25
Do wszystkich co to się powołują na prawa panujące na Zachodzie. Tam są wprowadzanane stany wyjątkowe... A u nas rozporządzeniem zamykają wszystko. Wyroki sądów nie dają wam do myślenia? Poza tym to,ze TVP wam nie pokazuje buntu w innych krajach to nie znaczy,ze go nie ma. Popatrzcie co się dzieje w Holandii lub Wielkiej Brytani
normal08.02.2021, 09:06
Najpierw pstepują wbrew prawu a później się skarżą na kontrole.
Równie dobrze można powiedzieć że fotoradary i patrole policji na drogach to niedopuszczalne w wolnym kraju.
Radek08.02.2021, 08:54
Janusz g.
Ma racje

Zgadzam się tu chodzi o co innego
Chodzi i zniszczenie przedsiębiorców i zastraszenie reszty społeczeństwa
Za 50 lat będą uczyć historii ze w 2020 roku pandemia zabiła 6 miliardów ludzi na ziemi i 4 miliardy przedsiębiorstw upadło przez ten katar często bezobjawowy .
:C
A bilgej się cieszy :(
MZ08.02.2021, 08:31
Ten kraj przestaje być coraz mniej WOLNY. Jak widzimy wolność przysługuje tylko posłom parti rządzącej. To wyjazd do spa to wyjazd na narty, to wjazd na cmentarz. Trzeba z nimi skończyć!!!!
jaga208.02.2021, 08:25
Mqże na coś czekają te urzędasy
doo bolo08.02.2021, 08:25
bolo masz kogoś kto mieszka np w Niemczech ? zanim napiszesz bzdurę to się zorientuj, tam gdzie mają godzinę policyjną jest ogłoszony stan klęski albo wyjątkowy, przedsiębiorcy mają od kwietnia wypłacane odszkodowania, nie na takich bzdurnych warunkach jak w Polsce....., tu nie chodzi o siedzenie w domu, tu chodzi o środki na utrzymanie, kredyty itp. puknij się w głowę bolo, widać że masz pensję co miesiąc i nie masz pojęcia że knajpy, hotele, pensjonaty, aqaparki, wyciągi itp już bankrutują :(
niestety Mateuszek dał plamę kolejny raz, zastanawiam się jak on dyrektorował bankiem ????? co wystąpienie to gada jak do ułomków
Wyrocznia07.02.2021, 22:48
Jak zwykle w komentarzach wylew ludzi o mentalności niewolnika.
Janusz G07.02.2021, 22:13
Wszyscy komentujący co tak jadą po restauratorach to gdzie pracuja? Chyba w urzędach! Bo każdy normalnie pracujący człowiek widzi, że rzekoma pandemią to nic innego jak wyniszczenie przedsiębiorców. W listopadzie były grafiki, że przy tej liczbie chorych co teraz mamy to znosimy obostrzenia i wracamy do życia. I co? I nic! Mamy szczepionki, leki, 3/4 kraju przeszło już chorobę (takie są wyliczenia). A zamordyzm dalej jest. I po co?
bolo07.02.2021, 21:46
Widać tą wolność w innych krajach Europy zwłaszcza po godz 18. Takie zasady jak są w Polsce to pikuś przy tym. Naprawdę tak byście chcieli siedzieć w domu i nie wychodzić bez testu.
Dr.Edke07.02.2021, 21:30
W/g co poniektórych mędrkow można wywnioskować że dopiero jakby ulice były pełne zwlok,można by było ogłosić pandemie...Biegnijcie szybciutko do Bily Gatsa ze skarga,ponoć biznesmeni z zachodu chcą wykupić polskie biznesy.Zachodnie kto wykupi,Polacy???
kalkulator07.02.2021, 21:10
@Emilka
@żyło się lepiej swoim

Przedsiębiorcy działają zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, to rząd PiS-su jest rebeliantem, który na każdym kroku łamie ustanowione w Polsce prawo i wymusza na podległych mu służbach, nękanie działających zgodnie z prawem przedsiębiorców. Zdejmijcie klapki z oczu i zacznijcie myśleć - myślenie nie boli.
Jarek z Żoliborza07.02.2021, 21:00
@Emilka&@Wuj
Ależ macie zryty mózg. Mam nadzieję że was też kiedyś tak zgnoją.policja pis
Ronczanin07.02.2021, 20:53
Czują się jak przestępcy? Ekhem... Kto łamie prawo to z reguły jest przestępca XD więc dobrze się czują...
jajakobyły07.02.2021, 20:32
No cóż nie za bardzo się da po linii epidemicznej to się chwytamy innych metod. Żenada.
TVPrawda07.02.2021, 20:17
Szanowni Państwo zaszczuł Was pis,
Stanisław07.02.2021, 20:09
Mam nadzieje że bedziecie pamietać na kogo głosować przed następnymi wyborami .
Absurdalny07.02.2021, 20:07
A od kiedy to mamy wolny kraj??
Odkąd rządzi ..., a wcześniej tak krytykowali "przez 8 ostatnich lat" - szkoda gadać
Teraz rządzi Covid i jego sługusy z PiSu wraz ze swoimi doradcami
Prawdziwi specjaliści są w Rosji, mają swojego Sputnika. Teraz każdy tym zaszczepiony będzie jak ????????? - ?????? (odleci).
To będzie dopiero wolność.
Nauczyciele na drzewa po banany, reszta na orbitę.
lohr07.02.2021, 19:51
Za dużo kontroli?Zapytajcie kierowców ciężarówek ile służb i kto może ich skontrolować oprócz sprzątaczki.
żyło się lepiej swoim07.02.2021, 19:36
Kontrole wszędzie muszą być . To jest w każdym kraju na świecie i nikt tego nie kwestionuje , tylko nasi "przedsiębiorcy" nie lubią kontroli . Najlepiej płacić najniższe stawki ZUS, a w przypadku takim jak teraz ,żądać pomocy państwa i odszkodowań w ogromnych nierealnych kwotach i pokrywania niebotycznych strat , ale nie od takich kwot w jakich płaciło się składki ZUS. Za PO było fajnie , bo wówczas faktycznie nie było żadnych kontroli , a jak były , to nie u przedsiębiorców , którzy byli członkami PO i PSL. Tym żyło się lepiej .
Widz07.02.2021, 19:33
Głosowaliście na PiS?
No to macie, Państwo PiS w pigułce.
Figo07.02.2021, 19:19
Policja??? To nie jest już policja to są żołnierzyki kaczki! Prawdziwa policja chroni obywatela a nie zaszczuwa ich!! Bez Honoru!!! Na temat policji w naszej okolicy można by było dużo gadać! Zajmują się bzdetami a poważne sprawy hymmm? Jak by to ująć nie chce im się, nie umieją boją się? Naprawdę są poważniejsze sprawy do rozwiązywania POLICJO-MILICJO.
Wuj07.02.2021, 19:13
Łamią prawo i czują się zaszczuci....kosmos...
Figo07.02.2021, 19:11
Co gorsza bezdomni dojadają resztki jedzenia...
Emilka07.02.2021, 19:01
Jak jest zakaz to zakaz a nie samowola.Bardzon dobrze gnoić wszystkich oszustów i kanciarzy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl