19.05.2021, 15:11 | czytano: 6201

Przymiarki do budowy nowej drogi dojazdowej do Szczawnicy

To dopiero początkowy etap, ale władze województwa, powiatu i szczawnickiej gminy rozmawiają o budowie zupełnie nowej drogi dojazdowej z Jazowska do Szczawnicy.
18 maja odbyła się wideokonferencja, na której został poruszony temat budowy drogi Szczawnica - Jazowsko. W wideokonferencji uczestniczyli marszałek i wicemarszałek województwa małopolskiego, starostowie nowotarski i sądecki, dyrektorzy zarządów dróg w Krakowie i w Nowym Targu oraz wójt Łącka i burmistrz Szczawnicy.
Na konferencji poinformowano, że do końca 2022 r. planowane jest opracowanie studium. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie gmin Szczawnica i Łącko. Celem budowy połączenia Szczawnica - Jazowsko jest poprawa dostępności do uzdrowiska z kierunku północno - wschodniego. Pozwoli na rozproszenie ruchu dojazdowego i wyjazdowego w dwóch kierunkach, umożliwi też alternatywny dojazd do Szczawnicy z drugą trasą.

oprac. r/ burmistrz Grzegorz Niezgoda Facebook
komentarze
Ecomaniak31.05.2021, 16:54
A co z Parkiem Krajobrazowym i czystą wodą dla Szczawnicy?
Czy pan marszałek pojawi się w Szczawnicy i zapyta mieszkańców o zdanie?
Porażka!!!!
Henryk21.05.2021, 10:46
Współczuję mieszkańcom Obidzy ruchu jaki będzie przebiegał przez tę spokojną górską miejscowość. Przysłop straci swój niepowtarzalny urok, a niedzielny spacer zamieni się w katorgę ! Wiedzą to mieszkańcy wsi na terenie których powstały wieże widokowe. Osobiście jestem przeciw tej zakłócającej spokojne i harmonijne życie inwestycji
ryś19.05.2021, 22:36
Do fk. co racja, to racja. Jak kiedyś pisałem droga dla Szlachtowej i Jaworek przez Gabańkię. Jeżeli chodzi o ulicę Szlachtowską to sprawa pozamiatana na wieki.
pelikan19.05.2021, 21:44
Inicjatywy Marszałka przerażają. Jak nie kolej w sercu Pienin to teraz droga przez Przysłop. Koszt samego studium to ok 800tys zł, Lepiej tą kasę dać włascicielowi Karczmy nad Dunajcem i ją po prostu przesunąć. Zrobić bezkolizyjny prawoskręt Panie Marszałku od Szczawnicy tak jak to było planowane i po korkach przy wyjeżdżie.Zimą kto tamtędy przejedzie.Szczawnica ma tam ujęcia wody ale to Mrszałka i innych nie obchodzi. Grunt to mania wielkośći
fk19.05.2021, 21:29
Już widzę te auta jak śmigają ulicą Szlachtowską.
pozdrowienia z zakopca19.05.2021, 18:56
"więcej turystów przyjedzie"
Jeszcze Wam wyjdzie uszami. Rodowici mieszkańcy będą mieli o wiele większe uciążliwości a na turystach zarobi warszawka i inni szejkowie z dubaju. Mieszkańcy będą zagonieni w kozi róg i będą zmuszani do sprzedawania swoich nieruchomości. Deweloperka będzie Wam dyktować warunki. Naiwniacy :-)
Mieszkaniec Szczawnicy.19.05.2021, 17:08
Nowa droga zawsze ma sens bo dostepność Szczawnicy znacznie się porawi i więcej turystów przyjedzie do naszego miasta.Minusów tej inwestcji nie widzę tylko same plusy.Wszystko dla ludzi.
plusy i minusy19.05.2021, 16:49
Minusy:
- Żeby to miało szerokość pozwalającą na wyminięcie dwóch samochodów osobowych to będzie kosztowało kilkadziesiąt milionów złotych.
- Zaasfaltujemy klimatyczną drogę przez las szlak / rowerowy i pieszy
- Zakątek przy kościółku oraz przełęcz Przysłop stracą urok
- Mieszkańcy ul. Sopotnickiej i Kunie dowiedzą się co to znaczy mieszkać przy drodze :) zwłaszcza na odcinkach gdzie nie ma chodnika.
Plusy:
- będzie robota dla drogowców za kilkadziesiąt mln złotych
- jak się zakorkuje jedyna droga to będzie możliwość wyjazdu przez Jazowsko
- lepszy dojazd do kilku domów (tylko czy oni tego chcą, to nie wiem)
Każdy niech sobie doda swoje plusy i minusy do tej listy i się zastanowi czy to ma sens.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl