20.04.2021, 20:00 | czytano: 5578

Kto dokończy wodny plac zabaw?

Fot. Robert Miśkowiec
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na dokończenie budowy wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym. Wielomilionowa inwestycja, która miała być jedną z większych atrakcji parku, od trzech lat nie może się doczekać finału.
Budowa ruszyła w 2018 roku i miała tego roku również się skończyć. Potem były opóźnienia, przedłużanie terminu zakończenia prac, spór wykonawcy z magistratem o pieniądze, a w końcu, wiosną ub. roku firma z Jarosławia porzuciła plac budowy. Miasto ogłosiło nowy przetarg, wybrało firmę z Rabki-Zdroju, ale wyniki zostały zaskarżone i ostatecznie przetarg unieważniono.
W ostatnich dniach magistrat ogłosił kolejne postępowanie, licząc, że tym razem znajdzie wykonawcę, który dokończy budowę, na której stan zaawansowania prac wynosi ok. 60%. Wykonawca, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie znany w maju, a atrakcja będzie gotowa jesienią.

Przypomnijmy, iż wodny plac powstaje w centrum parku, w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Docelowo składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Turyści z dziećmi21.04.2021, 14:23
Tyle wspaniałych, pięknych (kolorowych, edukacyjnych, itp.) - inwestycji w różnych miastach, zwłaszcza uzdrowiskowych. A w mieście Dzieci Świata tak jakoś szaro i buro, bez pomysłu skierowanego gł. dla dzieci (niby kol.- kwiatowo w parku, ale przecież utrzymanie nie mało - kosztuje). Można było coś: regionalnie, edukacyjne, etc. Gdzie te oryginalne , a nie "nowoczesne" - pomysły?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl