11.03.2021, 10:43 | czytano: 4195

19 nowych zakażeń koronawirusem na Podhalu

www.gov.pl
9 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim, 10 w tatrzańskim, brak zgonów związanych z COVID-19, 372 osoby na kwarantannie, 170 wykonanych testów - to dane o pandemii w naszym regionie za ostatnią dobę.
Ogółem w Polsce mamy dziś 21045 nowych zakażeń i 375 przypadków śmiertelnych (wyłącznie z powodu COVID-19: 99, choroby współistniejące: 276).
r/
komentarze
antycovidian12.03.2021, 11:37
@Ja tylko przejazdem
Przeczytaj swoje wypowiedzi jeszcze raz, bo ja tego bełkotu nie kupuję.

cyt. "4. Chlorochina inhydroxychlorochina (tak lansowane tu przez ciebie) NADAL nie działają skitecznie w Covid19
5. wielka nadzieja antycovidianowców, czylli amantadyna NADAL nie ma udowodnionej skuteczności, a entuzjazm do badania klinicznego badaczy znacznie opadł."

Tak - lansuję hydroksychlorochina i chlorochina , bo jest tania i skuteczna w walce z covid-19, tylko z niewiadomych przyczyn, sprzedaż tego leku w Polsce jest przez ministerstwo zdrowia ZABRONIONA, natomiast jest w sprzedaży polecany przez jednego z doradców premiera (bierze kasę od koncernu farmaceutycznego, który ten lek produkuje) i tak wychwalany przez Ciebie lek remdesiwir, raz, że nieskuteczny a dwa pełna kuracja to koszt ponad 10.000 zł w porównaniu do kilkudziesięciu/set złotych Hydroksychlorochina i chlorochina - Jak wytłumaczysz, że na świecie Hydroksychlorochina i chlorochina jest ogólnie dostępna i stosowana w leczeniu a w Polsce jest ZABRONIONA ??? Czyżby państwa europejskie i inne w których jest ogólnodostępna były w błędzie a jedynie Ty miszczu jesteś nieomylny i masz rację ???

Stosowanie amantadyny do walki z covid-19 do niedawna też było przez ministerstwo zbrodni/zdrowia w Polsce zabronione jako lek tani i skuteczny, który wyleczył tysiące ludzi z covid-19 w tym byłą Prezes Sądu Najwyższego Panią Gersdorf czy minister Warchoł - Oni oficjalnie się do tego przyznali, a ile jest vip-ów którzy z tego leku i opracowanej terapii przez lek W. Bodnara skorzystało, to wie tylko On i lekarze, którzy zastosowali terapię lek. W. Bodnara w swoich ośrodkach zdrowia. Pod naporem opinii publicznej
Agencja Badań Medycznych rozpoczęła już badania kliniczne dotyczące zastosowania amantadyny w leczeniu COVID-19 - o czym przyparty do muru, poinformował 15 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Coś jeszcze miszczu ??? - dalej będziesz zaklinał rzeczywistość ???
Ja tylko przejazdem12.03.2021, 10:21
@antycovidian

wg ciebie mądrzy ludzie, to tacy, którzy potwierdzają te banialuki, które z uporem maniaka rozsiewasz na tym portalu.
Dziś Hałat - kolejny oszołom z Konfederacji.
Trudno zliczyć kłamstwa, półkłamstwa i manipulacje, które w ciągu kilkunastu minute tej wypowiedzi padają na temat szczepień.
Pierwsze ale nie największe, to takie jakoby "na stronach oficjalnych amerykańskich napisano, że żadna ze szczepionek nie jest zarejestrowana w USA (UWAGA - OCZYWIŚCIE NAZWA ŻADNEJ STRONY ANI INSTYTUCJI, KTÓRA MIAŁA BY TO OGŁOSIĆ NIE PADA Z UST dra HAŁATA? PRZYPADEK? NIE SĄDZĘ
Kolejna brednia, to jakoby tym samych chorym podawano rożne szczepionki w ramach programu szczepień.
A na koniec brednie o komórkach pozyskanych z dzieci zamordowanych w łonach matek, przy czym Watykan jednoznacznie podkreślił, że nie jest przeciwwskazaniem dla katolika przyjmowanie szczepionki, do której badań użyto komórek macierzystych z abortowanego płodu w latach 70 ubiegłego wieku.
CIEKAWE DLACZEGO NIE ATAKUJE TAK MOCNO ROSYJSKIEGO SPUTNIKA? - czyżby dlatego, że Konfederacja realizuje (wprawdzie sądzę, że raczej jako bezmyślni wykonawcy niż celowo, ale efekt ten sam)
Ale i tak jak na ciebie postęp, bo ględzenie tego gościa trwa tylko pół godziny, a z reguły polecasz brednie trwające ponad 2 godziny.
antycovidian12.03.2021, 08:27
@Ja tylko przejazdem
Wpisz sobie w YouTube " Służba zdrowia już nie istnieje?! Wstrzymane operacje! Polacy mają umierać?! Dr Hałat w MN! " i posłuchaj wypowiedzi mądrych ludzi, zamiast propagandzistów rządowych, którzy robią Ci sieczkę z mózgu.
Ja tylko przejazdem12.03.2021, 07:07
@anrycovidian
Wstałeś już? Zapomnialem dodać wczoraj
4. Chlorochina inhydroxychlorochina (tak lansowane tu przez ciebie) NADAL nie działają skitecznie w Covid19
5. wielka nadzieja antycovidianowców, czylli amantadyna NADAL nie ma udowodnionej skuteczności, a entuzjazm do badania klinicznego badaczy znacznie opadł.

Życzę ci owocnego w płodzeniu kolejnych, zupełnie nowych bzdur dnia, bo one cię wyraźnie napędzają do życia, a stare nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością.
antycovidian12.03.2021, 06:21
@Ja tylko przejazdem
Czy Ty komentujących na tym portalu masz za idiotów ??? Dalej się pogrążasz, powielając propagandę (nie)rządu na temat g...no wartych testów, których skuteczność jest na poziomie ok. 2 %, że o " skuteczności maseczek" (podaj jej definicję, bo ludzie nie wiedzą co to jest maseczka a w rozporządzeniu (nie)rząd też o tym zapomniał) nie wspomnę, bo o tym od dawna huczy w internecie. Jaki masz dowód na "zaszczepienie" set tysięcy żydów z Izraelu ??? bo tak Ci w tv powiedzieli lub na pasku przeczytałeś ??? - ale z Ciebie naiwny człowiek. Jest na YouTube filmik, jak był "zaszczepiony" w "koszulę" premier Izraela. Popatrz ilu nauczycieli dostało NOP po ich zaszczepieniu i ilu po zaszczepieniu zmarło - nie wciśniesz kitu, że zmarli na "choroby współistniejące" bo to byli młodzi, zdrowi ludzie, którzy zmarli kilka dni po "dobrowolnym" przyjęciu szczepionki. Najwięksi eksperci doradcy rządowi prof. Horban, Gut, Simon i wielu, wielu innych w tym reprezentujący EMA oficjalnie, publicznie się przyznają, że nie mają wiedzy na temat długofalowych skutków poszczepiennych, bo szczepionki są w fazie testów i nikt tej wiedzy nie ma - za wyjątkiem Ciebie, bo Ty wiesz wszystko. Ja nikogo nie namawiam do poddania się eksperymentowi medycznemu i przyjęciu jednej ze "szczepionek" ani nie odradzam, każdy podejmuje tą decyzje indywidualnie, podpisując stosowne oświadczenie, że bierze na siebie odpowiedzialność za skutki uboczne poszczepienne, - o których podpisujący nic nie wie -, a z których zwolnieni są producenci eksperymentalnego preparatu medycznego zwanego "szczepionką" jak i rząd.
Ja tylko przejazdem11.03.2021, 21:54
@antycovidian
nie czytaj, bo ci z tych tych nerwów żyłką pęknie i będzie przykrość dla bliskich.

Ale jak nie wytrzymasz w postananowieniu nie czytania to ci podpowiem, że:
1. PCR nadal jest NADAL najlepszą metodą diagnostyki w przypadku wirusa sars cov2
2. maseczki są NADAL bardzo skutecznym sposobem na spowolnienie jego rozprzestrzenia
3. prawie 200 000 000 dawek szczepionek podanych na świecie + obserwacje w kraju, w którym, największa część populacji została zaszczepiona czyli Izraelu jednoznacznie wskazują na skuteczność i bezpieczeństwo szczepień.

Kup sobie króliczka, pogłaskaj, to może się uspokoisz przed snem?
antycovidian11.03.2021, 21:33
@Ja tylko przejazdem
Bełkot, bełkot i jeszcze raz piszesz bzdury, których czytać się nie da. Widzę, że Twoim celem jest głoszenie propagandy (nie)rządu /.../ To już szanowny Pan zapomniał, że EMA WARUNKOWO na 12 miesięcy dopuściła eksperymentalne preparaty biologiczne dla zmyły zwane "szczepionkami", że osoby które te "szczepionki" przyjmują, uczestniczą w EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM, robią to na własne ryzyko wcześniej podpisując odpowiednie oświadczenie, że koncerny farmaceutyczne zostały zwolnione z odpowiedzialności cywilno - prawnej, że nawet ten "bandycki rząd" też nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za zgony i niepożądane odczyny poszczepienne. Teraz wisienka na torcie - testy szczepionek - faza badań ma się zakończyć na przełomie 2022/2023 r. Czy dalej będziesz nam wciskał ciemnotę, jak robiłeś to od marca 2020 r. z testami PCR, czy szmatami na twarzy zwanymi "maseczkami" ??? Daj sobie na wstrzymanie, bo Twoich bzdur czytać się już nie da a i do swoich propagandowych wypowiedzi raczej już nikogo nie przekonasz - jestem pewien, że skutek będzie odwrotny. Odpal swój silnik i jedź w siną dal.
Ja tylko przejazdem11.03.2021, 20:52
@Janek
na twoje twierdzenie, że po Sputniku najdłużej utrzymują się przeciwciała nie ma dowodów, z tej prostej przyczyny, że czas od szczepień we wszystkich przypadkach jest krótki.
Ponadto, i to najważniejsze, Rosjanie nie przestawili żadnych badań.
Ja tylko przejazdem11.03.2021, 20:50
@grypa
pa:)
Szczepcie się11.03.2021, 20:28
Przeszedłem grypę 2 i nie zaszczepię się niczym. Te wszystkie fale i zakazy są po to żebyście się bali i lecieli się zaszczepić. A oni liczą tylko kasę. A co z wami będzie po szczepieniu to nawet producent nie bierze odpowiedzialności.
grypa11.03.2021, 19:45
@Ja tylko przejazdem.Pisz doktorat z czegoś bezobjawowego i paniki z tego powodu, wsiadaj do sputnika i siej panikę w kosmosie.Pa.
Ja tylko przejazdem11.03.2021, 17:23
@R1952
Nazdór, to przgnajmniej tyle, że jeżeli okazałoby się, że epizodów zakrzepowych byloby wśród szczepionych więcej niż wśród nie szczepiobych to EMA każe wycofać szczepionkę z rynku.
Chińczycy i Rosjanie nie raportują żadnych danych.
Ale w sumie to dyskusja akademicka, bo jeżeli szczepionki z tych krajów nie zostaną zarejestrowane w procedurze miedzynarodowej lub krajowych, zgodnie w prawem i tak nie będzie można ich stosować (legalnie).
Przy czym, zeby było jasne, nie twierdzę, że te produkty są gorsze w skuteczności i bezpieczeństwie od już zarejestrowanych, ale to może potwierdzić wyłacznie proces rejestracyjny, a dokumenty w sprawie nie zostały zlożone. Tak, że jak chcesz Sputnik, to czeka cię podroż nad Balaton, tam chyba Orbam się zaszczepił, (ale chyba nawet na Węgrzech Sputnik nie ma rejestracji)
Janek11.03.2021, 16:59
Sputnik V najdłużej wytwarza i utrzymuje antyciała. Polacy atakują za wszelką cenę rosyjską szczepionkę a inne kraje ze spokojem prowadzą rozmowy z Rosją. Pisowi sie nie podoba, że mogliby coś zawdzięczać Rosji. Szkoda zdrowia w tym kraju z fobami.
Klara11.03.2021, 16:40
Covid wymyślony żeby zniszczyć chrześcijaństwo.
amator11.03.2021, 16:30
Do Ja tylko przejazdem. Nic złego nie widzę w Twoim rozumowaniu przeciw Sputnik V. Coraz więcej krajów dopuszcza tą szczepionkę do stosowania. U nas jak w filmie "Sami Swoi" Witia: tata patrz Kargul podpisał. To samo dotyczy naszego wyboru od Rosjan. Potężne firmy farmaceutyczne tylko czekają na informacje o powikłaniach po tej szczepionce. Szczepi się Sputnikiem V część Europy i cisza. My będziemy powtarzać: dobrze idzie ...
Z prawej11.03.2021, 16:00
Do świąt zamkną wszystko choćbyście się wszyscy zaszczepili i po dwie maseczki nosili bo tak jest z góry narzucone. Ale po świętach wszystko otworzą.
R195211.03.2021, 15:49
@Ja tylko przejazdem. Co to znaczy nadzór? bo odpowiedzialność jest taka sama, czyli żadna nad każdą. Czy EMA za cokolwiek odpowie? Nie rozśmieszaj mnie.
Zgadzam się z jednym, każdy powinien mieć wybór również chińskiej szczepionki. A nie tak, jak wczoraj dzwonią do mnie z przychodni i straszą. Już napisałem AZ niech sie szczepią lokalni politycy.
Ja tylko przejazdem11.03.2021, 14:50
@R1952
czytałem pod przednim komunikatem, twój komentarz o preferencjach szczepionkowych, o ile J&J zamiast AZ rozumiem, to o tyle wybór Sputnika vs AZ wydaje mi się znacznie przedwczesny -mimo wszystko nad szczepionką AZ jest pełen nadzór EMA, nad Sputnikiem nie ma żadnego merytorycznego nadzoru (nawet żadne dokumenty rejestracyjne nie został y przedłożone w EMA)
Ale oczywiście wybór należy do wybierającego :)
Ja tylko przejazdem11.03.2021, 14:44
@R1952
to fakt, ale dokładnie rzecz ujmując Austria, Estonia, Litwa, Luksemburg i Łotwa tymczasowo zawiesiły stosowanie JEDNEJ partii szczepionki firmy AstraZeneca, seria nr ABV5300 (u czterech pacjentów po podaniu szczepionki zdiagnozowano niebezpieczne stany krzepnięcia krwi, a jedna z tych osób zmarła).
EMA, komentując przypadki zakrzepów krwi w Austrii, oświadczyła w środę, że nie znalazła dotychczas żadnych dowodów łączących zakrzepy ze szczepionką AstraZenecą. Stwierdzono, że odsetek żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej u osób, które otrzymały szczepionkę, nie jest wyższy niż odsetek takich incydentów obserwowany w całej populacji, ale będzie nadal badać sprawę tej partii szczepionek.

