07.05.2021, 15:13 | czytano: 9889

Nowy park w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Przed południem oficjalnie oddano do użytku zmodernizowany park przy Śląskim Centrum Reabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju. Ma powierzchnię 3,5 hektara i jest ogólnodostępny.
Prezes ŚCR-U Jarosław Wieszołek podkreśla, że inwestycja ta domyka przestrzeń parkową w Rabce-Zdroju. Choć park leży przy budynku Centrum, graniczy z Parkiem Zdrojowym poprzez ulicę Nowy Świat i jest jego przedłużeniem. Podczas otwarcia przypomniał, że jego bramy są otwarte i zachęcał do korzystania z niego mieszkańców, kuracjuszy i turystów. - Oddajemy odnowiony w modernistycznym duchu park z nową tężnią solankową, altaną uzdrowiskową, wieloma nowymi ławkami i leżakami, placami zabaw dla najmłodszych kuracjuszy i dzieci odwiedzających Rabkę-Zdrój, a także trzema ścieżkami edukacyjnymi. Osoby korzystające z terenów rekreacyjnych wokół budynku SCRU będą mogły spacerować odnowionymi alejkami w otoczeniu starych dostojnych drzew oraz wielu nowych nasadzeń - zachęca.
- Wierzę, że Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe będzie miejscem, do którego ludzie będą przyjeżdżać na leczenie, a park, miejsce, gdzie będą się dobrze czuć i wracać do zdrowia – podkreślił burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder. - Cieszę się, że otwarcie tego parku poszerzy nasz istniejący park. Nadszedł czas by pomyśleć o stworzeniu szlaku rabczańskich tężni, bowiem przy Centrum powstała czwarta już tężnia w naszym uzdrowisku.

r/
komentarze
szarpi bramka07.05.2021, 19:04
"Prezes przypomniał podczas otwarcia że bramy są otwarte dla wszystkich", jeżeli haha pan Z. zechce je otworzyć, a jak nie zechce to kłódka będzie wisiała aż przerdzewieje i sama odpadnie.
panika07.05.2021, 18:36
@Anonim.Ty z tych rodziny Cykorów? 15 rząd ogłosi że nie ma świrusa na zewnątrz.Szukaj zmywacza do maski bo ci się pewnie od roku do gęby przykleiła.O uszach gremlinie nie wspomnę.
Anonim07.05.2021, 17:47
W Rabce jest inne prawo niż w całej Polsce i nie są wymagane maski w budynkach oraz na zewnątrz.... dobry przykład daje władza....
Rabczanin07.05.2021, 17:24
Na zdjęciu cacy a gdzie miejsca dla małych kuracjuszy wypada zmienić nazwę nie ma juz RABKA MIASTO DZIECI są śmieci!!!!!!
MK07.05.2021, 16:10
To tak nisko już upadło uzdrowisko rabczańskie, że Solanke muszą ciągnąć do tężni aż z "Zabłocia". Podobno inne solankowe kapiele też są sprowadzane np. ze Szczawnicy, bo Rabka produkuje tylko śmieci. Tylko daje obraz upadku i zupełnego braku doświadczenia obecnie i wcześniej rządzących tym pseudo-uzdrowiskiem...
Maria z Rabki07.05.2021, 15:49
Super, fotki popstrykane, to najwyższa pora pomyśleć o małych kuracjuszach, których w sanatorium brak. Wszystko zmierza ku temu, aby z uroków pięknego parku mogli korzytać tylko dorośli. Brak porządnego gospodarza i menagera, który potrafiłby przywrócić świetność temu obiektowi.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl