13.02.2021, 08:50 | czytano: 3412

Jest zgoda na przebudowę drogi wojewódzkiej Chabówka - Zakopane

zdj. UW w Krakowie
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita ZRID na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 958 na terenie miejscowości Pieniążkowice, Czarny Dunajec, Wróblówka oraz Długopole na odcinku ponad 2,5 km.
W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie m.in. rozbiórka i budowa dwóch mostów, przebudowa drogi wraz z budową wysp oddzielających, przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową nr 1663K, przebudowa zjazdów, budowa i przebudowa chodnika, rozbudowa i przebudowa pobocza, rozbiórka i budowa rowów, rozbudowa i przebudowa sieci podziemnych oraz rozbudowa fragmentu drogi powiatowej nr 1663K. Zaplanowana została również budowa zatoki kontroli Inspekcji Transportu Drogowego.
Inwestorem tego zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.Przypomnijmy, iż w tym roku prace prowadzone będą również na drodze 969 (Nowy Trag - Stary Sącz) i drodze 957 (Krowiarki - Nowy Targ). Od ponad roku trasa ta na wielu odcinkach jest rozkopana, a roboty są niedokończone. To m.in. wynik problemów z wykonawcami, którzy przerwali roboty i do nich nie wrócili po poprzedniej zimie ze względu na problemy finansowe i pandemię koronawirusa.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na dokończenie przebudowy fragmentów dróg w takich miejscowościach jak Zawoja, Zubrzyca Górna, Zubrzyca Dolna, Jabłonka, Piekielnik, Czarny Dunajec, Ludźmierz, a także w Dębnie, Kluszkowcach, Tylmanowej i Zabrzeży. ZDW planuje również przebudowę trzech mostów: na rzece Czarna Orawa w Jabłonce, potoku Czarny w Czarnym Dunajcu i potoku Wielki Rogoźnik w Ludźmierzu.

Małopolski Urząd Wojewódzki, opr. s/r/
Może Cię zainteresować
komentarze
reycho13.02.2021, 10:53
DW 969 rozgrzebali i zostawili. Brudne znaki pionowe stwarzają zagrożenie. Gdzie tu mowa o bezpieczeństwie chyba że namalowanie podwójnej ciąłej przez teren zabudowany coś daje. Teoretycznie nie można najechać na ciągłą aby ominąć dostawczak z towarem przed sklepem. Nawet policjanci to olewają.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl