01.03.2021, 16:34 | czytano: 5564

Po Szczawnicy szalał pijany kierowca

Fot. OSP Szczawnica / Facebook
Uszkodził kilka samochodów, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
W niedziele około południa w Szczawnicy na ulicy św. Krzyża jadący samochodem BMW 43-latek uderzył w forda i odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie na ul. Szalaya zjechał z jezdni i uderzył czołowo w zaparkowane w rejonie sklepu audi. Po zderzeniu, poszkodowany próbował udaremnić ucieczkę sprawcy, jednak 43-latek odjechał z miejsca wypadku. Policjanci sprawcę kolizji odwiedzili w domu - był pijany.
Mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Krościenku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności 43-latek został zwolniony. Po godzinie 18.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Szalaya w Szczawnicy. Okazało się, że ten sam kierowca ponownie wsiadł za kierownicę bmw pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jadącego Forda a potem skosił barierki. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie na kierownicę pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieodwracalnej tragedii.

jd / KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Miejscowy02.03.2021, 10:27
Posterunek w Krościenku i wszystko w temacie.Ich interesuje tylko kiedy przeniosą sie do nowej siedziby.
recydywa01.03.2021, 20:05
Dziwne zachowanie policji, został zwolniony po pierwszym incydencie? Pijany, 2 razy uciekł z miejsca zdarzenia, to już mu się uzbierało aby mieć areszt ,nie mówiąc o izbie wytrzeźwień. Dopiero po drugim incydencie został zatrzymany. To cud ,że nie było ofiar.
Optymista01.03.2021, 17:25
Czyli miał na koncie dwa fordy i jedno audi chyba, że jest inaczej
88801.03.2021, 17:10
Jak nie będzie konkretnych kar za jazdę po pijanemu to nikt sie tym nie będzie przejmował.Wiezienie mało kogo już straszy,to takie sanatorium w dzisiejszych czasach.Rekwirowac pojazd na rzecz państwa, rekwirować majątek albo odrabianie przy odśnieżaniu ,pracach leśnych, ziemnych.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl