22.02.2021, 16:43 | czytano: 11240

Spadł pod koło ciągnika

Fot. OSP Kacwin / Facebook
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu podała dziś okoliczności wypadku w Kacwinie, do którego doszło podczas przewożenia drzewa.
Do zdarzenia doszło w piątek. 36-letni mężczyzna wspólnie z trzema innymi pracowali tego dnia przy zwózce drzewa. 36-latek podczas przejazdu ciągnikiem leśnym LKT po kolejną partię drzewa jechał jako pasażer. Siedział na pokrywie silnika za kabiną kierowcy. W pewnym momencie spadł z pojazdu wprost pod tylne koło.
Z pomocą natychmiast ruszyli znajomi, którzy wezwali pomoc. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. - Na miejscu wykonano czynności procesowe, a dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci podczas prowadzonego postępowania - mówi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Co roku dochodzi do bardzo niebezpiecznych zdarzeń podczas prac leśnych, czy polowych. Niektóre z nich kończą się bardzo tragicznie. Apelujemy o ostrożność i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, bo wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bob budowniczy.23.02.2021, 09:38
Do"pietrek" Są różne LKTi to oficjalna opatentowana nazwa fabrycznego leśnego sprzętu produkowanego do teraz na Słowacji. Trochę się doucz zanim napiszesz te głupoty.W tym wypadku poszkodowany siedział nie w samoróbce tylko za kabiną na zewnątrz LKT. LKT ma jedno miejsce w środku tylko dla operatora.Na własne ryzyko siedział na zewnątrz za kabiną na pokrywie od akumulatorów gdzie nie wolno siadać więc jakie pasy???. Są zdjęcia tego LKT 81T z którego spadł poszkodowany w wypadku. Słabo masz z wiedzą i czytaniem ze zrozumieniem.
trocnik22.02.2021, 23:49
Drzewo przetarte w tartaku to tarcica. Inaczej mówiąc, dechy, kantówki, łaty, bale. Drewno opałowe mamy na składzie. Drzewo rośnie i ma się dobrze, ponieważ ma korzenie, konary, gałęzie i liście.
pietrek22.02.2021, 22:52
@Bob budowniczy.Są różne LKT. Na Podhalu przeważnie są samoróbki(cóż nie mają pasów bezpieczeństwa),zdają świetnie egzamin w lesie, nie stać ich na ,,harwestery,,. Dla Twojego bezpieczeństwa śpij dalej pod łóżkiem żebyś nie spadł z niego.Najważniejsze że Gość przeżył.Za pół roku po pobytach w sanatoriach za granicami( NFZ Go tam wyśle) za odszkodowania PZU i ZUS se kupi prawdziwego KTL i będzie siedział w środku.
panika22.02.2021, 22:16
Ale pitolicie.Nie spadł z stołka zza komputera(jak wam się często zdarza nieroby, malkontęnci) tylko ciężko pracował.Zdrówka !
WYKSZTAŁCONY22.02.2021, 20:44
Do "Aston_ms"
Nie pogrążaj się, drewno to jest drzewo przetarte w tartaku, co zatem zwozili z lasu? ... drzewo, tak jak piec nie jest kotłem a kocioł to nie to samo co piec, tak drzewo nie to samo co drewno,
W życiu liczą się szczegóły i precyzja w wysławianiu się bo później mamy takich właśnie ....
Pozdr
Bob budowniczy.22.02.2021, 19:25
Co za "znawca" budowy LKT pisze takie bzdury cyt.:"Siedział na pokrywie silnika za kabiną kierowcy". Od kiedy to LKT ma silnik i pokrywę za kabiną-"gieniuś" jakiś to napisał..? Dużo zdrówka dla poszkodowanego.
Zająć22.02.2021, 19:20
Hmmm ...drewno to było raczej
Długie kłody drzewa
Aston_ms22.02.2021, 17:00
,,...przy zwózce drzewa...''. Raczej drewna
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl