08.04.2021, 18:47 | czytano: 2810

Rabczańscy radni nie zgadzają się z polityką powiatu

Chodzi o inwestycje drogowe. Część radnych Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju uważa, że powiat nie powinien ciągle wyciągać od miasta pieniędzy na własne inwestycje. - Nie może nas powiat szantażować, że coś wam zrobimy, jak dacie nam kasę. Na litość boską, to chyba nie jest w porządku - mówiła radna Aleksandra Koper.
Radni ostatecznie zgodzili się, na wniosek burmistrz Leszka Świdra, partycypować w kosztach budowy odwodnienia przy ulicy Sądeckiej, która jest zarządzana przez powiat. Mieli jednak zastrzeżenia, że miasto kolejny raz dopłaca do inwestycji powiatowej.
To jest droga powiatowa, to zadanie powiatu, miasto może "łaskawie" udzielić zgody na wejście w swój teren i to powinien być wkład własny. Słyszmy, że nie ma pieniędzy, kasa miasta jest pusta, a tu mamy się dokładać - mówił radny Jan Kwatyra, a podobnego zdania byli też inni.

- Powiat realizuje inwestycje tam, gdzie gminy partycypują w kosztach pół na pół. Ja wiem, że my byśmy też w gminie chętnie poszukali, żeby nam ktoś pół dołożył, ale powiat przyjął takie założenie, że tam gdzie gminy partycypują, to robi w pierwszej kolejności. Tak to wygląda - rozkładał ręce burmistrz Leszek Świder.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Obserwator09.04.2021, 08:33
Przecież sama rada miasta Rabki była kiedyś przeciwna powiatowi Gorczanskiemu - Rabka , Mszana Dolna, Jordanów, Raba Wyżna......
To teraz na kolana i prosić o Wszystko.
konkubin08.04.2021, 23:43
@taka prawda
Prawda jest taka że nie oddali wszystkiego co zabrali,co lepsze zostawili.Poza tym jaki dług miał N.Targ jaki Rabka...
taka prawda08.04.2021, 21:56
konkubin - szpital w Rabce w kampanii w 2006 roku obiecała przejąc kandydatka ówczesna Ewa Przybyło i dzięki temu wygrała wybory.
Powiat z wolą wyborców i wolą burmistrzyni Ewy Przybyło oddał szpital samorządowi Rabki - bez długu, który był przejęty przez szpital w Nowym Targu.
Samorząd Rabki odrodzi się po złym zarządzaniu przez ostatnie kadencje tzn od 2006 do 2018. To wymaga wiele pracy burmistrza i całej Rady Miasta.
Nie idzcie drogą PiS
konkubin08.04.2021, 20:03
Układajcie się dalej z powiatem,niech was doją ile się da.W sprawie szpitala też się ukladaliście,efekt znany.Poszedłbym po rozum do głowy i zatrudnił fachowca od wodociągów na dyrektora szpitala...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl