23.02.2021, 08:20 | czytano: 3250

Policjanci pilnowali turystów. Mandatów dużo, ale fiesty nie było

ZAKOPANE. Sceny z poprzedniego weekendu, kiedy tłumy turystów bawiły się na Krupówkach, już się nie powtórzyły. W miniony weekend na zakopiańskich Krupówkach można było zobaczyć więcej patroli niż zwykle.
Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji, w tym okresie miejscowych policjantów wspierało kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa.
Dodatkowe patrole zwracały szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu. Sporo było turystów, którzy spacerowali i robili zakupy. Były pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek. Policjanci łącznie wylegitymowali 504 osoby i przeprowadzili 264 interwencje.



- Ujawniliśmy 424 wykroczenia, które zakończyły się 298 mandatami karnymi. Aż 257 z nich nałożono za brak maseczki - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej komendy. - Pomimo wielu mandatów widać zdecydowaną poprawę w zachowaniu turystów i przestrzeganiu obostrzeń w porównaniu do ubiegłego weekendu. Było o wiele spokojniej. Jedna osoba została zatrzymana za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki. Zatrzymano również osobę za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Policjanci drogówki ujawnili także pięć nieprawidłowości w transporcie zbiorowym - chodzi o przeładowane pasażerami busy.

- Liczba policyjnych patroli na Krupówkach, ale także w innych i miejscach powiatu tatrzańskiego, była bardzo duża co w efekcie przełożyło się na odpowiedzialne zachowanie wielu turystów. Noc z niedzieli na poniedziałek to tylko dwie interwencje co może świadczyć o tym, że największa cześć „weekendowych” turystów wyjechała już w niedziele wieczorem. Tej nocy Krupówki były puste - dodaje Wieczorek.

KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Staszek eSBuś Turnia23.02.2021, 20:07
Jeśli za dużo tam turystów to zapraszamy do Ochotnicy.
Pod prąd23.02.2021, 19:46
Stan wojenny. Jeszcze trochę i będą gonić nas ze strzykawkami.
Czytac czytac i jeszcze raz czytac23.02.2021, 17:07
Proponuję poczytać co uważa na ten temat Klaus Schwab i jakie ma propozyvje na 4 rewolucje światowa
Frasne23.02.2021, 15:23
Turysto, wracaj do kufla.
turysta23.02.2021, 13:29
Jak długo można ciągnąć tą ściemę. Chyba już wszyscy pojedli tej pandemi więc skończ waść Niedzielski wstydu oszczędź. Zresztą przyjdzie wiosna to ludzie sami to skończą ile można żyć w krainie absurdu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl