18.05.2021, 11:52 | czytano: 2916

16 nowych zakażeń na Podhalu

www.gov.pl
14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim, 2 w tatrzańskim, 427 wykonanych testów, 2 zgony związane z COVID-19, 381 osób na kwarantannie - to dane o pandemii na Podhalu za ostatnią dobę.
Łącznie mamy dziś w kraju 1734 nowe zakażenia i 245 przypadków śmiertelnych (73 wyłącznie z powodu COVID-19, 172 choroby współistniejące).
r/
komentarze
antycovidian18.05.2021, 21:27
""Siedem zabobonów "pandemicznego" ciemnogrodu

7. Pandemiczny mit ? dzieci muszą być zaszczepione, bo zarażą i uśmiercą dorosłych. Naukowe fakty: na coś trzeba się zdecydować albo zaszczepieni dorośli są chronieni przed chorobą albo nie zaszczepione dzieci, które w 99% przechodzą chorobę łagodnie, a śmiertelność to tysięczne promila, stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych. Szczepienie tej populacji z naukowego punktu widzenia jest absurdem, jeśli nie zbrodnią.

Większość z tego, co zostało powyżej wyłożone, to zakres wiedzy ze szkoły podstawowej, której zabrakło profesorom medycyny i wirusologom. Przy pomocy topornych środków propagandowych, wciskanych ludziom na niespotykaną dotąd skalę, wywołano pandemię głupoty. Myślenie i elementarną wiedzę zastąpiły zabobony medialne, a ogłupiony tłum naszprycowany ignorancją, ślepą wiarą i strachem przed demonem ?pandemii?, podpala stosy pod każdą czarownicą, która w podstawówce nie spała na lekcjach biologii."
Piotr Wielgucki

i tyle by było na dzisiaj - spokojnej nocy
mądry i skromny18.05.2021, 20:48
No Przyjechany- ring wolny- szczególnie interesuje mnie omówienie trzeciego mitu- i nie próbuj lać wody na inny temat.
antycovidian18.05.2021, 18:55
"Siedem zabobonów "pandemicznego" ciemnogrodu

4. Pandemiczny mit ? jedyna metoda zwalczania wirusa, to szczepionka. Naukowe fakty: na świecie istnieją tysiące wirusów, na które nigdy nie było i nie będzie szczepionek, bez masowych szczepień ludzkość zwalczyła ptasią i świńską grypę oraz? SARS-CoV-1. Dzieje się tak, ponieważ ludzki organizm samodzielnie potrafi zwalczać wirusy, które z czasem giną albo tracą zdolność do infekowania.

5. Pandemiczny mit ? szczepienia zapobiegają zakażeniom. Naukowe fakty: żadna szczepionka nie zapobiega zakażeniu, co więcej każda szczepionka jest kontrolowanym zakażeniem organizmu, co ma wspomagać układ immunologiczny. Szczepionka nie chroni przed infekcją, szczepionka pozwala skuteczniej zwalczać chorobę, o ile rzeczywiście jest szczepionką, a nie produktem marketingowym pod wypromowanym szyldem Covid?19.

6. Pandemiczny mit ? szczepienia to powrót do normalności. Naukowe fakty: według wskazań ?ekspertów?, zaszczepieni nadal muszą zachowywać DDM, zaszczepieni lekarze w maseczkach przyjmują zaszczepionych pacjentów w maseczkach, szpitale wymagają od zaszczepionych testów, producenci ?szczepionek? zapowiadają konieczność cyklicznych zabiegów."
c.d.n.
politycznewyliczanki18.05.2021, 15:16
To jednak JEST ! a już go nie było
ski18.05.2021, 14:17
ale wykonano o200 testów więcej ile typu Klemens licho wie
antycovidian18.05.2021, 12:59
@Ja tylko przejazdem
- c.d. taki fajny wątek w kilku odsłonach

"Siedem zabobonów "pandemicznego" ciemnogrodu

Jedną z najbardziej tragikomicznych legend, która nie trafiła do zestawu siedmiu zabobonów pandemicznego ciemnogrodu, jest przekonanie, że wyznawcy najmodniejszej ?pandemii?, to ludzie rozsądni i bazujący na naukowych faktach. Najmodniejszy wirus na świecie rzeczywiście dokonał rekordowego spustoszenia, ale w umysłach ludzi, którzy uwierzyli w brednie podważające fundamentalną wiedzę naukową. Ustami profesorów i innych ?ekspertów? sprzedano ludzkości tak nieprawdopodobne bzdury, że porównanie do płaskiej Ziemi jest zbyt łagodne, aby oddać skalę otumanienia. Poniższe zestawienie jest tylko i wyłącznie moim subiektywnym wyborem, wszystkiego spisać się nie da, bo zabobony mnożą się każdego dnia, wraz z kolejnymi wypowiedziami budowniczych ciemnogrodu: Niedzielskiego, Horbana, Simona, Sutkowskiego i wielu, wielu innych.

1. Pandemiczny mit ? Covid 19 to zupełnie nowy wirus. Naukowe fakty: Covid 19 to nazwa jednostki chorobowej, właściwa nazwa wirusa to SARS-CoV-2, mutacja SARS-CoV-1, oba wirusy należą do grupy koronwirusów znanych ludzkości od 60 lat.

2. Pandemiczny mit ? mamy pandemię, bo Covid 19 jest jednym z najbardziej zjadliwych i śmiertelnych wirusów. Naukowe fakty: ponad 90% populacji przechodzi wirusa ?bezobjawowo? lub łagodnie, około 5% wymaga hospitalizacji, a śmiertelność według najbardziej rozdętych statystyk nie przekracza 2%. Wskaźniki te jednoznacznie rozstrzygają, że nie może być mowy o pandemii albo pandemią należy nazywać prawie każdą chorobę, na przykład anginę.

3. Pandemiczny mit ? lockdown i DDM ograniczają liczbę przypadków i zgonów. Naukowe fakty: najwyższe wskaźniki zgonów i przypadków mają kraje, gdzie wprowadzono najbardziej surowy lockdown i DDM: Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Belgia, Czechy, Polska. Znacznie mniejsze wskaźniki mają kraje, gdzie lockdownu i DDM-u nie było lub był w bardzo niewielkim stopniu: Szwecja, Białoruś. " c.d.n.
Damian18.05.2021, 12:57
Driver@ Bo znowu planują zamykać wszystko i dalej wmawiać ludziom bajki
Driver18.05.2021, 12:00
Przestańcie się wygłupiac z tymi testami i statystykami!!!!Wczoraj zsro dzisiaj 16!!!!Przez noc się świrus namnoży!!!A to skurczybyk!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl