08.02.2021, 14:35 | czytano: 8621

Pożegnanie radnego i naczelnika. "Niech Pan Bóg błogosławi Nowemu Targowi", "Dziękuję, przepraszam, życzę powodzenia"

arch. Podhale24
NOWY TARG. W trakcie sesji Rady Miasta znalazł się moment uroczysty. Dziękowano za lata pracy i współpracy Michałowi Borzęckiemu oraz Januszowi Stopce.
Michał Borzęcki miesiąc temu zrezygnował z pracy w Radzie Powiatu Nowotarskiego, gdzie w tej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady. W swojej karierze samorządowej był także radnym miejskim - w pierwszej kadencji w latach 1990-94.
- Michał Borzęcki zakończył misję jako radny powiatu nowotarskiego. Bardzo chciałem podziękować, bo zwracałem się niejednokrotnie do pana ze sprawami miasta, dyskutowaliśmy, rozmawialiśmy. W imieniu mieszkańców, którzy korzystali z pana wielkoduszności, wspierania inicjatyw charytatywnych, chcieliśmy panu podziękować - mówił podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha, wręczając mu Medal Pamiątkowy Św. Jana Pawła II.

- Jestem bardzo wzruszony i zachwycony. Dziękuję za zaproszenie i za serdeczne słowa w stosunku do mnie. W życiu raz się jest na wozie, a drugi raz - pod wozem. Zachorowałem na tę zarazę, koronawirusa. Ale jakoś dzięki ludziom dobrej woli i Panu Bogu - jestem tutaj między wami. Dziękuje wszystkim, którzy mi pomogli. A tym, którzy mogli pomóc a tego nie zrobili - po katolicku daruję - powiedział Michał Borzęcki. Swoje wystąpienie zakończył słowami: "Niech Pan Bóg błogosławi Nowemu Targowi. Niech żyje Polska.

Podczas sesji pożegnano także wieloletniego naczelnika Wydziału Oświaty Janusza Stopkę, który po 45 latach pracy odchodzi na emeryturę. Jak podkreślił Grzegorz Watycha - "w pełni zasłużoną".


- Dziękujemy za dziesięciolecia pracy na rzecz naszego miasta i oświaty. Dzisiaj to trudna działka, gdzie trzeba szukać oszczędności i podejmować trudne decyzje, a to ten mniej przyjemny aspekt zarządzania oświatą. Myślę, że jednak ma pan satysfakcję ze swojej pracy, bo wielokrotnie podkreślano wysoki poziom wiedzy nowotarskich dzieci i młodzieży i osiągane przez nie wyniki na egzaminach. Mam nadzieję, że te owoce pana cieszą. Troską pana Janusza była także kultura i sport. Mam nadzieję, że będzie miał pan czas na publikacje informacji historycznych - których jest pan kopalnią - i znajdą się one np. w Almanachu Nowotarskim. Niech ta emerytura będzie czasem realizacji pasji podróżniczych i czasu dla najbliższych - dodał burmistrz.
- Dziękuję za poświęcenie mi tej chwili na sesji. Jestem wzruszony. Przepracowałem tu 45 lat. To mój pierwszy i ostatni zakład pracy. Podjęcie decyzji o przejściu na emeryturę musiało kiedyś nastąpić i ją podjąłem. spotkałem w tym budynku wiele osób, które uraczyły mnie przyjaźnią. To byli moi przełożeni, podwładni, radni i mieszkańcy naszego miasta. Chciałem serdecznie podziękować burmistrzowi Grzegorzowi i innym moim przełożonym, którzy mi zaufali i dali mi możliwość pracy na rzecz Miasta. Dziękuję też skarbnikowi Łukaszowi. Wiem, że bywałem niesforny, zadawałem wiele pytań, czasem trudnych - ale taka była moja rola. Jestem zawodowym urzędnikiem, chociaż skończyłem prawo na UJ, ale to w tym urzędzie doskonaliłem swoje umiejętności i zbierałem doświadczenie zawodowe. Dziękuję pracownikom urzędu - a przede wszystkim zespołowi, którym kierowałem. Bez dobrego zespołu moje sukcesy zawodowe byłyby dużo mniejsze. Mieszkańcom dziękuję za wyrozumiałość, za ich twórcze pomysły, które pomogły zrealizować wiele przedsięwzięć. Dziękuję dyrektorom przedszkoli i szkół za współpracę. Redaktorom lokalnych mediów za możliwość przekazywania informacji. Przepraszam serdecznie tych, których nie doceniłem lub skrzywdziłem swoim działaniem. Samorządowi życzę sukcesów w wielu dziedzinach. Czasy są trudne - trzeba dążyć do kompromisów i współdziałania w wielu zadaniach jakie nasze Miasto czekają. Wszystkim życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności - powiedział Janusz Stopka.

- Dziękuję panu za lata niełatwej pracy dla społeczności lokalnej - dodał przew. Rady Miasta Grzegorz Luberda.

s/
zobacz także
komentarze
Tadek12.02.2021, 09:41
Witamy w "klubie Emerytów"
Czyli teraz "czynne życie" bez problemów z COVID-m i innymi .
spółka wzywa ..10.02.2021, 20:14
A kiedy radny Borzęcki wytłumaczy samowole budowlaną na osiedlu zadział i lewe podpiecie sie do sieci wodociągowej społki Niwa-Nowe_buflak ?
karolina10.02.2021, 15:05
nie mam dobrego zdania o Borzeckim. Dla siebie i rodziny to i owszem, dla innych zapomina. A jak były wazne głosowania to odchodził od kamery
@odszczekuje09.02.2021, 22:35
Pan Krzak ,i Borzęcki sam zrezygnował .
E. Zajączkowskiemu i J. Lasykowi podziękowali wyborcy wielokrotnie .
A M. Jachimiak chyba by nie chciał wspólnego występu z tymi panami .
Zosia09.02.2021, 12:42
Mile wspominam współpracę z Januszem Stopką. Samych serdeczności życzę.
Znam08.02.2021, 18:33
Samemu się nazwać rodziną katolicką? Wybaczać innym którzy o to nie proszą?
emeryt08.02.2021, 16:35
trochę chłopu się zapominało, ale to nie wadzi, nabierze sił i jeszcze pokoże przeciwnikom politycznym na co go stać.
marek08.02.2021, 16:30
za trzy lata nowe wybory, w polityce nigdy nie mówi się nie,
Roman R.08.02.2021, 15:55
Życzę spokojnej i zasłużonego odpoczynku na emeryturze Panie naczelniku
oczekuje podziękowania dla radnych ...08.02.2021, 15:06
Czekam na podziękowania Rady Miasta dla byłych radnych -
Jana Krzaka ( radny miasta, radny powiatu i przeowdniczący Rady Powiatu przez 3 kadencje), radnemu: E. Zajączkowskiemu, J. Lasykowi, M.Jachymiakowi ...
janosik08.02.2021, 14:46
No niechaj bedzie jako godocie hej
Zobacz pełną wersję podhale24.pl