27.04.2021, 12:25 | czytano: 2811

W stronę stabilizacji. Wojewoda "odmraża" łóżka covidowe w podhalańskich szpitalach

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
W związku z poprawiającą się sytuacją pandemiczną, w szpitalach m.in. w Nowym Targu i w Zakopanem, maleje liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19.
- Już prawie o 700 zmniejszyła się liczba zajętych łóżek covidowych w małopolskich szpitalach. 6 kwietnia wynosiła ona 3051. Wczorajszy raport mówił o 2356 osobach hospitalizowanych z powodu COVID-19. O ponad 60 – w stosunku do swoistego rekordu z 13 kwietnia – zmniejszyła się też liczba zajętych łóżek respiratorowych (wówczas wynosiła ona 413, natomiast wczoraj – 350). Robimy zdecydowany krok w stronę stabilizacji. Dlatego w uzgodnieniu z dyrektorami szpitali wydaję kolejne decyzje „uwalniające” łóżka covidowe. Do końca ubiegłego tygodnia zostało ich „odmrożonych” 448. Dodatkowo staramy się ukierunkować nowe przyjęcia zakażonych pacjentów na szpital tymczasowy w EXPO Kraków tak, aby w szpitalach bazowych było jak najwięcej miejsc dla pacjentów niecovidowych – tłumaczy wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
W ubiegłym tygodniu decyzją wojewody o 50 zmniejszono liczbę łóżek covidowych w Szpitalu Powiatowym im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. W tym tygodniu zmiany dotkną Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznej w Nowym Targu, w którym liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem zmniejszy się o 28.

Do 4 maja odmrożonych zostanie łącznie 678 łóżek covidowych, w tym 35 łóżek respiratorowych/ OIOM, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia odblokowania i poszerzenia możliwości prowadzenia operacji planowych.

Źródło: MUW, oprac. r/
komentarze
Opozycja nie budzi zaufania27.04.2021, 22:11
Nareszcie jakaś pozytywna wiadomość. Wszystko idzie w dobrym kierunku,
i wszystko wskazuje, że będzie lepiej, ponieważ wściekłość nie może
wygrać z rozumem.
bum cyk cyk27.04.2021, 21:33
P. Lech Wałęsa mówił "Chcesz być zdrowy, stłuc termometr", chcesz być zdrowy od C-19, przestań się testować. Ilość testów zmalała, to i ilość zakażonych też, ale już ten "socjopata" Niedzielski straszy, że od Hindusów idzie hahahahaha - kolejna fala i ma dotrzeć we wrześniu, jak zacznie się kolejny okres przeziębień z dawna zwany grypą a winni tej fali będą, no kto zgadnie ??? no społeczeństwo bo w wakacje miało w d... rządowe obostrzenia. Dalej chodźcie w tych szmatach na twarzy i pozwalajcie sobie chodzić po głowie.
Dobre wieści27.04.2021, 18:40
"Wojewoda "odmraża" łóżka covidowe" - nie używane łóżka zamarzły, bo wiosny ni chu chu, to teraz trzeba odmrażać.
Rząd do dymisji NATYCHMIAST27.04.2021, 17:06
STOP LOKDOWN !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl