28.03.2021, 13:27 | czytano: 3586

Radny proponuje utworzenie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Burmistrz odpowiada: "Nie przewiduję takiej komórki organizacyjnej".

arch. Podhale24
NOWY TARG. O utworzenie w Urzędzie Miasta - Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zawnioskował Paweł Liszka. Radny argumentuje swój pomysł "coraz częstszymi sytuacjami kryzysowymi jakie występują w Nowym Targu, jak również likwidacją Straży Miejskiej". Kolejny raz wytknięte zostały burmistrzowi nagrody dla urzędników.
- Jak pokazuje obecna sytuacja, Urząd nie prowadzi stałego, całodobowego monitoringu, mimo coraz bardziej rozbudowanej infrastruktury w tym zakresie i kosztów jakie ponoszą podatnicy. Wątpliwości budzi brak profesjonalizmu służb zajmujących się sytuacjami kryzysowymi. Utworzenie miejskiego centrum przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w Nowym Targu i wzrostu tego poczucia przez mieszkańców miasta. Jak pokazuje praktyka w budżecie miasta w dziale administracja potrafi Pan wygospodarować duże środki, które wypłaca pod koniec roku w formie nagród dla swoich pracowników, zatem racjonalne gospodarowanie tymi środkami pozwoli Panu na utrzymanie całodobowego dyżuru Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - argumentuje radny Liszka.
W odpowiedzi burmistrz Grzegorz Watycha wskazał, że ustawa o zarządzaniu kryzysowym nie wprowadza obowiązku tworzenia Miejskich czy Gminnych Centrów Zarządzania Kryzysowego. "Obowiązek taki spoczywa jedynie na województwach i powiatach. W związku z powyższym na chwilę obecną w UM nie przewiduje się powołania takiej komórki organizacyjnej" - podsumowuje burmistrz.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Eliot Ness30.03.2021, 14:22
W tym mieście od siedmiu lat rządzi wyłącznie brygada kryzys, albo jak kto woli ***
KTT30.03.2021, 12:43
Panie burmistrzu przecież na bezpieczeństwie i nagrodach dla urzędników nie można oszczędzać!
Besala30.03.2021, 11:29
Nazwa, którą proponuje radny może nie jest zbyt szczęśliwa, ale wyłożenie pieniędzy na całodobowy monitoring bez całodobowego śledzenia przekazywanych obrazów nie miało sensu. Pan Watycha, burmistrz, likwidując straż miejską obiecywał pieniądze na patrole policji w mieście. Straży nie ma i policji nie ma. Są kamerki, których obrazu nikt nie śledzi. Pan Watycha, burmistrz, jednak śpi sobie spokojnie, bo po wyjściu z gabinetu i włączeniu domowego telewizora nie interesuje go nic, co dzieje się w mieście. Przecież spokój i bezpieczeństwo zapewnia mieszkańcom monitoring.
Adrian29.03.2021, 23:38
Panie burmistrzu powiem tak, jeśli pan nie zrobi czegoś z tym żeby obsługa monitoringu była wydłużona do 24 godziny lub całodobowo to my zrobimy porządek z panem przy kolejnych wyborach. To po co go utrzymywać i utyskiwać że Policja nie chce przejąć? Wszystkiego chce się pan pozbyć żeby mieć święty spokój i nic nie musieć robić. Jak nie ma kto tam usiąść to proszę wysłać pańcię, która i tak całymi dniami się nudzi a mimo to ma coraz mniej roboty. Myślę, że z oglądaniem telewizora sobie powinna poradzić?
fajerman29.03.2021, 12:17
Bardzo łatwo jest taki sztab Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego powołać - nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów. W UM jest zatrudniony na 1/2 etatu Pan Zbigniew Korczak, któremu można dołożyć obowiązki koordynatora tego Sztabu. Wiadomo - Szefem jest Burmistrz, w ramach ścisłej współpracy - za darmo - w skład Sztabu wchodziliby Komendanci : Państwowej Straży Pożarnej, Policji i WKU lub w zastępstwie wyznaczeni przez Nich pracownicy , Prezesi, Kierownicy kluczowych dla miasta zakładów, Instytucji - MZWiK, EMPEC, SANEPIDU, ZOZ itd - sekretarzem jedna z sekretarek Burmistrzów i sprawa załatwiona. Pomysł Pana Liszki uważam za dobry, warty pochylenia się na tą sprawą.
marcin29.03.2021, 10:18
Takim Centrum mogła by zarządzać Pani Wice. Miałaby przynajmniej jakąś robotę i przydałaby się do czegoś.
trolica29.03.2021, 09:48
trolu znowu siadłeś do kompa
FAM29.03.2021, 08:46
Jak to w Pisie maja w zwyczaju, powołać nowa komórkę organizacyjna, najlepiej taka niezbyt przydatna, żeby wielu obowiązków nie bylo i napchac znajomymi krolika. Panie Liszka niech Pan ochlonie.
Peter29.03.2021, 08:26
Rozmumiem że szanowny pan radny bedzie z własnych środków utrzymywał kolejne niepotrzebne etaty ?
Bolek bez Lolka28.03.2021, 21:32
Panie burmistrzu. Tzw. komórkę właśnie pan powołał. I podatnik za nia płaci. Chodzi teraz o zwiększenie jej efektywności. Można to zrobić ustawiając zmianowy system pracy. Od 8 do 16 monitoring ogląda naczelnik, który nie ma tam i tak co robić. A od 16 do 24 monitoring ogląda pracownik. Tylko tyle i aż tyle. No ale pewnie na ten pomysł pan nie wpadł.
PiterQ28.03.2021, 20:21
Pan Burmistrz "nie przewiduje" niczego co nie dałoby okazji Babci Wstążce okazji do imprezowania, aczkolwiek w tym przypadku obserwuję krótkowzroczność, ponieważ w oczekiwaniu na kryzys możnaby zrobić imprezkę.
Obywatel .28.03.2021, 17:25
Proponuję żeby z pieniedzy radnego bylo utrzymywanie kolejnej formacji podobnej do SM. Czyli cieplej posadki byle do emeryturki . Dzwoniłem kilkanascie razy na SM jak mialem zastawiony wjazd przez samochód to zawsze odsylali mnie do policji bo oni nie maja kompetencji . Ludzie wyraźnie wypowiedzieli się w referendum że stanowczo NIE dla SM .
oko28.03.2021, 17:20
Do Pana Liszki
Panie liszka, czy mało mamy już urzędników na utrzymaniu? Chce Pan kolejne stanowiska tworzyć? Po co ? Żeby obsadzić rodzinę, znajomych kolejnych nieudacznych PIS-owców, czy PO-wców
Maciej28.03.2021, 16:11
Nie ma już na co wydawać pieniędzy !! zresztą tych co brakuje !! Pomysł niepoważny. A może Pan wnioskujący z własnej kieszeni sfinansuje takie centrum ???
Nowy Targ28.03.2021, 16:02
Tak panie Watycha z kompetencją w swoim dziale praw i obowiązków słabo. A kadencja się skończy i wstyd będzie patrzeć w oczy przeciętnemu Kowalskiemu. Rodzina ważna ale nie nasze pieniądze dla kolesi. Mieszkańcy panu zaufali, wybierając burmistrzem, a co mają w zamian? Pan sam niech sobie odpowie!!! Wielu zamartwia się jak przetrwać w dobie pandemii, bo trzeba zapłacić do Urzędu, a pan te nasze pieniądze dał swoim. Czy panu nie wstyd? Czy pan to robi zgodnie z sumieniem??? Za komuny tak było, że ozkradali... i teraz w Nowym Targu.
2man28.03.2021, 15:57
Dziwne ze wszystkie rozsadne propozycje radnych / niewielu/ sa torpedowanem Wiekszosci radnych najwyrazniej to "wisi". Radni tacy jak Pawlikowska, Liszka czy dawniej Korwin sa niewygodni
NOWY TARG28.03.2021, 15:46
Do radnego Liszki.Czy nie mozesz czlowieku zrozumiec ze to my mieszkancy w referendum podjelismy decyzje,ze nie chcemy w miescie Nowy Targ strazy miejskiej?!!!Wiem ze wy czerwonoarmisci z pis na wszystkim najlepiej sie znacie czego dowodzi swietne zarzadzanie panstwem w czasie problemow z pandemia i nijakim Obajtkiem krolem giganta na litere o.
Ja28.03.2021, 15:39
Popieram burmistrza . Te cale interpelacje to trochę parcie na szkło nie ważne o czym byle by mówili .
Zmęczona.28.03.2021, 14:33
Burmistrz "nic nie mogę" prócz zatrudniania kolesi i wyplacania nagrod dla swoich. Mamy juz naprawde dosc tej nieudacznej ekipy . Miasto zasmrodzone , brudne bardzo drogie z najwyzszymi podatkami od nieruchomosci ,zadnej pomocy dla przesiebiorcow , niszczenie kultury ,zastepowanie jej zchciankami V-ice disco polo wstazki i tak mozna dlugo jeszcze wymieniac. Dajcie nam juz spokojnie zyc i idzcie juz w dialby sami...moze Radmosko czeka.
Olek28.03.2021, 14:24
Panie burmistrzu. Zeby coś przewidywać trzeba posiadać umiejętność przewidywania. A pan jej po prostu nie posiada. Tak było z jednym zastępcą, stacją narciarską czy nowym lodowiskiem usytuowanym przez pana na terenie niebędącym własnością miasta. Przykłady można mnożyć. W piramidzie Maslova najważniejsze miejsce zajmuje BEZPIECZEŃSTWO. W piramidzie Grzegorza Watychy: imprezki, zabawa, MOK i wstążki na drzewie.
wstążki&kolesiostwo28.03.2021, 14:11
Właśnie pan Watycha utworzył w UM nowy wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Tym razem naczelnik tego "Wydziału" będzie nadzorował pół etatu podinspektora i jeden etat pomocy administracyjnej. To co Watycha robi z naszymi pieniędzmi to jawny skandal. Czyżby kolejny etacik dla kolesia?
Górol28.03.2021, 14:04
Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa miasta jest obecnie pan Grzegirz Watycha. Jego krótkowzroczność i niekompetencja. Widać to było przy zatruciu wody i rozdawaniu maseczek kiedy był zakaz wychodzenia z domu. Pid urzędem stało kilkaset osób. Nowy Targ to miasto s6fu i b3zprawia. No ale nic się nie chce z tym zrobić. Zróbmy 2ięc referendum
Marek28.03.2021, 13:54
Obecnie nam panujący burmistrz nic nie przewiduje.W tym miescie nic nie jest potrzebne
niech żyje bal28.03.2021, 13:50
Na bzdety, wstążki i nagrody dla urzędników (pół miliona) są pieniądze a na bezpieczeństwo nie ma. Monitoring służy tylko do wystawiania rachunków przez Telewizję Kablową. Jego istnienie ma sens pod warunkiem, że będzie śledzony całodobowo. I nie ma z tym problemu nikt poza Watychą. On ma ze wszystkim problem. Najwięcej zdarzeń jest wieczorem i w nocy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl