12.04.2021, 16:00 | czytano: 5156

Policja odradza wycieczki na krokusy

zdj. Piotr Korczak
Na tatrzańskich polanach pojawiły się krokusy. Wysyp tych kwiatów co roku przyciąga tłumy turystów, chętnie fotografujących malownicze krajobrazy. - Niestety sytuacja epidemiczna w Polsce, ciągle duża ilość osób zakażonych każdej doby, bardzo duże obciążenie szpitali, a także to, co najsmutniejsze - duża liczba osób zmarłych z powodu Covid19, powinna wzbudzić u wszystkich refleksję, na temat zasadności przyjazdu w tych dniach na Podhale - podkreśla zakopiańska policja.
Na „krokusowe weekendy" w poprzednich latach przyjeżdżało pod Tatry nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów. - W obecnej sytuacji mogłoby przynieść to tragiczne skutki - przekonują policjanci. - Utrzymanie dystansu społecznego w warunkach wielotysięcznych najazdów na relatywnie małe tatrzańskie dolinki, będzie praktycznie niemożliwe. Dlatego apelujemy do wszystkich stęsknionych za podziwianiem krokusów w ich naturalnym środowisku, o powstrzymanie się od przyjazdu do Zakopanego i na Podhale. Niech nasze zachowanie nie pogarsza i tak trudnej sytuacji personelu medycznego, codziennie walczącego o zdrowie i życie osób chorych na Covid19. Bądźmy odpowiedzialni, nie narażajmy niepotrzebnie siebie ani innych!
oprac. r/
komentarze
hole15.04.2021, 13:53
@czytać
Z definicji foliarza na wiki

"..Foliarze są zakładnikami efektu potwierdzenia. Oznacza to, że wszelkie źródła traktują bardzo wybiórczo i przyjmują bezkrytycznie wszelkie informacje potwierdzające ich przekonania i światopogląd, z kolei z miejsca odrzucają jakiekolwiek argumenty przeciw swoim urojeniom..."
To może coś innego poczytasz np PubMed
giez2415.04.2021, 10:04
do wszystkich , jak głosowaliście tak też i macie- Amen
obudźcie się12.04.2021, 22:56
@Kto by się liczył z innymi. Kto konkretnie z Podhala jest teraz w Egipcie na tych wczasach 6tygodniowych? Podaj te osoby z imienia i nazwiska.
Ale myślę, że nie napiszesz, bo sobie to zwyczajnie wyssałeś z palca. Zresztą, gdyby nawet ktoś taki istniał, to pewnie jakaś pojedyncza rodzina, która posiada jakiś bardzo duży biznes i do tego jeszcze pewnie plecy, i tylko dlatego jeszcze trzyma się na powierzchni. Ale takich osób jest bardzo mało. W większości to niestety teraz mali i średni przedsiębiorcy cienko przędą. A będą coraz cieniej. Wszystko teraz robi się po to, aby państwo, pospołu z wielkimi korporacjami, przejęło mniejszy biznes. Już tak się dzieje - np. PZU, spółka skarbu państwa, wykupuje firmy z branży fitness. PHH wykupuje hotele. Majątek, na który ciężko pracowały całe rodziny, zabierają nieroby z rządu. To się nie może skończyć dobrze. Jak ktoś z was pamięta PRL i jak były zarządzane państwowe przedsiębiorstwa, i jak się to skończyło, to przekażcie proszę swoją wiedzę młodym. Niech ich nie zwiodą piękne hasełka. Socjalizm to zło!
w12.04.2021, 22:18
@ciekawski
Chronimy starszych i słabszych, stawiając na szali naszą przyszłość. Kiedy napytamy sobie przez to wszystko biedy, starsi i słabsi nas z tego nie wyciągną tylko my sami. Co zrobią? Wyciągną ręcę po pomoc. Zdrowe i silne społeczeństwo powinno żyć normalnie a potencjalnie zagrożeni żyć na kwarantannie.
ciekawski12.04.2021, 21:29
@&&&
Dlaczego kosztem jednostek mają cierpieć miliony. Na raka umiera wielokrotność zgonów na covid-19 - powiedz to rodzinom zmarłych na nowotwory, którym odmówiono leczenia - diagnostyki. Powiedz to rodzinom ponad 100 000 osób, które zmarły ponadplanowo przez blokadę służby zdrowia. Następnym razem dobrze się zastanów co piszesz, bo w tym czasie w Zakopanem z powodu nowotworów zmarło kilkakrotnie więcej osób niż na "sławny covid-19" Jak spojrzysz tym rodzinom w oczy.
&&&12.04.2021, 20:39
"Nie odwołujemy się do emocji"
no to mam powtarzać za idolem niektórych, że kowid to lekka i przyjemna choroba ?
Smok12.04.2021, 20:10
&&&
skoro ty możesz udawać, że szmatka na buzi kogoś chroni to ja mogę udawać, że ją mam :-)
DJ12.04.2021, 19:59
Taki apel to powinien być 3 dni temu.... W weekend były tłumy bez masek, bez dystansu, a Ci przyjezdni nagle mają rodziny lub swoje mieszkania na Podhalu... Popatrz popatrz... jakie ciekawostki...
Marucha12.04.2021, 18:53
Właśnie czytałem że co 1000 przypadek zakażenia jest na świeżym powietrzu.
Nie odwołujemy się do emocji12.04.2021, 18:40
@&&& to dość prymitywne odwoływanie sie do emocji. TAK SAMO można powiedzieć zeby wszyscy zwolennicy zamknięcia służby zdrowia, i lockdownow i maseczek spojrzeli w oczy chorym ktorzy na czas nie otrzymali pomocy i zmarli tj . Ok. 60 tys nadprogramowych zgonów nie covidowych nigdy nie jest tak ze można uratować wszystkich bo.nie bawimy się w Pana Boga ludzie zawsze umierali. Proszę spojrzeć w statystykę ile osób zmarlo w 2018 roku z powodu zapalenia płuc gdzie patogen byl nie znany. To się Pan mocno zdziwi !!! Wszystko można znaleźć tylko trzeba wyłączyć tv i szukac u źródła
Czytać12.04.2021, 18:34
@ kto by się liczył z innymi ... no właśnie problem jest w tym ze.antycovidowcy dużo czytajq wiec .. każdy antycovidowiec przeczytal 3 tomy książki Fałszywa pandemia , testy pcr, maski, każdy przeczytal książki Klausa Schwaba Wieki reset i Wielka Rewolucja Przemysłowa każdy przeczytal założenia Agendy 2030, rozporządzenie z grudnia 2020r. O odpowiedzialności za eksperymenty, każdy przeczytal tzn ChPL oferowanych szczepionek , każdy przeczytal czym jest TRANSHUMANIZM... wiec jak przeczytasz to napisz to samo ok ???
Hiob12.04.2021, 18:13
@&&&
Prochem jesteś i w proch się obrócisz...
Każdy umrze i nie ma żadnej władzy by mógł nad tym zapanować.
&&&12.04.2021, 17:58
@ciekawski, powiedz to prosto w oczy rodzinom zmarłemu wczoraj Jerzemu Zacharko, oraz wcześniej zmarłej doktor Ewie Dawidek. Za takie komentarze powinno sie karać... brak słów, kretynizm do kwadratu.
jajkobyły12.04.2021, 17:45
Policja niech się zajmie tym do czego została powołana .No i może trochę refleksji w zakresie zaangażowania w działania de facto skierowane przeciwko społeczeństwu.. Za bezkrytyczne wykonywanie poleceń rządu pisuarów już zapłaciliście spadkiem zaufania społecznego a niektórzy z Was mogą zapłacić gorzej. Jeśli sądzicie że tłumaczenie wykonywałem rozkazy chwyci to niech się łudzi dalej.
Zdrowy12.04.2021, 16:30
Od razu wszystkich w domach pozamykajcie.
ciekawski12.04.2021, 16:30
Dzień bez straszenia ludzi, podkręcania im emocji - dniem straconym. Stres też zabija. Przyjeżdżajcie z całymi rodzinami, bo jedynie tu jest enklawa NORMALNOŚCI, gdzie nie musicie mieć na sobie namordników, gdzie możecie pooddychać pełną piersią. Nie pamiętam takich tłumów ludzi w Tatrach, Gorcach - na Turbaczu, jak w ostatni weekend. Pandemii nie było, pandemii NIE MA - jest tylko pandemia polityczno - medialna.
Kto by się liczył z innymi12.04.2021, 16:25
Wzbudzanie refleksji to nie z tym społeczeństwem. Egocentryzm nie pozwala na odpowiedzialność społeczną. Jedyna nadzieja, że lokalni przedsiębiorcy, którzy wykupili sześciotygodniowe turnusy biedy w Egipcie, jeszcze nie wrócili do swoich biznesów.
Antycovidowcy nie potrafią nie tylko myśleć ale też z czytaniem mają problemy, że o odrobinie wrażliwości nie wspomnę. Czytanie więc kolejnych nekrologów, to za trudna umiejętność.
Bawić się trzeba. Naród zestresowany, głodny normalności. Fun się liczy i kacze dzioby na fejsie. To są priorytety tego narodu.
Wyrocznia12.04.2021, 16:02
No popatrzcie! Milicjanci stali się specjalistami od epidemii.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl