09.02.2021, 16:23 | czytano: 7033

Dwóch nietrzeźwych kierowców i pirat drogowy zatrzymani przez nowotarską policję

W Nowym Targu i w Krościenku policjanci zatrzymali kierowców, którzy usiedli za kierownicą pod wpływem alkoholu, a w Dębnie w ręce drogówki wpadła 26-letnia kobieta.
Wczoraj przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali też do kontroli 60-latka kierującego suzuki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad pół promila alkoholu w organizmie.
Z kolei minionej nocy w Nowym Targu policjanci nowotarskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Podczas czynności okazało się, że 21-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast po południu w Dębnie, kobieta kierującą mercedesem przekroczyła dozwoloną prędkość o 68 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Ponadto pojazd nie był dopuszczony do ruchu. 26-latka za jazdę z prędkością 118 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, została ukarana mandatem karnym w wysokości 600 złotych i przypisano 10 punktów karnych. Kobieta straciła również prawo jazdy na trzy miesiące.

KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl