07.04.2021, 13:20 | czytano: 4177

Dwaj Afgańczycy zatrzymani przez zakopiańską straż graniczną

Fot. KOSG
Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, dzięki informacji przekazanej przez policjantów z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, zatrzymali dwóch mężczyzn - obywateli Afganistanu.
Zakopiańscy strażnicy graniczni udali się do Koniny, gdzie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemców. W jej wyniku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku powyżej 18 lat.
Cudzoziemcy przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski, bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy, ukryci pod naczepą samochodu ciężarowego.

Kierowca przewożący geowłókninę poinformował, że dzień wcześniej przyjechał z Grecji, podróżując przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.

Natomiast z relacji zatrzymanych Afgańczyków wynika, że pod naczepę wsiedli na Węgrzech, gdzie wcześniej dotarli z Serbii pieszo. Cudzoziemcy zmierzali do Włoch.

Zatrzymanym zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 - wyniki ujemne.
Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów podróży, nielegalnie przekroczyli granicę z RS do RP, nie posiadali w Polsce rodziny i miejsca pobytu oraz wystarczających środków pieniężnych, istniało również ryzyko ich ucieczki.

W związku z powyższym, w sobotę wieczorem, zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Limanowej, obywatele Afganistanu zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy, gdzie będą prowadzone dalsze czynności administracyjne w ich sprawie.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
300 MIL DO NIEBA07.04.2021, 21:23
A śmiali się z Polskiego filmu jak to dwaj bracia uciekli do Niemiec pod przyczepą tira.
matołek07.04.2021, 19:22
@Lubelski.Bez internetu nie wiedział byś w jakim państwie Pacanów leży a się czepiasz.Desperaci.
Lubelski07.04.2021, 14:59
Kompas był zepsuty chyba,albo baterie się wyczerpały, koze mogli sobie wziąć ona by ich poprowadziła na wzgórza monte casino hihi
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl