30.03.2021, 12:09 | czytano: 3939

Zakopiańscy radni chcą zamknięcia parkingu u wylotu Doliny Strążyskiej

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Mają w tym pomóc kontrole i słupki uniemożliwiające wjazd na parking. Zdaniem radnych i urzędników, którzy sprawdzili działalność, parking jest całkowicie nielegalny, w dodatku znajduje się w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Do zakopiańskiej Rady Miasta trafiła petycja podpisana przez młodzież z Podhala oraz dalszych regionów Polski. List otwarty zatytułowany „Petycja do władz miasta Zakopane - „nie” dla tatrzańskiego parku parkingowego przy wejściu do Doliny Strążyskiej” odnosi się do problemu parkowania samochodów na terenach zielonych przy końcu ul. Strążyskiej.
Komisja skarg, wniosków i zażaleń, która zajęła się listem otwartym młodych mieszkańców Podhala udała się do wydziałów urzędu miasta, które zaczęły bacznie przyglądać się sprawie. Okazało się, że zarzuty są uzasadnione. - Wydział mienia i nadzoru właścicielskiego: nielegalny zjazd na posesję, wydział podatków i opłat: nielegalne prowadzenie działalności gospodarczej, wydział planowania przestrzennego: nielegalnie postawiony obiekt, biuro miejskiego konserwatora zabytków: teren objęty ochroną jako otulina Tatrzańskiego Parku Narodowego, wydział transportu i drogownictwa: ustawienie znaku „parking” przez właściciela nieruchomości – wyliczał na sesji ustalenia urzędników radny Marcin Sęk, przewodniczący komisji, która zajęła się problemem.

Radni wystąpili także z pismem do burmistrza Leszka Doruli, aby ustawić infrastrukturę uniemożliwiającą zjazd z drogi na tereny zielone. - Komisja wnioskowała do burmistrza o podjęcie działań uniemożliwiających nielegalne zjazdy z ul. Strążyskiej poprzez rozważenie możliwości ustawienia słupków lub barier po obu stronach ul. Strążyskiej, gdyby stawianie samochodów było nadal kontynuowane - zaznaczał na sesji radny Marcin Sęk.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
podwójne standardy02.04.2021, 10:45
List podpisali, ale jak jadą w góry to pomstują, że nie ma gdzie zaparkować. Zwłaszcza ci spoza Podhala.
Tak Tak01.04.2021, 23:19
Hehe,
Najlepiej niech sobie radni te słupki na głowach postawią i klaskają w "o maka densi flore" zamiast radzić bo słabo Wam to idzie. A gdzie niby turysta ma zostawić samochód? Ja naprawdę nie rozumiem co komu parking przeszkadza. Rado Nasza. Zróbcie proszę tak jak w Starostwie - "Z racji na pandemię koronawirusa wyznaczamy nowy termin wydania pozwolenia na budowę" i ciągnijcie tak do końca kadencji. Albo lepiej. Weźcie przykład z Burmistrza i już nic nie róbcie. Będzie nam się łatwiej egzystowało.
Czytelnik31.03.2021, 20:39
Słupek musisz żyć w strasznej patologi skoro parking dla Ciebie patologią, żal takich ludzi jak Ty
Przyjezdny30.03.2021, 17:31
Czy to ten oszust po lewej stronie parkingowy byliśmy przy sytuacji raz kasował za 15 raz za 20 tfu oszust
czytelnik30.03.2021, 16:49
O ciekawe - młodzież podpisała... Słupki słupkami ale mnie najwiecej rozsmiesza fakt oglaszania kolejnych przetargów np. na budowe placu zabaw na równiach. Ale po co to wszystko oglaszac? Jak ponizej park jest nieczynny od roku, tak samo na os. Szymony dzieci moga tylko z okien popatrzec na place. Nie zapowiada sie aby skonczyl sie covid bedzie 20, 50 fala po co oglaszac przetargi lepiej rozdac biednym tą kase, naprawdę.ABSURDY inwestowac w cos co nie da sie uzywac. Po roku czasu mozna sie juz wszystkiego spodziewac - niestety//////////
Hans Klos30.03.2021, 16:02
Co mogą bez radni stworzyć zajmują się biciem piany i tyle w temacie.
słupek30.03.2021, 12:50
Gdyby miasto zajęło się rozbudową komunikacji miejskiej nie byłoby aż takiej patologii. Takich miejsc w oscypkowie jest więcej. Dobrze że ktoś się zainteresował. Ale oczywiście nie gospodarz miasta, tylko pewnie konkurencja toczy wojną podjazdową.
z grona kopaczy30.03.2021, 12:32
Bezmyślność radnych bezradnych jest porażająca. To znaczy ,że przy ogólnym braku miejsc do parkowania w Zakopanem , będzie lepiej jak będą kierowcy stawali byle gdzie i byle jak? To ,że w Zakopanem brak jest miejsc do parkowania , to także jest wina radnych bezradnych . Panie Janie Gluc - Pan wygląda na jednego rozsądnego w tej bandzie jaką jest to bezmyślne ciało , niech pan przemówi do tych swoich bezmyślnych koleżanek i kolegów i niech Pan im uświadomi CO NALEŻY DO OBOWIĄZKÓW RADNEGO. MOŻE TO DO NICH DOTRZE ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl