28.03.2021, 10:48 | czytano: 7693

Śledztwo w sprawie podpalenia zostało umorzone

arch. Podhale24
NOWY TARG. Umorzone zostało postępowanie w sprawie zniszczenia wskutek podpalenia - m. in. dwóch samochodów osobowych i samochodu dostawczego wraz z towarem. Podpalenie miało miejsce w połowie września ub. roku na posesji przy skrzyżowaniu ulic św. Anny i Grel. Wartość strat to 290 tys. zł. Powód umorzenia - nie wykryto sprawców.
Wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu KPP w Nowym Targu prowadził śledztwo w sprawie zniszczenia mienia na szkodę mieszkańca Miasta, a także firmy leasingowej i ubezpieczyciela.
W nocy z 11 na 12 września 2020 r. nieznany sprawca podpalił jeden z samochodów stojący na posesji. Ogień się rozprzestrzenił na stojące obok dwa inne pojazdy.

"Podczas przeprowadzonych oględzin miejsca zdarzenia nie ujawniono śladów kryminalistycznych, które pozwoliłyby na typowanie sprawców zdarzenia. Wydana przez biegłego z zakresu pożarnictwa opinią potwierdziła zeznania poszkodowanego, iż do zdarzenia doszło w wyniku celowego podpalenia" - wyjaśnia policjant prowadzący śledztwo.

W uzasadnieniu decyzji o umorzeniu czytamy: "Przesłuchano osoby wskazane przez pokrzywdzonego, z których część mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Na podstawie zeznań nie uzyskano informacji pomocnych w ustaleniu sprawcy zdarzenia. Dokonano również oględzin zapisu monitoringu z kamer zamontowanych na domu pokrzywdzonego. /.../ Jakość nagrania z uwagi na panującą porę nocną nie pozwoliła na identyfikację sprawcy. Nadto miejsce, w którym znajdował się sprawca jest miejscem często uczęszczanym przez osoby postronne. Dokonano również oględzin zapisów monitoringu z kamer zamontowanych na budynku Miejskiej Hali Lodowej. Jednak brak jest podstaw do stwierdzenia, że zarejestrowane na nagraniach osoby mają związek ze zdarzeniem".

Także działania procesowe "nie przyniosły rezultatów w postaci informacji o sprawcy lub ewentualnych dodatkowych świadkach zdarzenia, którzy mieliby informacje pomocne w wykryciu sprawcy zdarzenia".
Postanowienie o umorzeniu śledztwa potwierdził prokurator PR w Nowym Targu Ireneusz Głowiński.

s/
zobacz także
komentarze
hary31.03.2021, 07:52
aa@ no widzisz , a wystarczyło napisać ze gosc ci zjumał 120 czekolad i 7 lat by mu groziło .
Ciekawy30.03.2021, 14:10
Jakiś czas temu po tym rzekomym podpaleniu, na podjeździe przed sklepem stała piękna nowiutka Toyota C-HR przewiązana (jak prezent) piękną czerwoną wstążką.
Zastanawiam się, czy ten podpalacz czasem nie miał wyrzutów sumienia i kupił ten samochodzik poszkodowanemu w ramach przeprosin.

A może sam poszkodowany chciał wku...ć podpalacza?
rea29.03.2021, 14:58
Czyli policja dala sygnal ze mozna bezkarnie palic i niszczyc czudza wlasnosc. brawo nowotarska policja, robicie to dobrze, przynajmniej czlowiek wie na co ida jego podatki....
Szklana kula29.03.2021, 10:10
@agaa - Kto na tym skorzystał? Jakie szemrane interesy do tego doprowadziły?
zez29.03.2021, 09:25
@ agaa. Tak? A skąd ta pewność? Wszyscy na Grelu wiedzą? Ciekawe, bo ja tam mieszkam i nie wiem. Wiem natomist, ze ci ludzie są donosicielami na policje do Urzedu Skarbowego i gdzie się da. Nie sa lubiani i wyrzązili wiele krzywd i przykrości innym ludziom, sąsiadom, rodzinie. Teczki od donosów na policję pękały, ale ludzie nie są takimi świniam,, nie sa tak źli,żeby ich podpalac. Wzywani chodzi do urzedów, wyjasniali, tłumaczyli i płacili mandaty np za nieprwidłowe przejście. Nagrywały kamery na sklepie albo oni sami komórkami z okien, balkonów. Ubliżania, wyzwiska , pobicia, najeżdżanie samochodem , to normalka. Tam juz prawie nikt z sąsiadów nie chodzi kupować. Wszyscy mają ich dosyć po dzurki w nosie, ale nikt by ich nie podpalił, bo znam ludzi co tam mieszkają , znam ich sąsiadów - to porządni ludzie. Nie można był przejśc spokojnie obok ich domu i policja tez o tym wie
Sonsiat28.03.2021, 23:09
Panie L jedno słowo ciśnie się na usta. Pojod ?!
beka28.03.2021, 20:56
do aa. Nie wszystko co jest w amerykańskich filmach jest prawdziwe. Dla świadomych to tam nic nie ma prawdziwego. Ale dla mniej rozgarniętych jak wywołany do tablicy to w USA gliniarze nie płacą podatków i dlatego w filmach tak im mówią, że utrzymywani są z podatków. W RP gliniarz jak i wszyscy płaci podatek. Pisze bo jak któremuś tak wyjedziesz to ci powie, że skoro sam płaci podatki to jest na samozatrudnieniu :D :D :D
agaa28.03.2021, 14:02
przykre jest to, że ktoś jeszcze śmie insynuować, że sami dokonali podpalenia. Wszyscy na grelu wiedzą, że to było celowe podpalenie osób trzecich.
aa28.03.2021, 13:08
Ja naszej policji przedstawiłem dowody na dokumentach że gość zajumał mi 1500 zł. Na dokumentach były podpisy tego gościa i jego dane adresowe . Pracował u mnie i jak się zwolnił to kasy nie zwrócił i się śmiał. A nasza policja prowadziła śledztwo 3 miesiące i odpowiedziała że umarzają bo niska szkodliwośc społeczna. Proszę, z naszych podatków mają wypłaty, mundury, auta i dodatki. Czyli jeśli z naszych pieniędzy to znaczy że są naszymi pracownikami bo my na nich pracujemy.
nowotarzanka28.03.2021, 12:34
Umorzone sledztwo trzeba na nowo prowadzic to nie znaczy ze zakonczone
somsiad Oficer28.03.2021, 12:16
Uwaga podpowiedź dla poszkodowanego /.../ tych ludzi jest napewni więcej mysle,ze ci ludzie chcą zgonić wine na urzedujacego włodarza bo do kogo szły informacje o chęci odsprzedania nieruchomości ? Pozatym osoba ktora podpalała znała na wylot i od srodka jak to się robi,aby prokuratura umorzyła,a policja nie znalazła dowodu, byli to ludzie z dawnych służb na emeryturze UOP, WSI, ewentualnie opłaceni komandosi, inne opcji niema 100%
MI28.03.2021, 11:51
Co to znaczy sledztwo umorzone a gdzie Policja i gdzie prokurator
p28.03.2021, 11:39
no to tera sie zacznie ...
tom_mas28.03.2021, 10:53
przestrzegam przed akcjami typu "Olewnik 2.0"
Zobacz pełną wersję podhale24.pl