28.04.2021, 10:23 | czytano: 1639

Kolejny nietrzeźwy kierowca quada zatrzymany w Szczawnicy

Arch. Podhale24.pl
Policja zatrzymała 29-letniego mieszkańcy Szczawnicy, który mimo zakazu prowadzenia pojazdów jechał quadem, w dodatku pod wpływem alkoholu.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem oraz Straży Miejskiej w Szczawnicy, podczas wspólnego patrolu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę quada. Pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej, a kierowca nie posiadał prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 29-letni mieszkaniec Szczawnicy posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, podczas rozmowy policjanci od kierowcy wyczuli alkohol. Badanie wykazało u 29-latka 0,7 promila alkoholu w organizmie.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wydanego przez sąd zakazu, grozi mu wysoka grzywna, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

To już kolejny nietrzeźwy kierowca quada zatrzymany w ostatnim czasie w Szczawnicy. Kilka dni temu inny szczawniczanin wjechał quadem w bramę do posesji. Miał 2,5 promila alkoholu.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
zobacz także
komentarze
zibi.p29.04.2021, 10:13
gadajo że to ten sam quad ino woźnica inny.... cosik pechowa furmanka
ali28.04.2021, 11:22
Co z tego że ich łapią jak od razu wypuszczają !! Trzeba jednego z drugim na miesiąc bezwzględnego więzienia i zobaczycie jak to dobrze działa nie mówiąc o przepadku pojazdu na skarb państwa .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl