06.05.2021, 09:44 | czytano: 5172

Jest nowy wicestarosta tatrzański i nowa radna (zdjęcia)

ZAKOPANE. Radny Władysław Filar został wybrany na stanowisko wicestarosty tatrzańskiego. Zastąpił zmarłego w kwietniu Jerzego Zacharkę.
W tajnym głosowaniu, które odbyło się podczas porannej sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego, za jego kandydaturą zagłosowało 17 radnych, 1 osoba się wstrzymała, nikt nie był przeciw.
W Starostwie Powiatowym w Zakopanem nowy wicestarosta będzie zajmował się sprawami m.in. z zakresu edukacji, komunikacji, służby zdrowia oraz pełnił nadzór na 16 jednostkami organizacyjnymi - są to szkoły, instytucje związane z opieką społeczną, placówki kulturalne oraz szpital powiatowy. - To bardzo rozległy zakres obowiązków - mówił starosta Piotr Bąk, wymagający, jak dodał, dużego doświadczenia i odpowiedniego przygotowania.

- W mojej ocenie pan Władysław ma ogląd rzeczy, ma przygotowanie i sprosta tej niełatwej funkcji, którą przyjdzie mu pełnić - dodał.Władysław Filar ukończył studia wyższe na Akademii Górniczo-Hutniczej. Jest radnym powiatowym, zasiadał w zarządzie powiatu, w przeszłości był m.in. dyrektorem zakopiańskich domów dziecka, prowadził rodzinny dom dziecka, obecnie jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4. Był wyróżniony m.in. za prace na rzecz dzieci.

- Nie wiem czy uda mi się wszystkich zadowolić. Mam świadomość, że życie nie zawsze głaszcze. Ale jedno mogę wam powiedzieć: nie wybraliście ani polityka, ani celebryty, człowiek, który dorobił się fortuny. Nie wybraliście człowieka, który jeździ wypasioną furę, bo mając gromadę dzieci w domu zawsze były inne wydatki - mówił w pierwszych słowach, podkreślając, że całe swoje życie zajmował się pomocą dzieciom i potrzebującym.

Na dzisiejszej sesji została również zaprzysiężona nowa radna. Miejsce Jerzego Zacharki w radzie powiatu zajęła Krystyna Gąsienica Wawrytko.Radny powiatowy i wicestarosta tatrzański Jerzy Zacharko zmarł na początku kwietnia w wieku 70 lat na COVID-19.

r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mówię jak jest07.05.2021, 08:47
To jest bardzo dobra zmiana! Gratulacje dla Pana Filara.
Danka Skakanka06.05.2021, 22:57
Dobry człowiek, świetny pedagog!!
Pozdrawiamy Pana Filara
tak trzymać06.05.2021, 11:13
Rodzinna passa trwa i trwać będzie .Całe familijne zakopane . Ujki , stryki i ujki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl