10.04.2021, 14:18 | czytano: 2618

Petycja rodziców ze Stasikówki odrzucona

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki ze Stasikówki zwróciła się z petycją do Rady Gminy Poronin w obronie szkoły przed likwidacją. - Nie ma takich planów – odpowiada gmina.
Rodzice nie zgadzają się z polityką edukacyjną władz gminy i sprzeciwiają się zamknięciu szkoły w Stasikówce. Przewodniczący Rady Rodziców napisał, że rodzice nie zgadzają się na przeniesienia dzieci ze Stasikówki do szkoły w Murzasichlu i wniósł o zachowanie obecnego statusu miejscowej szkoły.
Radni uznali petycję za bezzasadną, bo - jak podkreślają - postulaty rodziców są przedwczesne. „Rada Gminy Poronin nie podjęła żadnych formalnych kroków mających na celu zamknięcie szkoły w Stasikówce” - podkreślili.

Dotychczasowe uchwały, jak zaznaczają radni, mówią jedynie o reorganizacji szkół w gminie w związku z budową szkoły w Murzasichlu, która rozpocznie się w czerwcu. Po zakończeniu budowy i otwarciu szkoły do Murzasichla przeniesieni zostaną uczniowie z klas IV-VI ze Stasikówki. W nowym i nowocześnie wyposażonym budynku, zdaniem władz gminy, będą mieli lepsze warunki do nauki. Szkoła w Stasikówce pozostanie, z klasami I-III.

r/
zobacz także
komentarze
Informator11.04.2021, 22:16
Dowód - https://m.podhale24.pl/aktualnosci/artykul/75765
Informator11.04.2021, 21:23
"Prawda jest taka, że szkoła w Stasikówce na obecnych zasadach będzie działała jeszcze dwa lata, do 31 VIII 2023 r. Następnie 1 IX 2023 r., Szkoła Podstawowa w Stasikówce zostanie zlikwidowana i po tej likwidacji utworzona Szkoła Filialna w Stasikówce dla klas I-III. Ale kto da gwarancję, co się wydarzy za dwa lata. Może się okazać, że budynek szkoły przyda się komuś na działalność gospodarczą, np. produkcję pierogów (jak to ma np. miejsce w zlikwidowanej 1 IX 2019 r. szkole w Groniu, w sąsiedniej gminie Bukowinie Tatrzańskiej). Tłumaczenie się niskim poziomem nauczania to ściema." Dobrze by było by decydenci o tym wiedzieli a nie walili ściemy. Tak samo i mnie wychodziło. Małe Ciche ma obiecany remont szkoły
Zorientowany11.04.2021, 20:09
Prawda jest taka, że szkoła w Stasikówce na obecnych zasadach będzie działała jeszcze dwa lata, do 31 VIII 2023 r. Następnie 1 IX 2023 r., Szkoła Podstawowa w Stasikówce zostanie zlikwidowana i po tej likwidacji utworzona Szkoła Filialna w Stasikówce dla klas I-III. Ale kto da gwarancję, co się wydarzy za dwa lata. Może się okazać, że budynek szkoły przyda się komuś na działalność gospodarczą, np. produkcję pierogów (jak to ma np. miejsce w zlikwidowanej 1 IX 2019 r. szkole w Groniu, w sąsiedniej gminie Bukowinie Tatrzańskiej). Tłumaczenie się niskim poziomem nauczania to ściema.
Popieracz11.04.2021, 07:33
Do bacioka,. Co oznacza nick - baciok? Czyli należy rozumieć że w gminie działa POPiS czyli najpiertw PO a teraz po transformacji PiS? Zatem mamy do czynienia z przefarbowanymi lisami. Terraz już jasne uwzględniając informacje pozostałe.
baciok@10.04.2021, 21:42
Do nick Wojtek
Czemu rozdrażniony?
Taka jest rzeczywistość.
Nie chce dowalać do pieca ale niektórzy czołowi PiSowcy z tej Gminy to dawna czołówka PO w Powiecie Tatrzańskim.
W internecie nic nie ginie
Jakoś nie lubie ludzi bez honoru zmieniających poglądy polityczne.
Szkoły w Malem Cichem i Stasikówce to bedą filie szkoły w Murzasichlu, a nie samodzielne byty.
I to jest smutne.
Wojtek10.04.2021, 19:00
do mieszkaniec Gminy,wspaniale to wszystko wyklarowałeś,a zwłaszcza ostatnie Twoje zdania wszystko ilustrują,a baciok@ jest jakiś rozdrażniony i tak chlapie byle co.
baciok@10.04.2021, 16:58
Kto rządzi w Gminie Poronin?
Odpowiedź PiS
Kto likwiduje szkoły?
Odpowiedź PiS
Kto zlikwidował Gimnazja
Odpowiedź PiS
Ot logika dobrej zmiany.
Popieracz rodziców10.04.2021, 16:01
To było do przewidzenia. Ot taka to jest ta demokracja. Wspieram tych rodziców bo kwestią kuratora w władz gminy jest dbanie to to co jest .
Mieszkaniec gminy.10.04.2021, 15:01
W tym problem, że mieszkańcy Stasikówki sami nie zapisują dzieci do tej szkoły, bo poziom nauczania niski. W ten sposób Stasikowiany bez pomocy Gminy zamykają szkołę. Zaznaczyć trzeba, że na nowy rok szkolny nie ma zapisanego ani jednego dziecka. Nie będzie I klasy ! To w takim razie mieszkańcy całej gminy mają utrzymywać pusty budynek?
linijka10.04.2021, 14:26
"Radni uznali petycję za bezzasadną, bo - jak podkreślają - postulaty rodziców są przedwczesne."

Później będzie komunikat że petycja bezzasadna bo postulaty rodziców są spóźnione bo już po ptokach i szkoły nie ma :-)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl