15.04.2021, 18:20 | czytano: 1850

Rozpoczęła się budowa placu zabaw w Tylmanowej

Fot. UG Ochotnica Dolna
W Tylmanowej w os. Kłodne rozpoczęła się budowa placu zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji dorosłych, z ogrodzeniem i nawierzchnią bezpieczną placu zabaw, zielenią i chodnikiem w osiedlu Kłodne.
13 kwietnia nastąpiło przekazanie terenu budowy i dokumentacji wykonawcy. Na miejscu obecni byli: wójt Tadeusz Królczyk, pełnomocnik wójta ds. inwestycji Paweł Ceterą, Bartosz Wszołek – inspektorem nadzoru, przewodniczący rady Maciej Mikołajczyk oraz Adrian Piotrowski, kierownik robót firmy ROYAL PLAY.
- Na różanych etapach zaawansowania są przygotowania do realizacji kolejnych czterech placów zabaw: Os. Gronie i os. Jamne w Ochotnicy Górnej, Os. Rzeka, os. Łęg Górny w Tylmanowej oraz os. Młynne w Ochotnicy Dolnej - informuje wójt Tadeusz Królczyk. - Generalnie największym problemem w budowie placów zabaw jest zdobycie wszystkich niezbędnych pozwoleń, ponieważ nasza gmina nie dość, że dysponuje bardzo skąpym terenem, to w dodatku w lokalizacjach bardzo trudnych do realizacji inwestycji. Mimo tego udało się nam już oddać do użytku trzy strefy aktywności z placami zabaw i w tej chwili uruchomiliśmy trzeci przetarg na dużą strefę ze skate parkiem w Ochotnicy Dolnej

oprac. r/ UG Ochotnica Dolna
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl