15.03.2021, 11:16 | czytano: 4126

13 nowych zakażeń na Podhalu

3 nowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim, 10 w tatrzańskim, brak zgonów związanych z COVID-19, 398 osób na kwarantannie, 92 wykonane testy - to dane o pandemii w naszym regionie za ostatnią dobę.
Łącznie w Polsce mamy dziś 10896 nowych zakażeń i 28 przypadków śmiertelnych (wyłącznie z powodu COVID-19: 5, choroby współistniejące: 23).
r/
komentarze
antycovidian16.03.2021, 15:26
@Ja tylko przejazdem
Jakże często powoływałeś się na publikacje WHO, jeśli tylko potwierdzało to Twój tok rozumowania - wtedy WHO było cacy, ale jeżeli WHO coś kwestionuje, co burzy Twoją wyimaginowaną koncepcję, to wtedy WHO jest be. Trzeba dodawać coś więcej ??? Spokojnego zjazdu na dół.
Ja tylko przejazdem16.03.2021, 09:40
@antycovidian
i w natłoku bzdur, które powtarzasz bez przerwy, zapomniałeś przytoczyć jakiegokolwiek tytuł pracy naukowej, z poważnego czasopisma medycznego (żeby miało jakiś IF), które by pozatwierdzało te kosmiczne bzdury, które wypisujesz.
Na Kasprowym jak u ciebie w wiedzy medycznej - niby jasno, ale nic nie widać :)
antycovidian16.03.2021, 09:32
@Ja tylko przejazdem
Po raz kolejny powtarzam - jeżeli WHO, jak i wynalazca testu, nie zaleca stosowania testu rt-pcr do diagnostyki ze względu na zbyt dużą ilość wyników fałszywych - opisanych przez wielu ekspertów w tej dziedzinie w publikacjach naukowych, to nie przekonasz mnie ani innych, że tym testem można wykryć Sars-cov-2 - dlatego unikasz jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ilość cykli denaturacyjnych w badanej próbce ma znaczenie - na to pytanie też nie uzyskałem od Ciebie odpowiedzi. Lejesz wodę jak mało kto - w tym jesteś naprawdę dobry - i unikasz odpowiedzi na kluczowe pytania.
antycovidian16.03.2021, 09:11
@Ja tylko przejazdem
Wyizolowanie sekwencji nie oznacza wyizolowanie wirusa, który do dzisiaj nie został wyizolowany
Ja tylko przejazdem16.03.2021, 06:32
@antycovodian
Nawet jak na ciebie twierdzenie, że "do dnia dzisiejszego (z tego co mi wiadomo) nie wyizolowano wirusa Sars-cov-2, więc nie wiemy co testy rt-pcr wykrywają", jest wyjątkowo głupie.
1. Wyizoolowano i okreslono dokładnie sekwencję genów wirusa Sars Cov 2 i jest ona dostępna nawet dla ciebie (nke wiadomo po co:):)
2.testy rt-pcr przeznaczone do diagnostyki wirusa SarsCov 2 wykrywają unikalną sekwencję genów tego wirusa, testy rt-pcr dla wirusa Zika wykrywają unikalną sekwenscję wrusa Zika, a testy rt-pcr dla ludzkiego metapneumowirusa wykrywają- TERAZ SIĘ SKONCENTRUJ, MOŻE ZROZUMIESZ, UWAGA!! unikalną sekwencję genów ludzkiego metapneumowirusa. I tak dalej jeszcze kilkaset wirusów diagnozowanych na całym świecie testami rt-pcr od lat
Milego dnia, czas na Kasprowy, odetchnać od takich wybitnych inteligentów jak ty.
antycovidian16.03.2021, 06:31
@Ja tylko przejazdem
"Skąd ci się uroiło, że test RT-PCR nie jest testem diagnostycznym, skoro służy diagnostyce od kilkunastu lat do różnych infekcji wirusowych?
WHO na które tak często lubisz się powoływać, stwierdza, - podobnie zresztą jak jego twórca - że testy rt-pcr NIE SŁUŻĄ DO DIAGNOSTYKI. Na ten temat napisano już tomy prac naukowych a publikacje ukazały się we wszystkich możliwych naukowych wydawnictwach, więc nie zaklinaj rzeczywistości, że testem rt-pcr można wykryć Sars-cov-2, który do dzisiaj nie został wyizolowany. Owszem, test wykrywa wirusy, TYLKO NIE WIEMY JAKIE, a każdy człowiek ma ich w sobie kilka/dziesiąt. Stosowane testy rt-pcr służą do manipulacji medialnej i fałszowania wyników. Ile razy mam Ci powtarzać, że jeśli wykonamy 40 (i więcej) cykli denaturacyjnych na próbce, to KAŻDA PRÓBKA BĘDZIE MIAŁA WYNIK POZYTYWNY, dlatego kolosalne znaczenie ma ilość cykli w badaniu danej próbki. Skąd wiesz ile cykli przeprowadzono na próbce w danym laboratorium ??? U każdej osoby w 100 % można wykryć wirusa, bo każdy z nas go ma, tylko, powtarzam to po raz kolejny, test nie jest w stanie wykryć konkretnego pojedynczego wirusa np. Sars-cov-2, bo do dzisiaj nie został wyizolowany. Łykasz bzdury i je powielasz, którymi karmią Cię (jak to powiedział Pan Wielgucki) "doradcy premiera, (nie)rządu prof. Horban, Simon, którzy są idiotami albo udają idiotów" co parę miesięcy zmieniając własne zdanie w zależności od zapotrzebowania politycznego a Ty, to wszystko "w ciemno" kupujesz i próbujesz innym wciskać tą ciemnotę (manipulację). Jak powiedział Mark Twain ""Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani" czego Ty jesteś najlepszym przykładem. Życzę miłego dnia.
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 23:07
@antycovidian
Ty jesteś za to znany tytan intelektu, prezes Mensy i masz pełną wiedzę, bo studiujesz na nowotarskim jarmarku, zatem wytłumacz mnie mało inteligentnemu, skąd nagle się wezmą geny wirusa po 40 cyklu, jezeli nie było ich w 39 i dlaczego akurat po 40 a nie już po 30 albo dopiero po 50? Boska ingerencja lubi liczbę 40?
Skąd ci się uroiło, że test RT-PCR nie jest testem diagnostycznym, skoro służy diagnostyce od kilkunastu lat do różnych infekcji wirusowych?
antycovidian15.03.2021, 22:59
@Ja tylko przejazdem
"...jeżeli nie ma genów wirusa, to nawet jeżeli zrobimy 500 cykli amplifikacji, to one się nie pojawią."
Człowiek zawsze ma wirusy w sobie (katar, przeziębienie, opryszczka itd) i testy rt-pcr zawsze wykażą wirusa, choć nie są w stanie wykazać tego jednego konkretnego Sars-cov-2, bo testy rt-pcr nie służą do wykrywania Sars-cov-2. Do dnia dzisiejszego (z tego co mi wiadomo) nie wyizolowano wirusa Sars-cov-2, więc nie wiemy co testy rt-pcr wykrywają.
antycovidian15.03.2021, 22:46
@Ja tylko przejazdem
Widzę, że z inteligencją to jesteś na bakier, więc Ci tłumaczę - każdy test może być dodatni, nawet jak ktoś nie jest zarażony i ma wcześniej test negatywny. Wystarczy, że wykonamy 40 i więcej cykli denaturacyjnych i nagle robi się pozytywny - i tu wychodzi Twoja tak wszystkim wpierana "skuteczność, czułość i dokładność" testów rt-pcr, które po raz kolejny powtarzam NIE SŁUŻĄ DO CELÓW DIAGNOSTYCZNYCH, one NIE WYKRYWAJĄ WIRUSA Sars-Cov-2. Zwiększając ilość cykli, można manipulować wynikami - dotarło miszczu ???
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 21:13
@ taka jedna
mogę odnieść się do Klemensa Murańki, bo znane są fakty - pierwszy wynik nie był dodani a WĄTPLIWY - kontrola negatywna. Rozumiesz różnicę między pozytywnym a wątpliwym?
Opowieści o twoim kuzynie pozostanie opowieścią, bo fakty są nieznane, pewnie kuzyn nie jest powszechnie znaną osobistością:)
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 21:10
@antycovidian
ale jak ma odpowiedzieć na te brednie o niczym?
chyb tylko tak, że jeżeli nie ma genów wirusa, to nawet jeżeli zrobimy 500 cykli amplifikacji, to one się nie pojawią.
Taka jedna15.03.2021, 20:36
@Ja tylko przejazdem
Zapomniałeś się odnieść do mojej wypowiedzi dotyczącej ogólnej wiarygodności przeprowadzonych w Polsce testów. Podałam kilka z brzegu przykładów, które dowodzą, że wiarygodność jest wątpliwa, mogę wymienić kolejne. Ile takich osób jest w statystykach jako "zakażeni"? Myślę, że wiele...
antycovidian15.03.2021, 19:27
@Ja tylko przejazdem
Po raz trzeci ponawiam pytanie.

"Wynik dodatni uzyskamy z każdego testu, jeśli zastosujemy powyżej 40 cykli denaturacyjnych, który jest bezwartościowy."
To służy do manipulacji wynikami - może podasz teraz jaka jest skuteczność testów RT-PCR ??? Czekam miszczu
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 17:53
@pandemia strachu
Nie usiłuję cię kompromitować, robisz to świetnie samodzielnie.
Moi szefowie chcą przez ciebie obciąć mi pensję. Miej litość, nie kompromituj się samodzielnie, proszę!!!
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 17:51
@jajakobyły
Nigdy nie wypowiadałem się za sensem czy brakiem sensu lockdownów, bonto nie moja brocha.
Zajmuję się wyłącznie prostowaniem bredni medycznych
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 17:49
@antycovidian
minimalne wymagania dla testów dopuszczonych do użytków uw UE to czułość co najmniej 80 % swoistość 96 %, potwierdzone co najmniej 3 badaniami klinicznymi, a nie zapewnieniami producenta)
ARB15.03.2021, 17:38
Panie doktorze rodzinny czas wycofać szczepionkę AZ. Wystarczy cień wątpliwości.
antycovidian15.03.2021, 17:23
@Ja tylko przejazdem
Moja wypowiedź i cytat nie ma nic wspólnego z dziadzio Zieliński - rozumie Twoją dygresję i ucieczkę od zadanego pytania - bo to w Twoim stylu, więc go ponawiam ""Wynik dodatni uzyskamy z każdego testu, jeśli zastosujemy powyżej 40 cykli denaturacyjnych, który jest bezwartościowy." To służy do manipulacji wynikami - może podasz teraz jaka jest skuteczność testów RT-PCR ??? Czekam miszczu
Pandemia strachu15.03.2021, 16:56
Możesz próbować mnie ośmieszać, w końcu za to ci płacą. Szczególnie ze twoje odpowiedzi na tym portalu sa natychmiastowe wiec przelozeni pewnie zadowoloni. Wirusy są, byly i będą. Ten jest poprostu bardzo medialny i zarówno rządom, lekarzom, sanepidom i służbom porządkowym on po prostu pasuje i jest na reke, bo kazda z tych grup osób na nim zarabia! Normalnym ludziom rujnuje się zycie, a osoby na garnuszku państwa bardzo dobrze żyją. Przeciez wy dalej nawet nie wyizolowaliscie tego wirusa, a tak z nim walczycie. Na szczęście sa jeszcze lekarze których można słuchać i im ufać. Np prof. Kuna czy tez prof. Basiukiewicz. Chcesz zaprzeczyć w zarabianie na pandemii strachu? Media wykręcają wyniki jakich nie mieli nigdy, lista szpitali i kwoty które otrzymały za leczenie pacjentów z grypa plus pozytywnym nic nie wartym testem jest to wglądu na stronie.ministerstwa. Naczelny pseudo lekarz Simon od kogo w listopadzie wzial pieniążki? Ano od Pfizera. Przykłady mozna tylko mnożyć
. Zacznij czytać ze zrozumieniem, wirus z rodziny koronawirusow jest byl i będzie! Walka z nim w takiej formie jaka ma miejsce w europie to jest skandal i zamach przeciwko ludziom. Afryka zyje normalnie, Azja się z nas smieje bo buduje na tym całym cyrku swoj dobrobyt, nawet w Australii koncerty na dziesiątki tysięcy osób nie sa problemem. Jedynymi ofiarami tego cyrku to sa te osoby którym zamknieto służbę zdrowia i nie.leczy się ich chorób. Ale niech umierają, zrobimy śmiechu warte testy, zaproponujemy pochówek na koszt państwa, ludzie się zgodzą, a my zarobieni i rzad zadowolony z rosnących statystyk.
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 16:05
@pandemia strachu
to oczywiste, że wirus (zresztą wszystkie wirusy i bakterie też) to brednie wymyślone przez koncerny farmaceutyczne, których pierwszym przedstawicielem był handlarz suknem, niejaki holendra Antonim van Leeuwenhoek w 1674 roku i zaczął opowiadać brednie o jakichś drobnoustrojach. które zobaczył pod mikroskopem własnej konstrukcji.
Natomiast światowy spisek, mający na celu wprowadzenie nowego ładu, to czyste fakty. Każdy, kto chce to wiedzieć, wie, że Reptiliane opanowali kluczowe instytucje ziemi.
Ja nawet wiem, że żeby rozpoznać Reptiliana, trzeba znienacka popatrzeć mu w oczy - wtedy widać, że ma bardziej podłużne źrenice niż u człowieka. Podobno, ale tego jeszcze nie udało mi się sprawdzić, na d***e mają zawsze trochę łusek. Najniebezpieczniejsze są atrakcyjne Reptilianki, które wodzą na pokuszenie jak Syreny Odysa - wtedy jedyną szansą, żeby cię taka nie uwiodła do reszty, to się przykuć do fotela przy kompie i zanurzyć się w odmęty internetowych stron dla dorosłych.

A kiedy rano się obudzisz, weźmiesz bardzo zimny prysznic, otrząśniesz się z kaca, to może opuszczą cię i te paranoidalne wizje, typowe dla poważnego niespełnienia w życiu.
Taka jedna15.03.2021, 16:01
@ja tylko przejazdem
Czy Ty naprawdę wierzysz, że te testy są takie wiarygodne?
Przykłady? Klemens Murańka przed TCS, wynik pozytywny. Potem badany jeszcze dwukrotnie, wynik negatywny. Łukasz Szumowski pod koniec września miał być zarażony koronawirusem. Jakiś czas później znowu było informacja, że ma koronawirusa. "Były minister podejrzewa, że poprzedni wynik testu prawdopodobnie był fałszywie dodatni."
Mój kuzyn w przeciągu dwóch miesięcy dwa razy "miał" koronawirusa. Pierwszy raz "bezobjawowo", drugi objawoy. Takich przykładów jest wiele. Jak komuś wyjdzie wynik pozytywny, to czy badają go ponownie? Nie! Od razu wpada w statystyki zachorowań.
jajakobyły15.03.2021, 15:51
do ja tylko przejazdem , tak więc na podstawie nawet 95% prawdopodobieństwa /o ile tyle jest/ pozbawiamy ludzi wolności , niszczymy dorobek ich życia , ryjemy im psychikę itd. Rządząca w UE banda nie zauważyła że te ich lockdowny czytaj niszczenie ludzi nic nie dają po za tworzeniem warunków do mutacji wirusa- fachowcy którzy twierdzą , że epidemia musi się wypalić są kneblowani reszta po prostu na tym dobrze zarabia tak jak spora część ,, bohaterów bez peleryn,,. Co do rządu państwa pis to ich nieudolność przechodzi wszelkie granice.Grubo ponad 50% wzrostu zgonów nie ma nic wspólnego ze srovid tylko z nieleczeniem chorych ludzi. Pozostałe zgony to do końca nie wiadomo bo nikt sekcji nie robi ale wpisze się covid i nikt się nie czepi. Sekcje porobili tylko Niemcy/informacje w necie na normalnych portalach info/ ale wyniki były trochę nie tak więc nikt nie ciągnie tematu.
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 15:41
@antycovidian

poza tym, ty najwyraźniej poza kopiowaniem tego, co napisał dziadzio Zieliński, a co ma taka wartość naukową jak cena bita do jego napisania, nie bardzo orientujesz się w temacie (lub raczej bardzo się nie orientujesz).
Nie diagnozuje się Sars- Cov 2 na podstawie hodowli tkankowych - BO ONE NIE NAMNAŻAJĄ SIĘ W HODOWLACH TKANKOWYCH. Tak miszczoo:), na zarodkach kurzych hodowano wirusy grypy, kiedy twoja babka była młodą małą dziewczynką.
Rozumiem, że jesteś potwornie zacofany, ale żeby aż tak...
Pewnie samochodów tez się boisz i jeździsz wszędzie bryczką
Współcześnie diagnostyka wirusologiczna jest oparta o sprawdzone, potwierdzone metody molekularne.
TEST PCR-TR rulez:):):)
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 15:29
@ antycovidian

nie musisz podawać całych tomów, podaj chociaż kilka tytułów z liczącej się medycznej pracy międzynarodowej, które potwierdzają twoje banialuki
Pandemia strachu15.03.2021, 13:57
Kilka tygodni mnie tu nie było, ale widzę że dalej królują w komentarzach ludzie którzy mają płacone za sianie paniki i propagandy. Ja tylko przejazdem: nikt juz nie wierzy w te brednie o śmiertelnym wirusie. Tu nie chodzi o zdrowie, tu chodzi o pretekst pod którym wprowadzimy nowy lad. Ale widzę że osoby związane z służbą zdrowia dalej dorabiają się na ludzkim nieszczęściu i zdrowiu. Szkoda lekarzy ktorzy tyle lat wyrabiali sobie opinie i autorytet, a teraz za kilka srebrników od rządu czy tez koncernów farmaceutycznych, stracą to wszystko w oczach ludzi. Trzynastu nawiedzonych katar diagnozuje, a gospodarka leży..
antycovidian15.03.2021, 13:51
@Ja tylko przejazdem
Jak zwykle kopiujesz bzdury propagandy rządowej. O skuteczności testów RT-PCR napisano już setki tomów, w tym artykułów w medycznej prasie międzynarodowej. Nawet WHO potwierdziło niską skuteczność tak wychwalanych przez Ciebie testów, które NIE NADAJĄ SIĘ DO CELÓW DIAGNOSTYCZNYCH, ale Ty dalej swoje. "Wynik dodatni uzyskamy z każdego testu, jeśli zastosujemy powyżej 40 cykli denaturacyjnych, który jest bezwartościowy. Oczekuję, że poinformujesz nas, jak wygląda izolacja wirusa Sars-cov-2 w naszym kraju, ile laboratoriów wyizolowało na hodowlach tkankowych , jakie jest porównanie tych badań z innymi krajami, jakie też są dociekania naukowców dotyczące badań, które zostały opublikowane w liczących się czasopismach. Poproszę o takie informacje ." - Czekam miszczu na Twoją odpowiedź.
Ja tylko przejazdem15.03.2021, 13:02
@antycovidian

Jak zwykle mijasz się z prawdą, czyli mówiąc wprost, opowiadasz baśnie z mchu i paproci zgodnie z wytycznymi twojej Centrali :)

Czym wg spiskowych teorii, których jesteś fanatycznym wyznawcą, oznacza ta mityczna skuteczność testów ( 2% ) opisz dokładniej, bo w świecie rzeczywistym testy mają czułość i swoistość.

Przy czym gwoli ścisłości testy PCR-RT dopuszczone do użytku w UE mają czułość i swoistość > 95% ( minimalne wymagania dla testów dopuszczonych do użytków uw UE to czułość co najmniej 80 % swoistość 96 %, potwierdzone co najmniej 3 badaniami klinicznymi, a nie zapewnieniami producenta)
Czym jest czułość i swoistość testów sprawdzisz sobie w Wikipedii - tam wytłumaczyli te pojęcia tak prosto, że powinieneś zrozumieć :)
antycovidian15.03.2021, 11:58
Spoko - przed Świętami Wielkanocnymi Sanepid w powiatach tatrzańskim - nowotarskim przeprowadzi kilka akcji wymazowych testami pcr o skuteczności 2 % i zaraz zarażonych będziemy mieć kilkuset lub kilka tysięcy i to będzie pretekstem do wprowadzenia lockdown'u i "zamknięcia" po raz kolejny Świąt.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl