28.03.2021, 15:22 | czytano: 3369

Skate park czeka wiosenny przegląd

arch. Podhale24
NOWY TARG. Interpelację o wyremontowanie starych i uzupełnienie brakujących elementów skate parku przy al. Solidarności złożyła Ewa Pawlikowska. - Środki na ten cel można wygospodarować z działu "kultura fizyczna i sport", pierwotnie zaplanowane na organizację Biegu Podhalańskiego, który się nie odbył - proponuje radna.
Jak zauważa Ewa Pawlikowska: "obecny stan skate parku zagraża bezpieczeństwu zdrowia i życia korzystających. Demontaż zużytych elementów zubożył to ważne miejsce rekreacji i doprowadził do sytuacji, w której użytkownicy na własną rękę przynoszą nieatestowane przeszkody, co może ich narazić na szkody zdrowotne".
Trzy lata temu, gdy to miejsce przedstawiało sobą obraz nędzy i rozpaczy, Urząd Miasta rozważał rezygnację z utrzymywania go i inwestowania w sprzęt, czy naprawy. - Chcemy wykonać nowy skate park, ale nie tu, lecz w parku - tłumaczył wtedy burmistrz Grzegorz Watycha.

Teraz, w odpowiedzi na interpelację radnej, przypomniano, że na skate parku przy al. Solidarności zostały w 2020 roku wykonane prace remontowe dwóch urządzeń - quarter pipe oraz grindbox. "W obu przypadkach dokonano wymiany sklejki na nawierzchni jezdnej oraz wymieniono uszkodzone kantówki na quartet pipe. Tym samym stan urządzeń spełnia warunki bezpieczeństwa" - zapewnia magistrat i dodaje, iż - "po okresie zimowym jak co roku - zostanie dokonany przegląd urządzeń przed otwarciem obiektu".

s/
zobacz także
komentarze
nowotarski01.04.2021, 18:48
Ej Mistrzowie z Urzędu Miasta !
Zrobcie to dla dzieci, naszych dizeci w końc.
Prócz hokeja cisza, nic przez lata nie pwostało dla młodizezy 10-16 lat !!!
Czy Wy nie macie dzieci w tym wieku ?
A jeśli macie to co one robią ?
Graja na komp ?
Ogladaja YouTube ?
Czy graja w hokeja ?
ff30.03.2021, 09:47
Skatepark na pewno jest potrzebny i trzeba wyremontować. Jednak kultura korzystającej z niego młodzieży nie napawa optymizmem. Nie chcę, aby było to co np w Sromowcach. Postawili tam niedawno super skatepark, więc się wybrałem kilka razy. Ale pojeździć ciężko. Za dnia przychodzą tam mamy z dziećmi, które ich w ogóle nie pilnują. Dzieci biegają bez celu, z przeszkód nie korzystają, plączą się pod nogami. Jak trochę starsze to jeżdżą w kółko, obsiadają przeszkody i dyskutują. Wieczorami zaś schodzi się miejscowa elita dj-ów bez słuchawek z wulgaryzmami. Jak któryś ma jakiś sprzęt do jazdy, to też tylko w kółko jeździ, przeszkód się boi, niby próbuje czegoś, ale tak jakby mu się nie chciało. Po chwili rezygnuje z k**wą na ustach i rower zostawia byle gdzie, jakby tam był sam.
Taki apel do rodziców i młodzieży korzystającej ze skateparków. Skatepark jest dla ludzi, którzy umieją z niego korzystać, ewentualnie do nauki korzystania z niego. Nie do wyprowadzania dzieci w wózkach. Z dzieckiem można iść na spacer w dowolne miejsce, a nie na skatepark plątać się pomiędzy nogi. Nie do jazdy kółko na jednym kole. Na jednym kole można sobie pojeździć po parkingu, na skateparku się korzysta z jego przeszkód.
X Box29.03.2021, 23:40
Niestety z roku na rok jest coraz mniej elementów i młodzież znosi niebezpieczne kawałki rozwalających się separatorów ze ścieżki rowerowej przy Solidarności. Obraz nędzy i rozpaczy. Zakopane ma skate park, Rabka i inne małe miejscowości. Tu się nic nie da z tym burmistrzem!!!
Mikibaton29.03.2021, 01:08
I tak nic nie będzie
Grind B28.03.2021, 22:01
Z wywiadu z Lotnikiem na p24:

U nas brakuje miejsca, tak zwanego skate parku. Sam osobiście byłem kilkukrotnie na rozmowach z władzami Miasta?. Bez skutku. Byłem umówiony na spotkanie z Panią wiceburmistrz, aby pokazać miejsce w Parku Miejskim, gdzie najlepiej zrobić Skate Park, oczywiście nie doszło do spotkania, a na koniec odsyłano mnie co chwila gdzie indziej.

Jak się za coś pani wiece weźmie to... wiadomo co z tego wychodzi.
@ skejt28.03.2021, 21:35
Mój 14 letnt syn i jego koledzy chętnie tan przebywają jeżdżąc na hulajnogach . Wielokrotnie tam z nimi byłam i były inne dzieci na deskach i hulajnogach. Nie piły , nie cpały tylko korzystały z parku!!!! Świetne miejsce ale nadaje się do remontu.
Staszek28.03.2021, 18:12
Jak ma być coś dla.mlodziezy to niech będzie. Gdzieś ta młodzież musi się organizować. Popieram ten pomysł.
Skejt28.03.2021, 15:54
Jakby pani radna notabene policjantka widziała co tam się dzieje na co dzień to wnioskowała by o zamknięcie to w trybie pilnym. marihuana alkohole są na porządku dziennym a to wszystko w akompaniamencie krzyków i pisków
Gaja28.03.2021, 15:49
Watycha nie potrafi zadbać o mienie komunalne.Żeby o to dbał jak o utrwalanie kolesiostwa to byśmy byli krainą mlekiem płynącą
Skare X28.03.2021, 15:24
W tym mieście wszystko jest zaniedbane. Skate park jest zniszczony i chyba nie będzie otwarty. Pani wice obiecywała w kampanii nowy. No ale to kiełbasa wyborcza jak wszystko.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl