21.05.2021, 21:43 | czytano: 5570

Zakopane poza trasą 78. Tour de Pologne. Etapy w Bukowinie Tatrzańskiej i po raz pierwszy w Chochołowie

mat. prasowy
Czesław Lang zaprezentował w studiu TVP Sport trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Brak na trasie jest Zakopanego. Nie będzie etapu ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Za to piąty etap wystartuje z Chochołowa.
– Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający - zapowiada Czesław Lang. Tegoroczne zmagania w Tour de Pologne UCI World Tour kolarze rozpoczną 9 sierpnia w Lublinie. Wielkie ściganie zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach. - Zaproponowaliśmy kilka zmian w porównaniu do ostatnich lat. Pierwsza to trasa - podkreśla dyrektor generalny firmy Lang Team.
Początek zmagań zaplanowano na Lubelszczyźnie. Kolarze pojadą z Lublina do Chełma przez Roztocze. Drugi etap może pretendować do miana królewskiego. Start z perły polskiego renesansu – Zamościa, a finisz w Przemyślu, jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Trasa wiedzie m.in. przez Kalwarię Pacławską, gdzie zostanie rozegrana górska premia. Sam finisz usytuowany został na podjeździe, którego nachylenie sięga 13–15 procent. Ten etap prawdopodobnie ustawi klasyfikację generalną, ale jeszcze nie przesądzi o losach wyścigu, bo dalej też jest sporo trudności.

Trzeci etap zacznie się w Sanoku, a kolarze przejadą m.in. przez Solinę, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Kalwarię Pacławską, Łańcut. Finisz zostanie rozegrany na ulicach Rzeszowa.

Natomiast start czwartego odcinka będzie w Tarnowie. Malownicza trasa prowadzi wzdłuż rzeki Dunajec. Peleton przejedzie przez Krościenko, Łapszankę i dotrze do finiszu na dobrze znanym podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej przy Bukovina Resort.

Etap 4:


Piąty dzień rywalizacji to start z Chochołowa, gminy Czarny Dunajec i jazda do Bielska-Białej. Zanim peleton dojedzie do ciekawej końcówki na ulicach miasta, wcześniej przejedzie przez Babią Górę, Przegibek i Kocierz.

Szósty etap to niespełna 18-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Katowicach, która na pewno będzie miała wpływ na klasyfikację generalną. Wielki finał, to siódmy odcinek z Zabrza do Krakowa i finisz przy Błoniach. Tam poznamy triumfatora 78. Tour de Pologne UCI World Tour.

etap 5:


Kibice zobaczą około pięciu godzin transmisji telewizyjnej z każdego etapu. Wyścig będzie można oglądać w TVP Sport i TVP 1, ale planowana jest też transmisja do wielu krajów z całego świata.


W wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski, a imprezę poprzedzi transmisja z prezentacji ekip. W 78. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze będą walczyli w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, Najlepszy Góral, Najlepszy Sprinter LOTOS, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, Najlepszy Polak LOTOS, zwycięzca etapu DRUTEX, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.

Przy okazji 2. etapu w Arłamowie odbędzie się też ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, który jest częścią cyklu ORLEN Lang Team Race. Tradycyjnie odbędzie się też Tour de Pologne Junior, czyli cykl czterech wyścigów dla dzieci i młodzieży.

Firma Lang Team nawiązała też współpracę z Polską Organizacją Turystyczną. - Wspólnie będziemy promowali bon turystyczny. Chcemy zachęcać Polaków do wykorzystania go przy okazji podróży po pięknych zakątkach Polski. Promocja naszego kraju od lat jest dla nas bardzo ważna, a wyścig przejeżdża przez niezwykłe miejsca naszego kraju - powiedział Czesław Lang.

78. Tour de Pologne UCI World Tour 9-15 sierpnia 2021 r.

Etap 1 - 09.08 Lublin - Chełm 216 km
Etap 2 - 10.08 Zamość - Przemyśl 201 km
Etap 3 - 11.08 Sanok - Rzeszów 226 km
Etap 4 - 12.08 Tarnów - Bukovina Resort 160,5 km
Etap 5 - 13.08 Chochołów, Gmina Czarny Dunajec - Bielsko-Biała 173 km
Etap 6 - 14.08 Katowice - Katowice 18 km
Etap 7 - 15.08 Zabrze - Kraków 145 km

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
zielony24.05.2021, 09:57
Panie Lang weź rób Pan sobie ten wyścig w stolycy !! Kiedy bedą odszkodowania za przestoje firm i pozamykane drogi ??
Okey24.05.2021, 08:07
Zuborzyca Dolna???!!! Gdzie to jest? Na filmiku dot. 5 etapu widnieją błędne nazwy naszych miejscowości podszkole i zuborzyca dolna. Władze powinny interweniować u organizatora aby dokonać zmian w spocie reklamowym dot. 5 etapu, bo jest jeszcze na to czas. To też jest budowa własnej marki w światowych mediach.
kibic22.05.2021, 14:08
Na filmiku dot. 5 etapu widnieją błędne nazwy naszych miejscowości a mianowicie podszkole i zuborzyca dolna.
Marucha22.05.2021, 12:06
Zakopane poza trasą 78. Tour de Pologne.
DZIĘKUJEMY , tak trzymać !!!!
Pantani22.05.2021, 10:29
Ciekawe czy biznesmeni z Bukoviny wiedzą że Lang będzie reklamował ich konkurencję z Chocholowa. Z drugiej strony Lang to szczwany lis, ciągnie ze wszystkich. Zakopane poszło w końcu po rozum do głowy i w do nich dotarło, że ten wyścig to więcej kosztów niż zysków. Zawody fajne ale spowszedniały i stały sie głównie uciążliwe. Widziałem Tour i Vuelte. To całkiem inny poziom organizacji. No i Francuzi oraz Hiszpanie kochają kolarstwo. Może kiedyś i u nas ale jeszcze nie teraz ?.
cala prowda o wyścigu i langu22.05.2021, 10:29
Wyniósł by się Lang z Podhala raz na zawsze , bo naraża nas górali na kolejny armagedon. Myślę ,że nie tyle Lang jest temu winny , co samorządowcy podhalańscy , którzy z nim trzymają i organizują mu za nasze pieniądze, bo to gminy kosztuje niezłą kasę . Za tą kasę można wybudować szkołę , przedszkole , trasę rowerową w gminie , a może nawet nie jedna .
Sołtys22.05.2021, 08:46
Tour de Pologne przez górę podszkla trzeba będzie zmienić rowery na górskie. Ta droga jest jak w Donbasie po Rosyjskim bombardowaniu.
zbojkotujmy tą zabawkę Langa - czas na to22.05.2021, 08:19
Górale -zorganizujmy się wreszcie i zablokujmy tą zabawkę Langowi na Podhalu, bo już chyba dość tego /.../ wyciągania kasy z gmin podhalańskich . To nasze pieniądze , to nasze straty i przestoje firm . Niech lang bawi się za swoje pieniądze . nie wybieramy i nie głosujemy na wójtów , burmistrzów , którzy to pomagają organizować , bo podobno w samorządach bida aż piszczy , a wydaje się tyle pieniędzy na zabawki Langa i 100 kolarzy .
fred22.05.2021, 05:33
Dawniej to były Wyścig Pokoju,nie taki jak dziś .HEJ
Góral z Zakopanego22.05.2021, 01:07
w Bieszczadach jest mnóstwo pętli o wzniesień podobnych do schodów Kapitonowa, podobnych do tych z trasy olimpijskiej
Kuba22.05.2021, 00:02
Podszkole, Zuborzyca Dolna, Styszawa... 3 błędy w nazwach miejscowości pod rząd na mapie. Gratulacje dla organizatorów...
UVE AMPLER21.05.2021, 22:14
Ogladnijcie sobie gdzies w necie cala prawda o wyscigu Tour de Pologne.To nie ma nic wspolnego z wyscigiem,tylko platna wizyta miast ktore chca organizowac etap.Plus darmowa reklama firm itd.Po prostu 3 liga swiatowych wyscigow.Tylko Lang jest mistrzem sciemy i sprzedaje za miliony ten pseudo wyscig.
Awa21.05.2021, 22:06
Kto zapłaci za przestoje mojej firmy? Jest stosowana deklaracja organizatowa? No wójcie. Czekam
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl