08.04.2021, 11:01 | czytano: 7194

102 nowe zakażenia koronawirusem na Podhalu

www.gov.pl
75 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim, 27 w tatrzańskim, 5 zgonów z powodu COVID-19, 827 osób na kwarantannie, 764 wykonane testy - to dane o pandemii na Podhalu za ostatnią dobę.
Łącznie w kraju mamy dziś 27887 nowych zakażeń i 954 przypadki śmiertelne (241 wyłącznie z powodu COVID-19, 713 choroby współistniejące).
Jednak jak informuje Ministerstwo Zdrowia, dzisiejsza wysoka liczba zgonów to wynik m.in. opóźnień w raportowaniu placówek medycznych spowodowanych okresem świątecznym.

r/
komentarze
antycovidian09.04.2021, 11:15
@hole
"Ponad 3 tys. to leży po respiratorami a 35 tys. na oddziałach ."

odsyłam do mojej wypowiedzi pod tym artykułem z 16:01, 8 kwietnia 2021

" W archiwum tv Polsat - "Gość wydarzeń" znajdziesz wywiad red. Rymanowskiego z dr. Bodnarem - polecam Ci ten wywiad, szczególnie wypowiedź dr Bodnara, jak się leczy w Polsce ludzi chorych na covid i dlaczego w ciężkim stanie trafiają na oiom i pod respirator."

Jest to bardzo niewygodna wypowiedź, - pytanie, do którego nawet taki miszcz jak @Ja tylko przejazdem nie potrafi się odnieść albo udaje, że go nie widzi.
hole09.04.2021, 09:50
@Kłamstwo
A ty /.../
Ponad 3 tys. to leży po respiratorami a 35 tys. na oddziałach . Czego nie rozumiesz ,że ca że właśnie jest lub będzie dramat w szpitalach. 30 tys. pozytywnych testów z tego sporo będzie bez objawowych, pozostali przechorują w domach a tylko kilka procent trafi do szpitali. np 5% to nowych 1500 osób, a "umiera i zwalnia łóżko tylko 2% czyli 600 osób).
Właśnie cały ten zamęt o ten mały procent w populacji który umrze albo da sie uratować !!!
@Józefina
Lubię takich z rozdwojoną jaźnią
wirusa się nie boję ale s... w gacie jak bym miał się szczepić
Szerokie pole09.04.2021, 09:21
Ludzie po Świętach wracali do pracy za granicę i musieli testy zrobić. Stąd taka liczba testów.
antycovidian09.04.2021, 07:40
@Ja tylko przejazdem
Nie będę się po raz enty powtarzał - dane o które prosisz, wraz z podanymi źródłami, opublikowane prace naukowe, masz w archiwum podhale24, które możesz znaleźć bez najmniejszego problemu
Ja tylko przejazdem08.04.2021, 23:24
@antycovidian
Nie pisz już o tych swoich cyklach, bo te twoje cykle interesują tylko ciebie.
Podaj chociaż jeden tytuł artykuł z recenzowanej prasy medycznej, na poparcie swoich słów. Daję ci tę szansę co wypowiedż, a ty nigdy z niej nie korzystasz.
Nigdy tego nie podasz, zawsze będziesz pisał o cyklach (nie wiadomo dlaczego akurat 40 a nie 32 albo 48), bo to istnieje tylko i wyłącznie w urojeniach antycovidian.
A niczego szczególowo nigdy nie opisałeś, bo masz jasno bladeg pojęcia na czy polaga rt-PCR, czerpiac wiedzę z facebooka i youtube.
Kłamstwo08.04.2021, 23:22
Gdyby nie testy nie było by choroby. Jak to możliwe że mamy w szpitalach 3000 chorych a codziennie przybywa 30 000. To gdzie ta reszta chorych?
Józefina08.04.2021, 23:15
Już 102 to ide się zaszczepić żeby nie umrzeć ze strachu jak będzie 103.
Hole08.04.2021, 22:52
@olo
To wyparcie typu @antycividian to może być
1. Ignorancja i braki w edukacji - dość powszechne
2. Inteligentny inaczej
3. Strach i brak dostosowania do nowych warunków.
4. Cynizm i robienie kasy.
5. Fanatyzm i brak uważności.
6. Psychopatia
Pewnie wiele spasuje , ale wg mnie fanatyzm ( prawda jest tylko jedna, a jak szukam info tylko na potwierdzenie swojej tezy). To też jest cecha psychopatów , którzy nie czują empatii i myślą ze są pępkiem świata . Jest teraz problem globalny ale nie moje myślenie jest najważniejsze . Każda z tych osób która umarła , i bez znaczenia czy na choroby współistniejące to czyjś dziadek siostra czy mama. Może połowa z nich mogła by dalej cieszyć swoją rodzinę , chyba że taki jak rzeczony adwersarz który zapewne jest udręka dla swoich najbliższych. Ale to też człowiek , może odarty z człowieczeństwa i każde życie jest ważne może u najważniejsze i tęgo nie można wrócić .
antycovidian08.04.2021, 21:49
@Ja tylko przejazdem
@olo

Jakiś czas temu na tym forum pod innym artykułem szczegółowo opisałem, jak można fałszować wyniki przy użyciu testów rt-pcr w zależności od tego ile cykli przy badaniu zastosujemy. (poszukaj sobie w archiwum podhale24) Widzę, że Ty dalej swoje, dalej jesteś ślepy i idziesz w zaparte, nie chcesz przyjąć oczywistej wiedzy udokumentowanej tomami publikacji naukowych. Co do testów antygenowych - zastosuj do badania piwo, albo sok i pochwal się wynikiem :) Boże - widzisz a nie grzmisz. Ty to byś się nadawał na doradcę medycznego Morawieckiego jak niejaki prof Horban, o którym Pan Wielgucki powiedział, że "jest idiotą, albo udaje idiotę"
Ja tylko przejazdem08.04.2021, 18:58
@smok
A konkretnie, dlaczego żalosne jest to, że test rt-PCR są uznanym na całym świecie, złotym standardem diagnostyki zakażeń Sars-Cov2? /.../
?@Andre,
Stary frustracie, żeby cię dobić dodam, że jestem tylko przejazdem, ale jak ta sójka, która wybierała się za morze:):):)
Ja tylko przejazdem08.04.2021, 17:54
@antycovidian
Gdybyś umiał czytać, zrozumialbyś, że to nie TVP tylko od Arabów.
Śmiertelninwrogowie Izraela pod wrażeniem działań wroga. Dla mnie inspisujące.
Co do dokora Bodnara, to raczej celebryta niż naukowiec, ale bedziemy mieli dowody, jak zakończy się badanie, po co to twoje niezdrowe podniecenie? Klasyk polecał w tym przypadku, kostkę lodu w bieliznę:):):)
Nie szukaj wiedzy eksperckiej w onetach, polsatach, youtubach i innych popularnych mediach, bonjej tam nie ma. Wiedza jest dostępna na Pubmed, ale będziesz musiał powysilać mózgownicę rozleniwioną od tych głupot, których słuchasz, bo nie dość, że trudno napisana, to jeszcze w 99% po angielsku. Ale ćwicz:):):)
Andre08.04.2021, 17:25
@ ja tylko przejazdem
Bardzo ci współczuję i dobrze że jesteś tylko przejazdem tutaj /.../
Smok08.04.2021, 17:03
"Testy rt-PCR są "złotym standardem""

HAHAHAHHAHAHA.

Żartowałem, zero beki, żałosne.

ŻAŁOSNE
antycovidian08.04.2021, 16:01
@Ja tylko przejazdem
Heh, znów miszczu będąc przejazdem się odezwał.
Jak zwykle, informacje na temat Izraela czerpiesz z paska w tvp. Ogarnij się wreszcie i przestań się dalej kompromitować - polecam wywiad z Ilana Rachel Daniel, dziennikarka, doradca ds. zdrowia i rzecznik praw człowieka - przedstawia aktualną sytuację w Izraelu. Wywiad ukazał się w Holenderskiej telewizji niezależnej Blck Bx tv. Linku nie wklejam, bo nie przejdzie ale jesteś na tyle ogarnięty, że w necie to znajdziesz.
W archiwum tv Polsat - "Gość wydarzeń" znajdziesz wywiad red. Rymanowskiego z dr. Bodnarem - polecam Ci ten wywiad, szczególnie wypowiedź dr Bodnara, jak się leczy w Polsce ludzi chorych na covid i dlaczego w ciężkim stanie trafiają na oiom i pod respirator. Twoich bzdur - szczególnie propagowanej przez Ciebie propagandy rządowej, czytać się nie da, a poza tym, pandemii nie było i nie ma, jest tylko plandemia polityczno - medialna.
olo08.04.2021, 15:23
@antycovidian
Ja nie wiem jakimi metodami byli testowani (ale ty to wiesz!!) ale zakładam że ta samą metodą przez ostatnie np 6 miesięcy.
Co do testu genetycznego RT- PCR to wbrew temu co piszesz jest właśnie zalecany przez WHO.
"..Każdy wirus ma unikatowy zapis genetyczny. Metoda RT-PCR polega na umieszczeniu w probówce wymazu z gardła, amplifikacji pobranego od pacjenta materiału w maszynie, a następnie znalezieniu unikatowego materiału genetycznego koronawirusa. Badanie pozwala potwierdzić lub wykluczyć aktywne zakażenie koronawirusem, zarówno u pacjentów z objawami, jak u pacjentów, u których nie występują żadne objawy choroby?

Co do twojej wisienki na torcie to specjalnie tak napisałem ,że zarażonych a nie koniecznie chorych bo nie wiem ilu z nich chorowało (ale ty wiesz) zakładam że większość, ale to bez znaczenia, żeby nawet średnio inteligentny człowiek mógł zauważyć przygniatającą zbieżność tych dwóch parametrów, których nie można pominąć . Wg mnie jest to ewidentna współzależność. Zastanawiam się co jest powodem takiego wyparcia.
Ja tylko przejazdem08.04.2021, 15:20
@antycovidian

czy ty naprawdę sądzisz, że jak będziesz ciągle pisał brednie o rt-PCR, to one staną się prawdą? Testy rt-PCR są "złotym standardem" w wykrywaniu wirusa SarsCov2 i żadne twoje jojczenia tego nie zmienia:)
Tak jak niezależnie od twojej woli istnieje grawitacja, promieniowanie kosmiczne i Covid-19.

Poza tym, czego w twoim zauroczeniu testami rt-PCR zapewne jeszcze nie odkryłeś, już od dawna u pacjentów objawowych (a u tych obecnie jest znacznie więcej testowanych) wykonuje się badania antygenowe...
Obudź się, czas płynie a ty ciągle w tym samym miejscu, co rok temu...
antycovidian08.04.2021, 13:20
@olo

"Wiem ,że obróbka i analiza danych jest trudna do ogarnięcia dla większości ludzi, ale jeżeli nie widzisz zależności albo przynajmniej korelacji ,że na 1300 zgonów (jak twierdzisz) ,aż 954 osób było zakażonych covid-19 to wartość twojej analizy wynosi - 0 ZERO."

Widzę, że nie bardzo sobie radzisz z tą "obróbką i analizą danych" i pewnych danych nie ogarniasz, bo skąd wiesz jakimi metodami te osoby były testowane - metoda PCR jest niewiarygodna - nawet WHO nie zaleca używania tych testów do celów diagnostycznych - a teraz "wisienka na torcie" "...,aż 954 osób było zakażonych covid-19 ..." zakażenie nie oznacza, że ktoś jest chory. Zakażenie na Sars-CoV-2 a choroba covid-19 to są dwie różne sprawy, ale dla Ciebie to za trudne, bo tego nie ogarniasz - Twoja analiza wynosi 0 ZERO.
normal08.04.2021, 12:58
@antycovidian ty to chyba naprawdę nie masz nic do roboty tylko pisać te bzdury.
O co ci tak naprawdę chodzi o obalenie rządu a jak tak to w którym kraju ?????
Ja tylko przejazdem08.04.2021, 12:55
@bvc

a na Placu czerwonym dają samochodu:):):)
Nie Niemcy poinformowały, że będą stosować amantadynę, a kilku niemieckich ekspertów przebadało amantadynę w probówce.

Póki co w opublikowanym badaniu naukowcy niemieccy stwierdzili, że amantadyna W POTĘŻNYCH DAWKACH, znacznie przekraczających te osiągalne bez ryzyka ciężkich działań niepożądanych in vitro (czyli w probówce) hamuje rozwój wirusa SARs-COV 2.
Aby osiągać te stężenia w drogach oddechowych sugerują użycie amantadyny w inhalacjach.
Są tez badania skuteczności amantadyny na oocytach żabich - rewelacja - póki co można leczyć infekcje Sars C0v 2 u żab:):)

Generalnie medycyna zna tysiące substancji, które skuteczne in vitro okazywały się zupełnie nie skuteczne in vivo (czyli na żywym organizmie).
Ostania histeria to temat hydroksychlorochiny, która miała być remedium na Covid 19 a w badaniach randomizowanych okazało sie, ze raczej zabija niż pomaga...
Poczekajmy na wyniki badania, na pacjentach, które właśnie z wielką pompą zaczęło się w Polsce
Ja tylko przejazdem08.04.2021, 12:40
Uzupełnienie danych do uzupełnienia danych:)

W Polsce 3362 osoby z wentylacją mechaniczną (respirator) z Powodu niewydolności oddechowej w przebiegu Covid-19 - zapewne, wg rożnej maści antycovidianów, podpiętych wyłacznie po to, żeby lekarze mogli sobie poćwiczyć zwiotczenia, intubacje i i rożne nastawy respiratora...

Rozpoczęło badanie kliniczne, randomizowane z podwójnie ślepą próbą, mające na celu ocenę skuteczności amantadyny w leczeniu pacjentów z Covid-19. W szpitalach lekarze obserwują coraz więcej pacjentów w ciężkim stanie, którym podawano (lub sami sobie "zlecili") amantadynę.

Podsumowanie badania z Izraela, opublikowane 30.marca opracowane na podstawie danych uzyskanych od Clalit Health Services (CHS), największej z czterech organizacji zintegrowanej opieki zdrowotnej w Izraelu, która ubezpiecza 4,7 miliona pacjentów (53% populacji).
-1503216 (47,6%) zaszczepionych
-1655920 (52,4%) nieszczepionych

Badanie wykazało 94% spadek infekcji objawowych oraz odnotował 92% SPADEK POWAŻNYCH PRZEBIEGÓW CHOROBY I ZGONÓW WŚRÓD ZASZCZEPIONYCH
Wnioski, jakie Izraelici z tych obserwacji mają, są oczywiste:
szczepienia zmniejszają bezobjawowe zakażenia Covid 19, infekcje objawowe, hospitalizacje i zgony, nie niosąc znaczących skutków ubocznych.
W odróżnieniu od antyszczepionkowców, Żydzi opierają się na twardych dowodach i pewnie dlatego taki mały narodek skutecznie przetrwał kilka tysięcy lat i ma się całkiem dobrze:)
A żeby było ciekawiej, powyższe badanie bardzo zainteresowało dziennikarzy z ARAB NEWS, 08.April 2021 :):):)
p.08.04.2021, 12:20
antycovidian - też uzupełnienie twoje dane, gdy byłeś niemowlakiem to szczur przeleciał z ucha do ucha, dlatego jest tam tak pusto.
olo08.04.2021, 12:15
@antycovidian
Więcej ludzi z objawami = więcej skierowań na testy.

Wiem ,że obróbka i analiza danych jest trudna do ogarnięcia dla większości ludzi, ale jeżeli nie widzisz zależności albo przynajmniej korelacji ,że na 1300 zgonów (jak twierdzisz) ,aż 954 osób było zakażonych covid-19 to wartość twojej analizy wynosi - 0 ZERO.
bvc08.04.2021, 11:37
Wczoraj Niemcy poinformowały, że będą leczyć amantadyną.
antycovidian08.04.2021, 11:16
Uzupełnienie danych

W Polsce ciągu ostatniej doby wykonano testów : 111 500
to i liczba zakażonych musi być proporcjonalnie wyższa

W ciągu ostatnie doby zmarło w Polsce ok 1300 osób w tym PRAWDOPODOBNIE z powodu covid-19 - 241 osób.

Przeprowadzonych sekcji zwłok potwierdzających zgon wyłącznie z covid 19 - 0 ZERO

Społeczeństwo powoli otwiera oczy i coraz mniej "się łapie" na propagandę tego NIErządu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl