04.04.2021, 13:09 | czytano: 7951

Amfetamina w butelkach po regionalnych alkoholach

zdj. CBŚP
Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo prowadzone przez małopolski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej wspólnie z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej i CBŚP. Z ustaleń śledczych wynika, że do Szwecji przemycano płynną amfetaminę w butelkach z etykietami regionalnego polskiego alkoholu.
Łącznie w ramach wspólnych działań Karpackiego Oddziału SG i CBŚP zatrzymano 4 osoby i przejęto 7 litrów płynnego narkotyku, z którego można by uzyskać blisko 10 tys. porcji narkotykowych siarczanu amfetaminy, wartych ok. 120 tys. zł.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani mogli przemycić blisko 15 litrów płynnej amfetaminy, którą następnie przerobiono na prawie 20 kg sproszkowanego narkotyku, wartego blisko ćwierć miliona złotych.

Śledczy ustalili, że grupa rozpoczęła działalność jeszcze w 2016 roku, a w jej skład wchodzili mieszkańcy województwa małopolskiego, głównie Krakowa oraz powiatu gorlickiego. Członkowie grupy są także podejrzani o oszustwa oraz fałszowanie dokumentów, na podstawie których wyłudzano kredyty i pożyczki gotówkowe, zapewniając prawdopodobnie finansowanie działań związanych z przemytem i obrotem narkotyków.


Podejrzani przemycali do Szwecji płynną amfetaminę w butelkach oznaczonych etykietami jednego z tradycyjnych, regionalnych, polskich trunków alkoholowych. Miało to na celu zmylenie funkcjonariuszy, w przypadku ewentualnej kontroli. Narkotyk transportowano drogą morską do Szwecji, gdzie płynną substancję przetwarzano na proszek tj. siarczan amfetaminy, a potem wprowadzano do obrotu. Oprócz samego narkotyku, do Szwecji przemycano również półprodukty służące do wytwarzania amfetaminy.

źródło: CBŚP, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kapuś04.04.2021, 19:20
Mogli to ładować do oscypków, pewniejsza skrytka.
Smok04.04.2021, 15:08
No i nie rozumie zupełnie, dlaczego moje podatki polskiego podatnika marnuje się na zatrzymywanie przemytów z kraju? Jaki to ma sens?

Przecież ci ludzie szkodzą w innym kraju, to jakim prawem ja mam za to płacić? Niech sobie szwedzi z tym sami radzą a nasi niech raczej spojrzą na to z tej strony:

Chłopaki w Szwecji narkotyzują społeczeństwo za hajs, który przywiezą do Polako, chyba dobry interes? Lepszy niżby mieli narkotyzować Polaków a hajsy wywozić za granicę.
gnecie04.04.2021, 14:07
A co to za różnica czy w butelkach amfetamina czy alkohol i to i to narkotyk :D skoro ktoś to kupuje to ktoś to sprzedaję wielkie mi sensacje,elity cpaja adrenohrom to to jest bestialstwo a takich nikt nie łapie a pod latarnią najciemniej
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl