26.03.2021, 16:38 | czytano: 6036

"Proszę podejść do okna i pomachać". Policyjne kontrole osób przebywających na kwarantannie

zdj. KPP w Zakopanem
ZAKOPANE. Kilka razy na dobę policjanci z Komendy Powiatowej Policji wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej lub Gminnej - sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu, którzy są objęci kwarantanną - stosują się do zaleceń i decyzji służb sanitarnych.
"Umundurowani funkcjonariusze nawiązują kontakt z tymi osobami wykorzystując dostępne urządzenia telekomunikacyjne lub przez domofon. Kontrolowane osoby wychodzą np. na balkon lub wyglądają przez okno po to, by funkcjonariusze mogli potwierdzić stosowanie się do kwarantanny. Policjanci podczas rozmowy pytają także o stan zdrowia oraz czy potrzebują pomocy" - przypominają funkcjonariusze.
W relacji, policjanci wspominają o Mikołaju. Kilkulatek niemal każdego dnia w stroju policjanta, czeka na funkcjonariuszy sprawdzających kwarantannę.


"Sytuacja w naszym powiecie jest coraz gorsza. Dzisiaj to już blisko 500 adresów, które musimy skontrolować. A niestety wciąż spotykamy na ulicach i w sklepach osoby bez maseczek. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł. W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w RP stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność z art. 165 kk. lub 54 kw. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, z kolei za wykroczenie - do 500 zł" - przypomina KPP w Zakopanem.


opr.s/
zobacz także
komentarze
kpina27.03.2021, 14:23
To co sie widzi to jawna kpina z rządzących , z premiera , już nie mówię o Niedzielskim , którego już dawno powinni wtpierdzielić skąd przyszedł. Ten człowiek nie nadaje się nawet na to by Arłukowicza przebić. To jest nieudolny gość.
tak wygląda walka z covidem!!!26.03.2021, 20:49
Pirdu , pierdu, pierdu ! Jest piątek 26 marca -wieczór godzina około! Niech policja przejedzie , albo lepiej przejdzie w patrolach po mieście- ulicach zakopanego i przekona się ilu ludzi mimo obostrzeń najechało do Zakopanego . Młodzieży , g***stwa , bez masek . pytanie mimo pandemii i jej nasilenia- jak się tu dostali , gdzie nocują itp i itd???
Albert26.03.2021, 20:02
A czy testy analne są już dostępne?
pietrek26.03.2021, 18:47
Dziesięć dni kwarantanny, cztery osoby w M3 w bloku i potem zdrowi(sprawdzają czy się nie pozabijali)?
Japcok z biedronki za dwa zeta26.03.2021, 17:23
U nas przez 10 dni kwarantanny policja była AŻ 2 razy. Aplikacji nikt nie instalował, bo wystarczyło naściemniać pod odpowiednim numerem że się nie ogarnia na tyle fona aby ją używać.
kalkulator26.03.2021, 17:03
Kwarantanna, to głupota jakich mało, to jest bezprawny areszt. Czy ktoś ma wśród znajomych, osobę, która będąc na kwarantannie była chora na covidka ??? Kto mi każe mieć i odbierać telefon od nieznanej osoby, czy podchodzić do okna, gdy akurat biorę kąpiel ??? Dosyć tej tresury.
jajakobyły26.03.2021, 17:03
Oto prawdziwi bohaterowie dnia naszego codziennego . W razie czego to oni tylko wykonują rozkazy.
MO26.03.2021, 16:43
Pismilicja nie daje rady?Kibicow sie boicie ale na kobiety w czasie manifestacji palki gaz chetnie wyciagaliscie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl