31.03.2021, 14:08 | czytano: 2347

Ponad 220 mln zł dla Małopolski w ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Rząd rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza środków. W powiatach podhalańskich środki przeznaczone będą m. in. na budowę żłobka, oczyszczalni ścieków. Wsparcie otrzyma także nowotarski szpital i MOK.
- Kolejna dobra wiadomość dla Małopolan. Niespełna tydzień temu otrzymaliśmy potwierdzenie przyznania przez premiera Mateusza Morawieckiego 80 małopolskim gminom górskim blisko 300 mln zł. Teraz mamy potwierdzenie, że trafi do nas ponad 220 mln złotych na realizację 176 inwestycji. Inwestycji w rozwój lokalnej społeczności. Inwestycji w poprawę komfortu codziennego funkcjonowania. W lepsze drogi, szkoły, żłobki. Katalog zadań jest bardzo szeroki i pokazuje istotę Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - komentuje Łukasz Kmita. - Cieszę się, że spore środki trafią także na rozbudowę infrastruktury szpitalnej oraz zakup sprzętu medycznego, który są tak potrzebne w walce z epidemią - dodaje wojewoda.
- Do naszego regionu trafią kolejne miliony. /.../ Mówimy tutaj o kwocie 77 mln zł, która obejmuje: Miasto Nowy Sącz, powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki, tatrzański i nowotarski - dodaje poseł Patryk Wicher.

W powiecie tatrzańskim środki w wysokości 4,9 mln zł otrzyma Bukowina Tatrzańska na budowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Białka Tatrzańska.

W powiecie nowotarskim zadań i pieniędzy jest więcej.

Czarny Dunajec - budowa żłobka wraz z przewiązką - kwota 2 mln zł, modernizacja kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie - 500 tys.

Szczawnica - rozbudowa istniejącego wodociągu w Szlachtowej - 2,5 mln zł

Nowy Targ - przebudowa i rozbudowa budynku MOK - 2,4 mln zł, a także przebudowa i nadbudowa SOR i OIOM w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. JP II w Nowym Targu - 1 mln.

Czorsztyn - budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Sromowcach Wyżnych - 1, 6 mln zł

Lipnica Wielka - budowa remizy dostosowanej do wymogów KSRG w miejscowości Lipnica Wielka - 900 tys. zł
Ochotnica Dolna- modernizacja kompleksu sportowego w Tylmanowej - 600 tys zł

Raba Wyżna - budowa budynku wielofunkcyjnego w miejscowości Sieniawa - 4 mln zł

Rabka-Zdrój - rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej - 1 mln zł, termomodernizacja budynków Szpitala Miejskiego - 2 mln zł

Spytkowice - przebudowa części SP nr 3 w Spytkowicach - 650 tys. zł

Jabłonka - odbudowa mostu na cieku Syhlec w miejscowości Lipnica Mała - 500 tys. zł

Szaflary - budowa w Zaskalu ok. 4 km sieci kanalizacji sanitarnej - kwota dofinansowania - 1 mln zł.

opr.s/
zobacz także
komentarze
bobek02.04.2021, 10:13
Brawo Panie Wójcie M. Ratułowski za pozyskanie środków na budowę żłobka i dokończenie budowy skoczni narciarskiej w Chohoółowie. Był Pan przeciwnikiem jej budowy, ale teraz może uda się dokończyć jej budowę. Brawo
W końcu...Sieniawa!!!01.04.2021, 08:57
To, że Gmina Raba Wyżna... dla Sieniawy ...w końcu dostała pierwsze pieniądze na ten budynek .... chyba pomogła Uchwała Rady Gminy wystosowania w formie Apelu !!!
Wystosowanie Apelu do Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wojewody Małopolskiego o wsparcie finansowe priorytetowego zadania pn. ?Budowa budynku wielofunkcyjnego w Sieniawie dla zapewnienia dzieciom miejsc w przedszkolu oraz zapewnienia rozwoju kulturalno-oświatowego mieszkańcom Sieniawy? w Gminie Raba Wyżna w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).
https://bip.rabawyzna.pl/bipkod/002/004/002
sponsor 500+31.03.2021, 21:45
Znowu nasze ... moje pieniądze z podatków rozdawane bez umiaru
PiS = PZPR kwitnie
ale kazda władza mija i minie ta
fred31.03.2021, 20:28
Lipnica Wielka Panie wójcie Lichosyt powinna mieć jedną remiże w centrum a nie utrzymywac 4 remize.
takie realia31.03.2021, 17:17
@Tak wiąże się ręce samorządom
Lewusy nawet tyle nie potrafiły,prościej było rozkrasc albo sprzedać za bezcen.
wera31.03.2021, 17:08
Jakie drogi zostaną wyremontowane w tym roku w Nowym Targu?
Tytus31.03.2021, 16:36
Pan Watycha zamiast na potrzebną infrastrukturę np. kładkę na Grelu znowu ładuje pieniądze w rozrywkę czyli MOK. Zastanawia dlaczego tych 8 mln nie przeznaczył na budowę nowej biblioteki? Na MOK ma pieniądze zabezpieczone w budżecie. Czyli znowu regres i brak wizji. Cały Watycha
jabłoncanin31.03.2021, 15:46
Widzę ile Jabłonecka pozyskała środków to mi się płakać chce że tak mało Lipnica 3 razy mniejsza a pozyskała prawie drugie tyle nie porównując czarnego Dunajca 5 razy tyle a remont szkoły aż się prosi w zimnej dziurze Jabłonka bory i wiele innych remontów jest potrzebnych na już naprawdę widać młodość i świeżość u nas stagnacja którą obserwuję się od kilku lat. Przepraszam Panie Wójcie z całym szacunkiem ale widocznie czas świetności już minął...
obserwator31.03.2021, 15:19
Gmina Łapsze jak zwykle w czarnej ... !!!! No ale jak jedni dostają dotacje na budowę żłobka a.... w gminie Łapsze gotowy żłobek też z dofinansowania tylko przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej został zlikwidowany przez obecnego wójta!!! Tak wygląda w tej gminie troska o RODZINE. Budynek wielofunkcyjny w Niedzicy, pamiętający czasy przedwojenne w stanie fatalnym czy nie powinien się załapać na takie dofinansowanie?? Czy warto trwać przy tak nieudolnej gminie? Miejscowość - wypoczynkowa, w której mieszkańcy nie mają dla siebie miejsca na spotkania wiejskie to jakiś chichot historii. Tak ma wyglądać ta sprawiedliwość społeczna.?
Tak wiąże się ręce samorządom31.03.2021, 14:58
Rząd kupuje sobie samorządy podhalańskie dotacjami.
Trzeba być głupcem, żeby tego nie widzieć.
Co musi się wydarzyć, żeby ludzie się opamiętali?
antysceptyk31.03.2021, 14:25
"W powiecie tatrzańskim środki w wysokości 4,9 mln zł otrzyma Bukowina Tatrzańska na budowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Białka Tatrzańska."

A kto się zgodził na budowę oczyszczalni w Białce? Na pewno nie mieszkańcy Białki.

A zakopane jak zwykle nie potrafi pozyskiwać środków. Oczyszczalnia jest tylko na papierze ale sołtysowi to nie przeszkadza. Wodociągi ledwo zipią w sezonie ale to też nie jago problem. Sołtys dzwoni tylko jak mu smród z oczyszczalni leci do okien i wtedy zrzucamy wszystko co mamy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl