13.02.2021, 12:39 | czytano: 3002

Policyjne patrole na stokach

Na Podhalu otwarte zostały wyciągi narciarskie, a na stokach pojawili się policjanci na nartach.
- Będziemy reagowali na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania na stokach narciarskich jak również na niestosowanie się do obowiązujących obecnie przepisów epidemiologicznych w pobliżu wyciągów - mówi asp. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
W patrolach jeżdżą funkcjonariusze pionu prewencji, odpowiednio przeszkoleni i przygotowani, mający narciarskie doświadczenie, instruktorzy narciarstwa.

Podstawowym zadaniem policjantów na stokach narciarskich jest działanie prewencyjne, mające wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo na tatrzańskich zorganizowanych terenach narciarskich. Policjanci sprawdzają m.in., czy dzieci jeżdżą w kaskach. Osoby do 16. roku życia mają obowiązek noszenia w czasie jazdy kasków ochronnych.

Nie wolno też jeździć w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Osoba niestosująca się do tych przepisów może nie zostać wpuszczona na stok lub może zostać z niego wyproszona przez zarządzającego, jeśli jej zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pod wpływem któregoś z tych środków.

Oprócz powyższych zadań, policjanci będą również kontrolowali zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa przez narciarzy oraz osoby z obsługi i gastronomii.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
*14.02.2021, 11:41
Mandaty z jakiego paragrafu będą wypisywanie?
Odległość będą mierzyć w jaki sposób?
Na stokach narciarskich przeważnie każdy jest po tzw piwku i Co?
Zawodowy kierowca lat 6413.02.2021, 20:54
Przykład jaki to zawód policjanta jest niebezpieczny dla życia i dlaczego przysługuje im wcześniejsza emerytura .
sport13.02.2021, 19:23
a gdzie straż a sanepid ? hahahahahaaaaaaa
Podatnik13.02.2021, 16:52
@Do podatnik

Od tego są firmy prywatne, ochroniarskie.
Może firmy które zajmują się ochroną prywatnego mienia zastąpić policją? ????
Do podatnik13.02.2021, 15:36
... parkingi przy galeriach są czyje, a jak twoje dziecko dostanie w dziób na terenie prywatnym wynajętym przez prywatnego organizatora jakiegoś np. koncertu to też poradzisz mu radź sobie sam? Jak ci coś zginie na termach również nie zgłosisz tego na policji, domyślam się że od razu będziesz się sądził z prywatnym właścicielem. Wydaje się mi że zbyt wąsko i w sposób tylko tobie wygodny interpretujesz szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
Podatnik13.02.2021, 13:01
Co robi policja na prywatnym terenie dbająca o interesy bizmesmenów
ski alpine13.02.2021, 12:52
Jeżdżę szybko, co nie znaczy niebezpiecznie. Najbardziej niebezpieczni są ci w luźnych butach bez kijków w pozycji wyprostowanej, podziwiający widoki. Wjeżdżają na moje narty i: " o, sorry". Nietrzeźwość - kolejna zmora, ciekawe, jak to badają, bo chyba nie obowiązują takie normy, jak za kierownicą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl