14.03.2021, 14:28 | czytano: 6739

Droga przez mękę będzie poprawiona (zdjęcia)

Zastępca wójta Krościenka Tadeusz Topolski poinformował, że wysłał pracownika urzędu do sprawdzenia stanu nawierzchni ulicy Żarnowieckiej w Grywałdzie. Jest ona w opłakanym stanie.
Wicewójt obiecał, że w najbliższym czasie powierzchnia zostanie poprawiona przez wykonawcę grudniowego remontu. Prace mają zostać przeprowadzone w ramach gwarancji. 
Gdy mróz puścił i słońce przygrzało ulica stała się obrazem nędzy i rozpaczy, tym bardziej, że powyżej podjazdu jest kilka domów i pola. Ogromne koleiny i zwały błota - o minięciu dwóch aut można zapomnieć - trzeba mieć dużą odwagę, żeby wjeżdżać tam terenowym samochodem. O podjechaniu pod domy samochodem osobowym nie ma mowy.

Tadeusz Topolski podkreślił, że na ul. Żarnowieckiej w grudniu zrobiono odwodnienie oraz utwardzono nawierzchnię i wysypano żwir. Niestety jeżdżące ciężarówki spowodowały, że żwir wcisnął się w gliniaste podłoże i dlatego powstały koleiny.

Na dzień dzisiejszy w budżecie gminy Krościenko nie ma pieniędzy na wykonanie tej drogi. Gmina stara się o pozyskanie dotacji powodziowych i jeśli takie uzyska, droga zostanie wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną. Planowane jest m.in. wykonanie kolejnych warstw, co spowoduje podniesienie nawierzchni o ok. 20 - 30 cm.  

jd
komentarze
szybko bedzie22.03.2021, 20:10
fakturki to zabierzcie
i zróbcie sobie drogę mali ludzie
droga jest w planie na 2024 r.
to tak szybko
gratulacje
Neutral21.03.2021, 15:30
Czyżby pranie pieniążkami? Dziwne...
Kto zleca drogę powinien wiedzieć jak ma być wykonana aby służyła przez wiele lat. A kto odebrał to widocznie malo się zna.Odwodnienie ? Chyba puszczone na sasiednie działki. Żenada!..... Fakturki na stół poprosimy.
Obywatel18.03.2021, 14:12
Tak dla jasności na ul. Żarnowieckiej obecnie znajduje się 6 domów plus jeden domek letniskowy więc do tych którzy czekają na remont w centrum - lepiej wyjdźcie na spacer i zaznajomcie się z własną miejscowością. Droga należy do gminy więc oczywiste jest to, że powinna być utrzymana w stanie , który umożliwi korzystanie z niej. Tutaj póki co jest brak dojazdu dla służb ratowniczych i służb komunalnych. Nie zapominając o tym, że na ulicy nie znajduje się żadne oświetlenie, a odwodnienie o którym zastępca wójta wspomina to jakaś kpina . Panie wójcie jak się publicznie obiecywało spełnienie wszystkich marzeń swoim wyborcom, to wypadałoby je spełniać, jeżeli chce się być wiarygodnym człowiekiem.
Dobrze ze wójt jest przeciw17.03.2021, 14:24
radni są przeciw tej inwestycji
i bardzo dobrze
to droga do lasu a nie do domu
inni potrafili zrobić sobie drogę prywatną do posesji
Nie zgadzam się16.03.2021, 19:35
Do czekam na remont w centrum wsi
Smutne że dla kogoś ważniejszy jest jakiś remont centrum które jest w bardzo dobrym stanie niż to że ludzie nie mogą w ogóle dojechać do domów których jest dużo na tej ulicy, Żarnowiecka to najgorsza ulica pod względem technicznym w Grywałdzie. Wstyd dla gminy i wójta że artykuł się w ogóle pojawił i nikt nie potrafi ludziom zrobić normalnego dojazdu do domu.
Zirytowany16.03.2021, 15:32
Droga jest gminna a nie prywatna i mają zapewnić dojazd do posesji a jak się już za coś biorą to niech robią dobrze a nie byle jak bo to wyrzucone pieniądze. I dojazd nie jest do 1 domu tylko do 4 a zaraz będzie 5 więc nie wiem o której drodze Pan mówi.
jak ci nie pasuje16.03.2021, 14:43
zirytowany - weź zrób drogę po swoim i nie będziesz zirytowany
czekam na remont w cetrum wsi16.03.2021, 14:41
nie zgadzam się na remont tej drogi
są inne pilniejsze sprawy w sołectwie Grywałd
a nie dojazd do 1 domu
Zirytowany15.03.2021, 11:31
Haha pic na wodę! Drogę zrobiono tylko od połowy ul. Żarnowieckiej a resztę zostawiono tak jak było! A to co zrobiono nie wykonano poprawnie gdyż cała woda płynęła środkiem "nowej" drogi i zabierała ze sobą żwir pozostawiając koleiny, nie zrobiono żadnych mulinek, pogłebili tylko rów a żwir pozostawia wiele do życzenia, najgorsza jakość. Właściciele domów nie mogą normalnie dojechać na swoją posesję. Lepiej niech pokażą faktury ile wydali pieniędzy na to przeznaczonych bo coś mi tu nie gra...
Ciekawy14.03.2021, 19:05
Wszędzie zastępcy czy to w Krościenku czy w Czorsztynie, gdzie ci W?jtowie
samorząd?14.03.2021, 15:02
Jąśnie Pan wysłał sługę
Zobacz pełną wersję podhale24.pl