04.04.2021, 20:40 | czytano: 4580

Wiosna w Pieninach - budzi się przyroda, a turystów jak na lekarstwo (zdjęcia)

pieniny24
To już drugie Święta Wielkanocne w dobie pandemii. Zakaz wynajmowania pokoi spowodował, iż w Pieninach osób jest jak na lekarstwo. Szlaki są prawie puste, co najwyżej można spotkać mieszkańców oraz tych, którzy mają tu jakieś swoje lokum, a zatęsknili za wolnością jaką dają góry. Za to przyroda zachowuje się tak, jakby nic sobie nie robiła z pandemii.
Przebiśniegi i krokusy zwiastują, że pani Wiosny nic już nie zatrzyma. Podobnie koniec zimy ogłaszają kwiatki na drzewach i krzewach. Mrówki jak co roku o tej porze uwijają się w swoich kopcach sprzątając po zimie. Salamandry wygrzewają się na słońcu, gdy tylko uda im się złapać jego promienie między opadami śniegu. A łanie podgryzają soczyste gałązki, które zaczęły puszczać pąki.
Wydaje się, że przyroda bardzo dobrze radzi sobie w czasach, na które my tak bardzo narzekamy. Może chociaż jej jest lepiej...

jd/ zdj. Anna Niezgoda
zobacz także
komentarze
Jaś05.04.2021, 18:16
No no To w sobotę i w niedzielę tłumy psełdo turystów bez maseczek pędziły po ul.Św.Kingi w Krościenku a samochody stały gdzie tylko się dało.Pokoje wynajęte samochody żeby nie stały pod domami gdzie wynajmuja mieszkańcy to stały na parkingu za gminą albo gdzieś pochowane w ogrodach.samochody nawet na rejestracjach CT....
fikcja05.04.2021, 09:16
spotkać mieszkańców oraz tych, którzy mają tu jakieś swoje lokum.... haha...To zobaczcie jak turyści nie po raz pierwszy pod płytą górnego parkingu przy flisackiej w Szczawnicy kamuflują auta, a mieszkają w okolicznych domach. I takich przypadków jest sporo, bo to wyjazdy rodzinne i nie tylko służbowe.
lesniczy05.04.2021, 00:08
Bardzo dobrze,zwierzeta odpoczna od dzikusów...
optymista05.04.2021, 00:05
E tam za chwile władza bedzie krecic film o goralenvolkach, gondole bedzie budowac cos sie bedzie dzialo.
Aras Araskiewicz04.04.2021, 21:34
Zdjęcie chmary jeleni robione na Jaworkach
Zobacz pełną wersję podhale24.pl