oryginalny komunikat ze stron EUROPEJSKIEJ AGENCJI MEDYCZNEJ poniżej

COVID-19 Vaccine AstraZeneca: PRAC preliminary view suggests no specific issue with batch used in Austria Share (News 10/03/2021)

The Austrian national competent authority has suspended the use of a batch of COVID-19 Vaccine AstraZeneca (batch number ABV5300) after a person was diagnosed with multiple thrombosis (formation of blood clots within blood vessels) and died 10 days after vaccination, and another was hospitalised with pulmonary embolism (blockage in arteries in the lungs) after being vaccinated. The latter is now recovering. As of 9 March 2021, two other reports of thromboembolic event cases had been received for this batch.

There is currently no indication that vaccination has caused these conditions, which are not listed as side effects with this vaccine.

Batch ABV5300 was delivered to 17 EU countries1 and comprises 1 million doses of the vaccine. Some EU countries2 have also subsequently suspended this batch as a precautionary measure, while a full investigation is ongoing. Although a quality defect is considered unlikely at this stage, the batch quality is being investigated.

EMA?s safety committee PRAC is reviewing this issue; it is investigating the cases reported with the batch as well as all other cases of thromboembolic events, and other conditions related to blood clots, reported post-vaccination. The information available so far indicates that the number of thromboembolic events in vaccinated people is no higher than that seen in the general population. As of 9 March 2021, 22 cases of thromboembolic events had been reported among the 3 million people vaccinated with COVID-19 Vaccine AstraZeneca in the European Economic Area.

PRAC will continue its assessment of any potential issue with the batch as well as its review of thromboembolic events and related conditions.

EMA will further communicate as the assessment progresses.

1 Austria, Bulgaria, Cyprus, Denmark, Estonia, France, Greece, Iceland, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxemburg, Malta, the Netherlands, Poland, Spain, Sweden.
2 As of 9 March 2021: Estonia, Lithuania, Luxembourg, Latvia
R195211.03.2021, 14:16
Szczepionka AstraZeneca wzbudza coraz więcej kontrowersji. Dotychczas sześć krajów UE, w tym Austria i Dania, wstrzymały szczepienia z użyciem produktu AstraZeneca z obawy, że może on powodować zakrzepy krwi. Cztery inne kraje - Estonia, Litwa, Luksemburg i Łotwa - zawiesiły obecnie jego stosowanie, aby dać Komitetowi ds. Oceny Ryzyka EMA czas na przeprowadzenie dochodzenia.
Krzysztof z Nowogo Targu11.03.2021, 12:51
Dlaczego nie jest podawane ile testów wykonano w nowotarskim a ile w tatrzańskim powiecie, przedtem tak było podawane i to dawało obraz zakażeń w stosunku do wykonanych testów.
LEWICOWY PIS !!!!!!11.03.2021, 11:17
Teraz zakażenia "MUSZĄ ROSNĄĆ" bo zbliżają się święta Wielkanocne i kościoły chcą zamknąć !!!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl